در دنیای متنوع خوراکی‌ها نان‌ها هم انواع و اقسام مختلفی داشته و به تنهایی یا در کنار سایر خوراکی‌ها در هر سه وعده‌ی غذایی روزانه طعم و مزه‌ی خاص و البته جایگاه ویژه‌ی خودشان را دارند. پس همیشگی‌تر و ماندنی‌تر از یک نان در یک سفره چه چیزی را می‌توان سراغ داشت؟ با ۷۲۴پرس دات کام با طرز تهیه‌ی یک نان نرم و لطیف که به تازگی در دنیای مجازی طرفداران زیادی را جلب خود کرده آشنا شوید.

مطالب مرتبط با کرونا در ۷۲۴پرس

عمده‌ی نان‌هایی که از چهار ماده‌ی اولیه‌ی اصلی یعنی آرد، آب، نمک و همینطور خمیر مایه تهیه می‌شوند استفاده‌‌ای کلی و همیشگی دارند و به دلیل نداشتن طعم غالب، در کنار اکثر خوراکی‌ها مصرف می‌شوند. اما هر چه مواد سازنده‌ی نان بیشتر و متنوع‌تر می‌شود مورد مصرف نان هم تغییر می‌کند.

نان - 724press.com

قطعاً نانی که طعم شیرین‌تری دارد به تنهایی هم قابل خوردن و البته لذت بردن است. نانی که گردو و کشمش دارد به تنهایی برای یک صبحانه‌ی انرژی بخش کفایت می‌کند. نان ابری هم که به زودی با آن آشنا خواهید شد یکی از نان‌های شیرین و پفکی است که می‌توانید آن را هم در صبحانه و هم به عنوان یک میان وعده‌ی روزانه استفاده کنید.

این نان ابری و پفکی از ترکیب سفیده‌ی تخم مرغ و شکر که همان مواد اولیه‌ی مرنگ هستند به علاوه‌ی نشاسته‌ی ذرت تهیه می‌شود به همین خاطر بافتی اسفنجی، نرم و لطیف دارد و طعمش مانند طعم پشمک است. نشاسته‌ی ذرت به خاطر خاصیت غلیظ‌کنندگی و قوام بخشی‌اش در تهیه‌ی سس و دسر مشهور است؛ اما در مورد این نان پودر نشاسته‌ی ذرت علاوه بر این ویژگی ممتازش باعث تُردی و طلایی شدن رویه‌ی نان هم می‌شود.

مطلب مرتبط: طرز تهیه نان خانگی پایه

می‌توانید به ترکیبِ خمیر این نانِ لطیف و اسفنجی مقداری رنگ خوراکی اضافه کنید. حتی می‌توانید برای عطر بخشیدن به آن از کمی وانیل یا شیره‌ی توت فرنگی یا اسانس آن استفاده کنید و برای تزئینش از پَرَک یا خلال بادام کمک بگیرید. در هر صورت دستور تهیه‌ی پایه‌ی این نان به این ترتیب است:

مواد لازم

نان ابری - 724press.com

  • ۳ عدد سفیده تخم مرغ
  • ۱/۸ پیمانه نشاسته ذرت
  • ۱/۴ پیمانه شکر

مطلب مرتبط: طرز تهیه نان تست در منزل

طرز تهیه

نان ابری - 724press.com

 ۱. در ابتدا باید فر را روشن کرده و دمای آن را روی ۳۰۰ درجه‌ی فارنهایت معادل ۱۵۰ درجه‌ی سانتیگراد تنظیم کنید.

۲. سفیده‌های تخم مرغ را داخل یک کاسه‌ی مناسب ریخته و با همزن برقی با سرعت متوسط شروع به هم زدن کنید. وقتی که مایع سفیده تخم مرغ شروع کرد به کف کردن و حباب‌دار شدن دستگاه را خاموش کنید.

۳. نشاسته‌ی ذرت و شکر را به سفیده‌ها اضافه کنید و دوباره با همزن برقی به هم بزنید تا مواد به خوبی با هم ترکیب شده و مخلوط ما فرم بگیرد.

۴. کف سینی فر را با یک کاغذ روغنی بپوشانید و خمیر شکل گرفته را با کمک لیسک از داخل کاسه به وسط کاغذ روغنی منتقل کنید. با لیسک خمیر را شکل بدهید و ظاهرش را مثل یک تپه یا چانه‌ی نان‌پزی گرد کنید.

۵. سینی فر را در داخل فر از پیش گرم شده قرار بدهید و بگذارید خمیر نان ۲۵ دقیقه یا تا زمانی که روی آن طلایی بشود، در داخل فر بپزد.

نان ابری - 724press.com

۶. بعد از پخت اجازه بدهید نان پفکی نشاسته‌دار که حالا برشته هم شده به اندازه‌ی کافی خنک بشود و بعد آن را از سطح کاغذ روغنی جدا کرده و در ظرف مناسب قرار بدید.