خراسان جنوبی

سرویس استان خراسان جنوبی صرفا به تولید محتوای «اختصاصی» و «کیفیت محور» پیرامون مسائل استانی در قالب‌های مختلف گزارش، تحلیل، یادداشت و چندرسانه‌ای می‌پردازد.

خراسان جنوبی، گنجینه انحصاری گردشگری ایران زمین

خراسان جنوبی، گنجینه انحصاری گردشگری ایران زمین

غنای تاریخی سومین استان پهناور ایران زمین برابری می‌کند با سرزمین تاریخی همدان؛ پس همین بس که با چه گنجینه‌ای از ذخایر تاریخی، گردشگری در شرق ایران مواجهیم.

گرانی گوشت؛ تنظیم بازار یا تأمین بازار

گرانی گوشت؛ تنظیم یا تأمین بازار؟

مدت هاست گرانی کالاهای اساسی و مایحتاج ضروری خانوار به امری طبیعی تبدیل شده است تا جایی که هر روز نه تنها شاهد افزایش قیمت اقلام اساسی و کالاهای مورد نیاز سبد خانوار هستیم، بلکه قیمت دیگر ملزومات مورد نیاز مردم اعم از لوازم خانگی و... هم در حال افزایش بی‌سابقه است و همین امر باعث گلایه و ایجاد فضای روانی و نگران‌کننده برای مردم شده و متأسفانه نظارت شایانی توسط مسئولان در این زمینه صورت نمی‌گیرد.

ضعف زیرساخت حمل و نقل خراسان جنوبی

آثار زیان‌بار ضعف زیرساخت حمل و نقل بر صنعت نوپای گردشگری خراسان جنوبی

یکی از پیشران‌ها و شریان‌های قوی اقتصادی که می‌تواند بازوی توانمندی برای توسعه یک نقطه جغرافیایی باشد صنعت گردشگری است و خراسان جنوبی نیز به واسطه گستردگی بسیاری که دارد از اقلیم های متفاوتی نیز برخوردار است و همین تنوع اقلیم سبب شده تا شاهد تنوع شاخه ها و زیرشاخه های بسیار گردشگری باشد. مصداق این تنوع در جاذبه های طبیعی و تاریخی گردشگری هم ثبت ۵ اثر تاریخی، طبیعی و صنایع دستی استان در فهرست آثار جهانی یونسکوست و هزار اثر ثبت شده در فهرست آثار تاریخی کشور است.

استاد محمدمهدی ناصح

به یاد استاد محمدمهدی ناصح (مرد علم و اخلاق)

به بهانه اولین سالروز رحلت استاد فرزانه محمدمهدی ناصح، دلنوشته‌ای به قلم علی احسانی‌مقدم،  پژوهشگر فرهنگ عامه، کارشناس بررسی اسناد و مدارک وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تقدیم نگاه فرهنگ‌دوستان خراسان جنوبی می‌شود.

افزایش قیمت آجیل در آستانه عید نوروز

پرواز قیمت آجیل در آستانه عید نوروز

سیر صعودی قیمت اقلام مورد نیاز مردم این روزها به امری عادی و طبیعی تبدیل شده و هر روز و دقیقه شاهد پرواز قیمت اقلام مورد نیاز مردم اعم از گوشت، برنج، روغن،آجیل و.... هستیم که این مهم باعث نگرانی و ناضایتی شهروندان شده است.

Top