خراسان جنوبی

سرویس استان خراسان جنوبی صرفا به تولید محتوای «اختصاصی» و «کیفیت محور» پیرامون مسائل استانی در قالب‌های مختلف گزارش، تحلیل، یادداشت و چندرسانه‌ای می‌پردازد.

کارن سرشار، نابغه‌ای کوچک از دیار فردوس

کارن سرشار، نابغه‌ای کوچک از دیار فردوس

شهرستان فردوس به‌عنوان دیار علم و دانش شناخته می‌شود و تاکنون نخبگان و اساتید برجسته زیادی از دامان این دیار پا به عرصه خدمت نهاده و نه‌تنها نور چشم مردم شهرستان، بلکه چراغ دل یک کشور شده‌اند و چه‌بسا اکثر این افراد از دل مناطق روستایی این شهرستان رشد کرده‌اند. روستای «سرند» از توابع بخش مرکزی شهرستان فردوس با حدود ۶۰۰ نفر جمعیت، نوجوانان و جوانان بااستعداد زیادی را به خود دیده است؛ مفتخریم به مصاحبه‌ای اختصاصی با «کارن سرشار» نوجوانی پرشور، خلاق و نابغه در علم ریاضی که ریشه در این خاک دارد تا این استعداد بی‌نظیر را به‌عنوان قوت قلب این دیار و این کشور معرفی کنیم.

عنابِ آفتاب پز/ دلسوزان مهد تولید عناب کشور را دریابند

عنابِ آفتاب پز/ دلسوزان مهد تولید عناب کشور را دریابند

به گفته یکی از بهره‌برداران محصول عناب در سیوجان، امسال محصول عناب کشاورزان به دلیل گرمای بیش از حد هوا آفتاب پز و بی‌کیفیت شده است؛ اما بیمه، غرامتی از این بابت به کشاورزان پرداخت نمی‌کند.

اما و اگر های مشوق های قانون جوانی جمعیت در خراسان جنوبی

اما و اگر های مشوق های قانون جوانی جمعیت در خراسان جنوبی/ این رشته سر دراز دارد

اگرچه قانون جوانی جمعیت برای افزایش فرزندآوری اجرایی شده، اما وجود مشکلاتی در دریافت مشوق‌های این قانون، متقاضیان را با نارضایتی‌هایی گلاویز کرده است.

بهار «گلرنگ» در روزهای تابستانی طبس

بهار «گلرنگ» در روزهای تابستانی طبس/ کشت دانه‌های روغنی در خراسان جنوبی ۳۱ برابر شد

کشاورزان طبسی با کشت گیاه گلرنگ، در روزهای گرم تابستانی، اقتصادی بهاری را تجربه می‌کنند.

عباس سارانی، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی

احداث سدهای تغذیه مصنوعی راهکار جلوگیری از خروج آب‌های مرزی

عباس سارانی، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی در گفتگویی با خبرنگار ۷۲۴پرس، به تشریح طرح‌های در دست اقدام و وضعیت سدهای استان پرداخت.

سخنرانی وحید دیانی در مراسم روز خبرنگار استان خراسان جنوبی 1402

دو پیشنهاد استانی و یک پیشنهاد ملی برای حل برخی مشکلات رسانه‌ها و خبرنگاران

مراسم روز «خبرنگار و اصحاب رسانه»  در خراسان جنوبی، این بار با شیوه‌ای نو و متفاوت و در قالب یک دورهمی صمیمانه به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانه مطبوعات استان خراسان جنوبی برگزار شد.  دیانی، مدیرمسئول پایگاه خبری ۷۲۴پرس، یکی از سخنرانان این مراسم بود که  برای حل مهم‌ترین مشکلات اصحاب رسانه، ۲ پیشنهاد استانی و یک پیشنهاد ملی ارائه داد.

کارخانه شیر شهرستان فردوس

صفر تا صد سرگذشت کارخانه شیر گلزار، تنها کارخانه شیر شهرستان فردوس

کارخانه شیر گلزار تنها کارخانه شیر و تولید فرآورده‌های لبنی شهرستان فردوس در سال ۱۳۸۰ راه‌اندازی و پس از ۱۶ سال فعالیت در سال ۱۳۹۶ تعطیل شد. حاصل غیرفعال شدن این واحد تولیدی چیزی جز دلسرد شدن سرمایه‌گذاران «برادران گلزار» و چرا و چه‌شدها و سوالات متداول مردم، نبوده است. ۷۲۴پرس در مصاحبه‌ای اختصاصی با آقای گلزار، آخرین وضعیت این واحد صنعتی را جویا شده است.

رنج‌نامه خبرنگاری در خراسان جنوبی

رنج‌نامه خبرنگاری در خراسان جنوبی/ «میم» مشکلات برداشته شود

خبرنگاران خراسان جنوبی از وجود مشکلاتی اعم از بیمه، مسکن، نداشتن امنیت شغلی و عدم همکاری برخی مدیران رنج‌برده و خواستار توجه ویژه متولیان برای رفع موانع موجود در مسیر خبرنگاری هستند. 

جلسه شورای مسکن ملی شهرستان فردوس

شهرستان فردوس، پیشرو در نهضت ملی مسکن

جلسه شورای مسکن ملی شهرستان فردوس با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی و چند تن از مدیران ادارات کل استان و مسئولین شهرستانی برگزار شد.

دست خشکسالی بر گلوی خراسان جنوبی

دست خشکسالی بر گلوی خراسان جنوبی/خاک نفس کویرنشینان را تنگ کرد

تاخت‌وتاز خشکسالی در خراسان جنوبی از دو دهه گذشته، اثرات نامطلوبی در استان بر جای گذاشته و پای ریزگردها را به این دیار بازکرده که خود نفس کویرنشینان را تنگ کرده است.

Top