راه «حاج‌قاسم» ادامه دارد/ ما ملت امام حسینیم

راه «حاج‌قاسم» ادامه دارد/ ما ملت امام حسینیم

هنوز داغ ۱۳ دی‌ماه ۱۳۹۸ یادمان نرفته است. روزی که حاج‌قاسم سلیمانی آسمانی شد و سوگ بر دل عالم نشست. روزی که نه ایران، بلکه یک جهان در غم ازدست‌دادن قهرمان خوبی‌ها، یک‌صدا ضجه زده و برای پاسخ‌دادن به دشمن هم‌بعیت شدند.

نگاه دنیا به ایران برای تأمین امنیت نفت جهانی در بحبوحه بحران فلسطین

بحران فلسطین و نگاه دنیا به نقش ایران در تأمین امنیت نفت جهانی

ایران پس از حملات حماس به اسرائیل که منجر به انتقام‌جویی اسرائیل در مقیاس وسیع و فاجعه‌بار شد، به‌عنوان بازیگر کلیدی که قرار است نتیجه را رقم بزند، در کانون توجه بین‌المللی قرار گرفته است.

«طوفان الاقصی» سیلی تاریخی فلسطین به رژیم صهیونیستی

«طوفان الاقصی» سیلی تاریخی فلسطین به رژیم صهیونیستی

واژه فلسطین از بیش از ۷ دهه گذشته با مقاومت ضدصهیونیستی گره خورده و در این میان «غزه» به نماد مقاومت مردمی و جنبش‌های مقاومت اسلامی تبدیل شده است.

توافق ایران و آمریکا بر سر معافیت تحریمی و تبادل زندانیان

توافق ایران و آمریکا بر سر معافیت تحریمی و تبادل زندانیان

دولت بایدن با صدور معافیت کلی برای بانک‌های بین‌المللی برای انتقال ۶میلیارد دلار پول بلوکه‌شده ایران از کره جنوبی به قطر (بدون توجه به تحریم‌های وضع‌شده)، راه را برای آزادی پنج شهروند آمریکایی بازداشت شده در ایران هموار کرد. علاوه‌براین، به عنوان بخشی از این تبادل، ایالات متحده با آزادی پنج شهروند ایرانی زندانی در آن کشور موافقت کرده است.

امتناع ایران و هند از مراجعه به دادگاه‌ کشور ثالث برای حل مشکلات حقوقی بندر چابهار

امتناع ایران و هند از مراجعه به دادگاه‌ کشور ثالث برای حل مشکلات حقوقی بندر چابهار

در اقدامی جدید هند و ایران تصمیم گرفتند که تمام مسائل خود را حول محور بندر چابهار، بر اساس قوانین تصویب شده توسط کمیسیون تجارت بین‌الملل سازمان ملل متحد حل کنند و مطمئناً این گامی مهم در تقویت روابط بلند مدت دو کشور تلقی می‌شود.

نشست خبری امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران و فیصل بن فرحان وزیر امور خارجه سعودی در ریاض، عربستان سعودی

سفر امیرعبداللهیان و ادامه روند گسترش روابط ایران و عربستان

وزیر امور خارجه ایران روز پنجشنبه پس از دیدار با همتای خود در ریاض گفت:  «عربستان سعودی و ایران در حال بهبود روابط خود بوده و همچنین دو کشور ابرقدرت منطقه‌ای به دنبال ازبین‌بردن خصومت‌های گذشته و تقویت و توسعه همکاری‌ها در زمینه‌های مختلف هستند».

صرف‌نظر جنجال‌برانگیز وزارت خزانه‌داری آمریکا از جریمه شرکت ناقض تحریم‌های ایران

صرف‌نظر جنجال‌برانگیز وزارت خزانه‌داری آمریکا از جریمه شرکت ناقض تحریم‌های ایران

شرکت ایمنی غذایی نئوژن فاش کرد که دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری به نقض احتمالی تحریم‌ها در مورد معاملات این شرکت با طرف‌های ایرانی پی برده و بدون صدور جریمه پرونده شرکت را مختوم اعلام کرده است.

محمد بن سلمان ولیعهد عربستان (سمت چپ) با شیخ محمد بن زاید آل نهیان ولیعهد ابوظبی در بدو ورود وی به ابوظبی در سال ۲۰۱۸

پرده برداری وال استریت ژورنال از شکاف‌های عمیق بین دولت سعودی و امارات

ایالات متحده نگران این است که تنش‌ها بین امارات و عربستان به چشم‌انداز عادی‌سازی روابط بین اسرائیل با سایر کشورهای عرب‌زبان آسیب برساند.

دنباله دیپلماسی پرقدرت تهران، این بار در قاره سیاه

دنباله دیپلماسی پرقدرت تهران، این بار در قاره سیاه

ابراهیم رئیسی چهارشنبه گذشته (دوازدهم ژوئیه)، سفر سه‌روزه خود را به قاره آفریقا به منظور دیدار با رؤسای کشورهای کنیا، اوگاندا و زیمبابوه آغاز کرد؛ سفری که با تفاهم‌نامه‌های همکاری و دستاوردهای قابل توجه  به اتمام رسید. سرویس بین‌الملل ۷۲۴پرس به مرور گزارش نشریه فرانسوی Lepoint درباره سفر اخیر رئیس‌جمهور ایران به کشورهای آفریقایی و ابعاد مختلف آن پرداخته است.

نخست‌وزیر الیزابت بورن در مجمع ملی فرانسه،

ادامه روند اعتراضات و تشدید اختلافات احزاب در فرانسه

اوج‌گرفتن خشونت‌ها در فرانسه و پیامدهای پس از آن، به آتش نزاع طیف‌های سیاسی دامن زده و خطر تضعیف سیاست‌های میانه‌روی مکرون در راستای حل تناقض‌ها و مشکلات را افزایش می‌دهد. در گردهمایی گروه‌های سیاسی و شهرداران که در واکنش به اعتراضاتی که در محله‌های کم‌برخوردار به دنبال کشته‌شدن ناحل جوان به وجود آمده، به پیشنهادها و طرح‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت مکرون در قبال حل اعتراضات به‌شدت مخالفت شد.

Top