انواع شغل ها در جهان

با انواع شغل‌ها در جهان آشنا شوید

استقلال و آزادی مالی که جزو بحث‌های پر طرفدار نسل حاضر است، توسط رابرت کیوساکی به عنان یکی از مشاورین مالی مطرح قرن حاضر بررسی شده است. در این مطلب به معرفی ۴ مدل شغلی پرداخته‌ایم که مردم مختلف دنیا در آن‌ها مشغول به کار می‌شوند.

بانک

لیست بانک های خصوصی مجاز برای سپرده گذاری

بانک مرکزی، بانک های خصوصی مجاز به سپرده گذاری را معرفی کرد.

موسسه مالی کاسپین

کاسپین: مجوز فعالیت بدون داشتن مجوز شعبه!

محمدرضا امیر حسنخانی، از اعضای کمیسیون اصل ۹۰، در گفتگویی به بیان وضعیت فعلی کاسپین در خصوص پرداخت سپرده‌های افراد پرداخت.

ایجاد شغل در صنایع ارزان تر

کدام شغل‌ها ارزان تر به وجود می‌آیند؟

تولید شغل در کشور کار نیازمند هزینه و رشد اقتصادی است. در این میان کارشناسان بازار به بررسی عرصه‌هایی پرداخته‌اند که تولید اشتغال در آن‌ها می‌تواند مقرون به صرفه‌تر تمام شود.

مالیات

مالیات بر درآمد افراد حقوقی چگونه محاسبه می‌شود؟

با در نظر گرفتن میزان سوددهی فعالیت شخص حقوقی به انضمام قوانین مالیاتی و تبصره های حاکم برآن می توان مالیات بر درآمد اشخاص حقوقی را تعیین کرد.

ای تی ام

وام یارانه ای و نحوه دریافت یاراکارت + سند

به دنبال پرداخت ششمین مرحله یارانه های نقدی (۲۵ خردادماه)، بانک مرکزی از طرح پرداخت وام ۵ میلیونی و ارائه یاراکارت خبر داد.

کاسپین

معرفی شعب مجاز کاسپین/ سپرده گذاران تنها به این شعب مراجعه کنند

 شعب مجاز موسسه اعتباری کاسپین معرفی شدند.

ربای بانکی

امام خمینی: اگر ربا در بانک باشد، ما نمی‌توانیم بگوییم که جمهوری‌مان، جمهوری اسلامی است

امام خمینی در یکی از سخنرانی‌های خود فرمودند که مسئله‌ی ربا در نظام بانکی نباید بی‌اهمیت جلوه داده شود و به آیه‌ای از قرآن اشاره کردند که رباخواران را کسانی می‌داند که با خدا و پیامبرش به جنگ برخاسته‌اند.

پرداخت مالیات

مشاغل مشمول پرداخت مالیات

مالیات یکی از درامد‌های دولت برای تامین مخارج سالیانه است که از صاحبان مشاغل و اشخاص دارای درآمد دریافت می‌شود. برای آشنایی با جزئیات کامل مشمولین مالیات و نحوه محاسبه و پرداخت آن، با ۷۲۴ پرس همراه شوید.

سانفرانسیسکو

گرانترین شهرهای جهان برای اجاره نشینی

 هزینه‌ای که یک فرد باید برای اجاره خانه‌های آپارتمانی در کشورهای مختلف جهان بپردازد از بازه متنوع و گسترده‌ای برخوردار است؛ در ادامه گران ترین شهرهای جهان برای اجاره نشینی معرفی می‌شود.

پرواز

پروازهای ارزان داخل ایران

اگر قصد سفر با هواپیما را دارید، برخی از شهرهای ایران به صرفه‌ترین مقاصد برای صرفه‌جویی در هزینه‌های شما هستند.

بانک مرکزی

برداشت پول از حساب سپرده گذاران کاسپین/ کاسپینی ها فریب خوردند

در حالی که در روزهای قبل از انتخابات و در بحبوحه فعالیت‌های تبلیغاتی نامزدها، اخباری مثبت در خصوص پرداخت مطالبات متضرران پرونده موسسه کاسپینی شنیده می‌شد، هم اکنون مشخص شده که این سپرده گذاران فریب خورده‌اند و حتی سپرده آنها نیز کم تر شده است.

مالیات

انواع مالیات های تکلیفی و نحوه محاسبه آنها

مالیات تکلیفی در واقع مالیاتی است که از حقوق کارگر طبق قانون کسر و به حساب اداره مالیات واریز می‌شود.

فرانک سوئیس

رونمایی از ایمن ترین پول دنیا با ۱۵ ویژگی امنیتی + عکس

بانک ملی سوئیس، از اسکناس ۲۰ فرانک جدید خود که با 15 ویژگی امنیتی به عنوان ایمن ترین اسکناس دنیا شناخته شده، رونمایی کرد.

بانک

هشت بانک در دولت یازدهم زیان ده شده‌اند + جدول بانک ها

طی بررسی های انجام شده از صورت های مالی بانک ها، مشخص شد که ۸ بانک کشور در طول دولت یازدهم تا مرز ورشکستگی رفته و زیان ده شده‌اند.

آستان قدس

دلیلی معافیت مالیاتی آستان قدس چیست؟

آستان قدس از سال ۱۳۶۶ از پردخت مالیات معاف شده است و اخیرا عده‌ای با اشاعه عبارت «فرار مالیاتی» برای این مجموعه، درصدد تخریب اذهان عموم برآمده‌اند؛ اما واقعیت چیست؟! 

گران قیمت ترین ماده های جهان

۱۷ ماده گران قیمت اول دنیا را بشناسید

طی قرن‌های متمادی بسیاری از مردم اعتقاد داشتند که طلا گران‌قیمت‌ترین ماده‌ی جهان است. در حالی که امروزه این تفکر کاملا اشتباه است. در ادامه به معرفی ۱۷ ماده‌ی گران قیمت اول دنیا به ترتیب رتبه (از آخر به اول) می‌پردازیم: جالب اینجا است که طلا در این فهرست جزو سه ماده‌ی اول هم نیست.

بیکاری

پیداکردن شغل کابوس جوانان ایرانی/ وجود سه میلیون بیکار در ایران

نزدیک به ۳ میلیون بیکار در کشور وجود دارد و این در حالیست که در بازار کساد کار، وزیر جنجالی و ۲۱ مدیر وزارتخانه‌اش در شرکت‌های خصوصی عضویت غیرقانونی دارند.

تحریم

مرور کلی و نحوه عملکرد تحریم‌های بانکی آمریکا ؛ بررسی موردی تحریم‌ها علیه ایران /قسمت اول

به‌رغم آنکه جمهوری اسلامی ایران مهم‌ترین مصداق اعمال تحریم‌های ظالمانه در طول تاریخ روابط بین‌الملل بوده است، متأسفانه کار علمی قابل توجهی برای شناخت تحریم‌های اقتصادی در کشور صورت نگرفته است. مهم‌ترین نوع تحریم‌ها که نسبت به سایر دیگر تحریم‌ها جدید‌تر و اثرگذارتر است، تحریم بانکی است. تحریم‌هایی که حتی برجام هم نتوانست در آنها تغییری ایجاد کند. لذا شناخت ساختمان و شیوه عمل این نوع تحریم می‌تواند برای تصمیم‌گیران و کارشناسان کشور مفید باشد.

اشتغال

راهکارهای افزایش اشتغال در کشور از نگاه رهبر انقلاب / مسئولان برای ایجاد اشتغال شب و روز نشناسند

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیام نوروزی به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۶، از  مجموعه اقتصاد مقاومتی دو نقطه اصلی را مشخص کردند که همه فعالیت‌ها به سمت آن متمرکز شود: اول تولید؛ دوم اشتغال. «پايگاه اطلاع رسانی تخصصی 724» برخی «راهکارهای افزایش اشتغال» را براساس بیانات رهبر انقلاب در ادامه مرور کرده است.

Top