روش های خوب و بد برای مصرف تخم مرغ

روش های سالم و ناسالم مصرف تخم مرغ

تخم مرغ یکی از اجزای جدایی ناپذیر دنیای آشپزی است که چه به صورت جدا و چه در ترکیب با انواع مواد غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. تخم مرغ حاوی انواع مواد مغذی و مفید است، هرچند حجم کلسترول آن باعث شده است که گروهی از مردم با دیده تردید به مصرف آن نگاه کنند. دراین مطلب با ۷۲۴پرس همراه باشید تا ببینیم چه روش‌های سالم یا ناسالمی برای استفاده از تخم مرغ وجود دارد.

خواص زنیان

از خواص زنیان چه میدانید؟

از دیرباز طب سنتی نگاهی خاص به انواع گیاهان داروئی داشت، گیاهانی که به اشکال مختلف قابل استفاده بوده و برای درمان دردها و رفع مشکلات سلامتی مورد استفاده قرار می‌گرفتند. زنیان یکی از گیاهان ارزشمند است که هم به خاطر عطر و طعم دلپذیرش به صورت وسیع در تهیه مواد غذایی کاربرد دارد و هم به دلیل داشتن خواص سلامتی به ویژه برای دستگاه گوارش، مورد توجه طرفداران طب سنتی قرار گرفته است.

تاریخچه‌ی سنگ‌های ساختمانی

تاریخچه‌ی سنگ‌های ساختمانی

کره‌ی زمین و هر چیزی که در آن وجود دارد از زمان‌های بسیار قدیم مورد توجه انسان‌ها قرار گرفته است طوری که انسان ها از هر ماده ای که در سطح کره‌ی زمین یا پوسته‌ی زمین موجود است برای گذراندن زندگی خود استفاده می‌کنند . سنگ‌ها نیز یکی از این موادی است که در سطح زمین وجود داشته است و از همان ابتدا توجه انسان ها را به خود جلب کرد.

معرفی گیاهان آپارتمانی کوچک

معرفی گیاهان آپارتمانی کوچک، ویژه خانه های کوچک

وقتی صحبت فضاهای کوچک به میان می‌آید، مسائلی همچون خلاقیت و طراحی مبتکرانه فضای داخلی از اهمیتی خاص برخوردار هستند. برای اینکه یک فضای کوچک را به محیط دنج و راحت برای زندگی یا گذراندن وقت تبدیل کنیم، باید از هر میلیمتر فضای موجود نهایت بهره‌برداری را داشته باشیم. اما عاشقان گل و گیاه  چگونه می‌توانند حتی در این فضاهای تنگ و کوچک هم از سبزی طبیعت بهره ببرند؟ 

وضعیت بازار اجاره در تابستان ۱۴۰۱

وضعیت بازار اجاره در تابستان ۱۴۰۱ از نگاه مدیر عامل پلتفرم آقای املاک

امروزه با وجود تورم سنگین در اقتصاد کشور ، قیمت اجاره آپارتمان به ویژه اجاره آپارتمان در تهران در وضعیت مناسبی قرار ندارد. تورم حاکم در اقتصاد کشور موجب شده سهم هزینه مسکن در سبد هزینه خانوارهای ایرانی به سطح بی‌سابقه‌ای برسد و نزدیک به نیمی از هزینه‌های خانوارها را به خود اختصاص دهد. البته آمارها حاکی از آن است که سهم هزینه مسکن در سبد هزینه خانوارهای کلان‌شهرهایی از جمله شهر تهران تا بیش از ۶۰ درصد نیز رسیده است.

طرز تهیه گراتن سیب زمینی و تره فرنگی

طرز تهیه گراتن سیب زمینی و تره فرنگی

گراتن (گراتین) یکی از غذاهای خوشمزه و دوست‌داشتنی است که طرفداران بسیاری دارد. یکی از امتیازات این خوراک لذیذ این است که شما می‌توانید هم آن را با انواع گوشت سفید یا قرمز تهیه کنید و هم با استفاده از انواع سبزیجات، گراتنی باب طبع گیاهخواران آماده کنید. دراین مجال با ما در ۷۲۴پرس دات کام همراه باشید تا طرز تهیه گراتنی لذیذ تهیه شده با سیب زمینی و تره فرنگی را مرور کنیم که می‌تواند یک وعده غذای مفید باشد.

فرق لاک ژل با لاک معمولی

فرق لاک ژل با لاک معمولی در چیست؟

امروزه یکی از محبوب‌ترین و جذاب‌ترین انواع لاک، لاک ژل است. تفاوت‌های بین لاک ژل با لاک معمولی زیاد است که در این مطلب مهم‌ترین آن‌ها را معرفی می‌کنیم. بسیاری از شما ممکن است اطلاعات زیادی درباره لاک ژل نداشته باشید یا فرق لاک ژل با لاک معمولی را ندانید. اگر این تفاوت‌ها را بدانید، می‌توانید هنگام انتخاب لاک برای خود بهتر عمل کنید.

عادات مفیدی که به سلامت کلیه ها کمک میکنند

۷ عادت مفید که به سلامت کلیه ها کمک می‌کنند

هر عضو بدن در جای خود حائز اهمیت است؛ چراکه سلامت هر یک از این اندام به صورت مستقیم با سلامت عمومی بدن انسان و همینطور کیفیت زندگی ما در ارتباطی تنگاتنگ قرار دارد. به ‌همین خاطر باید با رعایت نکاتی ساده و تغییراتی در سبک زندگی خود، برای حفظ سلامت بدن خود کوشا باشیم. کلیه یکی از این اندام‌ها است که  مشکلات آن می‌تواند عواقبی جبران‌ناپذیر برای سلامت ما داشته باشد. اما با پیروی از چند عادت مفید، می‌توان به سلامت کلیه کمک کرد.

تمرین های تنفسی مناسب برای افراد مبتلا به آسم شدید

تمرین های تنفسی مناسب برای افراد مبتلا به آسم شدید

آسم مشکلی است بسیاری از مردم را درگیر خود کرده است؛  فرقی ندارد  منشأ آسم  و تنگی نفس چه مشکلی است، اینکه ناشی از آلرژی‌های معمول یا فصلی است؛ به‌هرحال این معضل عمیقا زندگی و سلامت فرد را تحت‌تأثیر خود قرار می‌دهد. درحالی‌که داروهای متعددی برای بهبود علائم آسم و رفع این مشکل در اختیار بیماران قرار دارند، اما گاهی کمی تغییر در شیوه تنفس می‌تواند علائم بیمار را تاحدی تخفیف دهد. درادامه با ۷۲۴پرس همراه باشید.

خواص و ارزش غذایی ماهی سالمون

خواص و ارزش غذایی ماهی قزل‌آلا و سالمون

ماهی قزل‌آلا یکی از مغذی‌ترین مواد غذایی این سیاره است؛ ماهی چرب محبوبی که نه تنها سرشار از مواد مغذی است بلکه می‌تواند باعث کاهش ریسک ابتلای فرد به چندین بیماری خطرناک شود. این ماهی لذیذ خوشمزه و همه پسند است و به صورت گسترده در دسترس است. ماهی سالمون، سلمن یا ماهی آزاد یکی از اعضای خانواده ماهی قزل‌آلا است و خواصی کاملا مشابه دارد. درادامه با  ۷۲۴ در مرور برخی خواص کلیدی  ماهی سالمون همراه باشید.

Top