مخاطب تکراری

چگونه مخاطبین تکراری را در مکینتاش پیدا کرده و با هم ادغام نماییم

اکثر کاربران مکینتاش در مدیریت آدرس‌ها و لیست مخاطبین دچار مشکل هستند؛ اگر به سراغ مخاطبین خود بروید متوجه خواهید شد خیلی از اطلاعات قدیمی شده‌اند و یا خیلی از این اطلاعات تکراری هستند. اگر شما یکی از همین کاربران هستید و نمی‌توانید مخاطبین خود را سازماندهی کنید، بهتر است این مطلب کوتاه را دنبال کنید.

 روش استفاده از کلیپ‌بورد آفیس

چگونه محتوای کپی شده در کلیپ‌بورد آفیس (ورد و اکسل و پاورپوینت و ...) را ببینیم و پیست کنیم؟

گاهی اوقات زمانی که می‌خواهیم از نرم‌افزار Microsoft Word یا دیگر نرم‌افزارهای مجموعه‌ی آفیس مایکروسافت خارج شوید، پیامی در مورد نگه داشتن اطلاعاتی که در کلیپ‌بورد کپی شده، نمایش داده می‌شود. می‌توان محتوای کلیپ‌بورد را ذخیره کرد و سپس از ورد خارج شد. محتوا ممکن است متن و یا عکس باشد و آفیس به گونه‌ای طراحی شده که سوابق محتوای کپی شده را نگهداری می‌کند. در ۷۲۴ ترفند امشب به روش مشاهده کردن سوابق استفاده از کلیپ‌بورد در مجموعه‌ی آفیس مایکروسافت می‌پردازیم.

 روش تغییر چیدمان اپ‌ها در ساعت اپل

چگونه لیست اپ‌های اپل واچ را اسکرولی کنیم و نام اپ‌ها را ببینیم؟

اگر روی ساعت هوشمند اپل واچ، سیستم عامل WatchOS 4 را نصب کرده باشید، روش ساده‌تری برای پیدا کردن اپ‌ها و در حقیقت اسکرول کردن در لیست اپلیکیشن‌ها وجود دارد. حالت پیش‌فرض این است که با چرخاندن پیچ کنار ساعت اپل، لیست درهم‌ریخته‌ی اپ‌ها بدون ذکر نام و توضیحات اضافی، روی صفحه پدیدار می‌شود اما می‌توان چیدمان دیگری را نیز فعال کرد. در ادامه به روش کار می‌پردازیم.

معرفی افزونه برای سرچ در ویدیوهای یوتیوب

چگونه در یک ویدیوی یوتیوب، جمله یا کلمات خاصی را جست‌وجو کنیم؟

جست‌وجو کردن برای بخشی خاص از یک ویدیو که در یوتیوب آپلود شده، به کمک قابلیت تشخیص گفتاری که در یوتیوب موجود است و یک اکستنشن جالب به اسم Invideo fo Youtube امکان‌پذیر می‌شود! در وب‌گرد ۷۲۴ امروز، با این افزونه‌ی گوگل کروم و روش استفاده از آن برای جست‌وجو کردن در ویدیوهای یوتیوب، آشنا می‌شویم. با ما باشید.

آموزش کار با OneNote برای یادداشت‌برداری و مدیریت پروژه

آموزش استفاده از OneNote برای یادداشت‌برداری، مدیریت پروژه، مدیریت کارها و ...

 

از Quick Notes یا یادداشت‌های سریع برای نوت‌برداری و یادداشت کردن ایده‌ها استفاده کنید

ایده‌ها و افکار کوچک معمولاً اگر یادداشت نشوند، فراموش می‌شوند. شاید در جلسه و یا وسایل نقلیه‌ی عمومی و ... ناگهان چیزی به خاطر بیاورید و ایده‌ای به ذهنتان خطور کند، در این مواقع وجود نرم‌افزاری برای یادداشت‌برداری بسیار مهم است.

OneNote قابلیتی به اسم یادداشت‌های سریع یا Quick Notes دارد که به کمک آن می‌توان یادداشت‌های کوتاه و ناگهانی را بهتر ایجاد و مدیریت کرد. برای ایجاد یک نوت سریع، پس از اجرا کردن OneNote کلید ترکیبی Windows + N را فشار دهید. باکس کوچکی نمایان می‌شود، یادداشت خود را تایپ کنید و پنجره را ببندید.

برای رویت کردن یادداشت‌های کوتاه و سریع، از تب کرکره‌ای notebooks در بالای صفحه استفاده کنید.

کوئیک نوتس به صورت خودکار یادداشت‌ها را ذخیره می‌کند و استفاده از آن ساده است.

استفاده از OneNote در Outlook برای یادداشت‌نویسی بهتر و مدیریت پروژه

اغلب کاربران تصور می‌کنند که OneNote صرفاً نرم‌افزار یادداشت‌برداری است اما در حقیقت مدیریت کردن پروژه‌ها نیز به کمک آن ساده می‌شود. برای استفاده از وان‌نوت جهت مدیریت پروژه‌ها و برنامه‌های خود، بد نیست نرم‌افزار Outlook را در آن مجتمع کنید چرا که اوت‌لوک بخشی برای مدیریت پروژه‌ها در قسمت Task دارد. می‌توانید یکی از برنامه‌ها را باز کنید و یادداشتی در مورد آن بنویسید ولیکن در Outlook قابلیت نوت‌برداری ساده و ابتدایی است. اگر وان‌نوت برای این مهم استفاده شود، یادداشت‌برداری ساده‌تر خواهد بود.

برای اضافه کردن وان‌نوت به Outlook، روی منوی File نرم‌افزار Outlook کلیک کنید و سپس Options را انتخاب کنید. در ستون چپ روی افزونه‌ها یا Add-Ins کلیک کنید. در سمت راست صفحه و پایین آن، گزینه‌ای به اسم Manage وجود دارد. روی این فیلد کلیک کنید و از منوی کرکره‌ای، گزینه‌ی COM Add-ins را انتخاب کنید و سپس روی Go کلیک کنید.

گزینه‌ای به اسم OneNote Notes about Outlook Items در لیست دیده خواهد شد. چک‌باکس آن را تیک بزنید و در نهایت روی OK کلیک کنید.

از این پس آیکون وان‌نوت را در سراسر نرم‌افزار Outlook خواهید دید و مهم‌ترین بخش، بخش Task است که برای مدیریت پروژه کاربرد دارد.

در نرم‌افزار وان‌نوت نیز می‌توان دسته‌ها یا sectionهای مختلف برای پروژه‌ها ایجاد کرد. وان‌نوت را اجرا کنید و notbook یا دفتر یادداشت جدیدی ایجاد کنید. محل ذخیره‌سازی و نام آن را به گونه‌ای انتخاب کنید که مرتبط با پروژه‌ی موردنظر باشد. قدم بعدی ایجاد بخش‌ها یا sectionهایی برای انواع امور مدیریت پروژه است. به این منظور روی یکی از sectionها راست‌کلیک کنید و گزینه‌ی New Section را انتخاب کنید و نامی مناسب برای بخش جدید انتخاب کنید.

با ایجاد بخش یا section جدید، تب جدیدی در بالای صفحه اضافه می‌شود و به علاوه در قاب سمت چپ صفحه نیز بخش جدیدی اضافه می‌شود. اکنون می‌توانید یادداشت‌ها و برنامه‌های خود را در sectionهای مختلف اضافه کنید.

در Outlook نیز می‌توان Task جدیدی مثل همیشه اضافه کرد. روی تاسک جدید کلیک کنید تا در حالت انتخاب باشد و سپس روی دکمه‌ی OneNote در نوار ابزار بالای صفحه کلیک کنید. در مورد محل قرارگیری Task جدید سوال می‌شود، یکی از sectionهای موجود را انتخاب کنید و روی OK کلیک کنید.

با OneNote ویس‌ها و یادداشت‌های صوتی را به راحتی تایپ کنید

اگر در جلسه‌ای حاضر بودید و برای افزایش سرعت کار، از ضبط صدا استفاده کرده‌اید و در ادامه می‌خواهید ویس‌ها را به صورت تایپ‌شده ذخیره کنید، نرم‌افزار OneNote یکی از بهترین گزینه‌هاست.

برای تایپ کردن فایل صوتی، ابتدا در فایل اکسپلورر ویندوز، فایل صوتی خود را پیدا کنید و سپس نرم‌افزار OneNote را اجرا کنید. قدمی بعدی این است که فایل صوتی را درگ کرده و روی پنجره‌ی وان‌نوت رها کنید. به این ترتیب فایل صوتی به وان‌نوت اضافه می‌شود. بد نیست موقعیت آن را نیز به گونه‌ای انتخاب کنید که مزاحم تایپ کردن نباشد.

با کلیک روی دکمه‌ی Play، پخش شدن فایل صوتی شروع می‌شود و می‌توانید تایپ کردن را شروع کنید.

در اواسط کار می‌توان یادداشت ایجاد شده را ذخیره کرد و فایل صوتی نیز به همراه آن ذخیره می‌شود و در مراجعه‌های بعدی، می‌توان به راحتی پخش صدا و تایپ کردن را دنبال کرد.

استفاده از OneNote برای یادداشت‌برداری در مورد کتاب‌ها و اسناد

با نرم‌افزار OneNote می‌توان مطالعه کردن اسناد و کتب درسی و در عین حال یادداشت کردن نکات مهم را ساده کرد. به این منظور ابتدا یک notebook‌ جدید برای کتاب یا سندی که مطالعه کردن آن را آغاز کرده‌اید، ایجاد کنید و نام آن را نیز متناسب با اهداف خود یا نام کتاب، انتخاب کنید. در گوشه‌ی بالا و راست صفحه، از آیکون + که یک صفحه‌ی جدید یا New Page‌ به نوت‌بوک اضافه می‌کند، استفاده کنید و برای هر فصل یا Chapter، یک Page جدید اضافه کنید و نام مناسبی برای آن انتخاب کنید. پس از ایجاد فصل‌ها یا بخش‌ها، می‌توان مستقیماً یادداشت‌برداری را آغاز کرد.

برای نظم بیشتر و متون پیچیده‌تر، استفاده از Subpage‌ یا صفحه‌ی زیرمجموعه نیز توصیه می‌شود. به عبارت دیگر هر فصل یک صفحه است و در هر صفحه می‌توان صفحات زیرمجموعه اضافه کرد. برای ایجاد صفحات زیرمجموعه، موس را در کنار نام صفحات حرکت دهید تا فلش کوچکی که به معنی ایجاد صفحه‌ی جدید است، پدیدار شود. روی آیکون + کلیک کنید تا صفحه‌ی جدید در موقعیت انتخابی اضافه شود.

اکنون روی صفحه‌ی جدیدی که ایجاد کرده‌اید، راست‌کلیک کنید و گزینه‌ی Make Subpage را انتخاب کنید تا به یک صفحه‌ی زیرمجموعه تبدیل شود.

از OneNote برای ایجاد لیست کارها و مدیریت امور استفاده کنید

نرم‌افزار OneNote یکی از بهترین نرم‌افزارها برای ایجاد لیست کارها و دیگر انواع لیست است. شرت‌کات‌های مختلفی نیز برای کار با نرم‌افزار از طریق کیبورد وجود دارد که بد نیست با موارد مهم‌تر آشنایی داشته باشید تا سرعت کار بیشتر شود.

برای ایجاد لیست جدید، یک خط یادداشت در مورد اولین کاری که باید انجام دهید، بنویسید. سپس آن را انتخاب کنید و کلید ترکیبی Ctrl + 1 را فشار دهید. به این ترتیب چک‌باکسی در کنار جمله‌ای که نوشته‌اید، اضافه می‌شود. پس از انجام هر کار، می‌توان تیک چک‌باکس آن را زد.

اگر کاری که یادداشت کرده‌اید، بسیار مهم است، علاوه بر اضافه کردن چک‌باکس، Ctrl + 2 را فشار دهید تا آیکون ستاره نیز در کنار آن درج شود.

با استفاده از کلید ترکیبی Ctrl + . نیز می‌توان لیستی دارای بولت ایجاد کرد.

آموزش Hidden کردن فایل و فولدر و درایو در ویندوز ۱۰

چگونه فایل و فولدر و درایو یا پارتیشن هارد را در ویندوز ۱۰ مخفی کنیم؟

در ویندوز ۱۰ می‌توان فایل‌ها یا فولدرهای خاص و مهم را به صورت مخفی یا Hidden درآورد و حتی می‌توان یکی از پارتیشن‌های هارددیسک را مخفی کرد تا مبادا فایل‌های شخصی یا حیاتی، حذف شوند و یا توسط دیگران به راحتی دیده شوند. در ۷۲۴ ترفند امروزی به روش مخفی کردن فایل‌ها و فولدرها و همین‌طور درایوها در ویندوز ۱۰ می‌پردازیم.

آموزش کار با TeamViewer

آموزش استفاده از TeamViewer برای کار با کامپیوتر و عیب‌یابی از راه دور

یکی از بهترین نرم‌افزارهای کنترل کردن کامپیوتر از راه دور و از طریق اینترنت، TeamViewer است. اگر این نرم‌افزار را روی کامپیوترها و گوشی‌ها یا تبلت‌ها نصب کنید و تنظیمات اولیه را انجام دهید، می‌توانید از طریق اینترنت به کامپیوتر خود دسترسی داشته باشید، حتی در شهر و کشوری دیگر! در ادامه با روش استفاده از تیم‌ویوئر آشنا می‌شویم.

نوتیفیکینش اندروید

چگونه نوتیفیکیشن‌های دستگاه اندرویدی خود را مدیریت کنیم؟

شاید خیلی از کاربران تلفن‌های قدیمی را که در منازل پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها بود را به یاد داشته باشند، این تلفن‌ها به‌جز صدای زنگ چیز دیگری برای نشان دادن تماس گیرنده نداشتند و شما نمی‌توانستید بفهمید تماس از چه خطی گرفته شده است، نوتیفیکیشن‌ها نیز در تلفن‌های همراه امروزی تقریباً چنین نقشی را دارند و فقط به ما اعلام می‌کنند، پیامی برایمان ارسال شده؛ با این تفاوت که شاید در طول یک ساعت بارها این اتفاف بیفتد. این موضوع شاید خیلی از کاربران را اذیت کند، در این مقاله به مدیریت نوتیفیکیشن‌ها خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

افزایش و کاهش روشنایی آیفون در حالت Auto-Brightness

چگونه روشنایی نمایشگر آیفون را در حالت Auto-Brightness، کمتر یا بیشتر کنیم؟

فعال کردن Auto-Brightness در نسخه‌ی جدید سیستم عامل iOS، کمی متفاوت است و مسیر آن در آیفون و آیپد، تغییر کرده است. قبلاً‌ به روش فعالسازی روشنایی خودکار پرداختیم اما چگونه می‌توان حداقل و حداکثر روشنایی نمایشگر آیفون یا آیپد را در حالت خودکار، تعیین کرد؟ با ۷۲۴ ترفند امروز همراه شوید تا به پاسخ این سوال برسید.

دیلیت کردن آپدیت‌های ویندوز ۱۰

چگونه فایل‌های بروزرسانی ویندوز ۱۰ را پس از نصب، دیلیت کنیم؟

ویندوز به صورت خودکار آپدیت می‌شود و این یعنی زمانی‌ که بروزرسانی‌های بزرگ و جدید برای آن منتشر می‌شود، بدون نصب مجدد سیستم عامل و نرم‌افزارها، می‌توان نسخه‌ی جدید را نصب کرد و پس از آن مثل قبل از سیستم استفاده کرد. در حقیقت تنظیمات و نرم‌افزارها تا حد بسیار زیادی حفظ می‌شوند و نیازی به تغییرات زمان‌بر نیست. اما چگونه آپدیت‌های ویندوز را پس از نصب کردن، حذف کنیم تا فضای هارددیسک بیهوده اشغال نشود؟ در ۷۲۴ ترفند امروز به نحوه دیلیت کردن بسته‌های بروزرسانی دانلود و نصب شده، می‌پردازیم.

ویژگی‌های جیمیل

معرفی ۷ ویژگی خاص جیمیل که عملکرد آن را بهبود می‌بخشد (بخش اول) میانبرهای صفحه کلید اختصاصی، گروه‌های مختلف صندوق ورودی و...

برخی از ویژگی‌های جیمیل بعنوان Gmail Labs شناخته می‌شوند که به‌نوعی به آزمایشی بودن آنها اشاره دارد، زیرا این ویژگی‌ها در دسترس عادی قرار ندارد و باید آنها را فعال کنیم. جالب است بدانید بسیاری از ویژگی‌های محبوب جیمیل مانند Undo Send از همین ویژگی‌ها است. کسانی که جیمیل دارند و از آن در موارد مختلفی استفاده می‌کنند، می‌دانند روزانه باید زمانی را برای تمیز و منظم کردن جیمیل خود صرف کنند. با منظم کردن بخش‌های مختلف جیمیل می‌توانید در زمان خود صرفه‌جویی کنید. با ما همراه باشد...

روش سرچ کردن ایمیل‌های دارای فایل پیوست در جیمیل

چگونه ایمیل‌هایی که فایل پیوست دارند را در جیمیل جست‌وجو و بررسی کنیم؟

جیمیل یکی از پرکاربردترین سرویس‌های ایمیل است و برخی کاربران روزانه چندین مرتبه ایمیل‌های دریافتی را چک می‌کنند تا پیام‌ها و فایل‌های دریافتی جدید را به سرعت دریافت کنند. در جیمیل با یک ترفند ساده می‌توان ایمیل‌هایی که دارای فایل ضمیمه هستند را پیدا کرد. به این ترتیب فرآیند چک کردن فایل‌های پیوست شده یا Attachments، سریع‌تر پیگیری می‌شود. در وب‌گرد ۷۲۴ امروز به این موضوع می‌پردازیم. با ما باشید.

چگونه از اکسپلویت در ویندوز ۱۰ جلوگیری کنیم؟

آموزش تنظیمات ویندوز دیفندر: چگونه از هک و اکسپلویت جلوگیری کنیم؟

یکی از بخش‌های ویندوز دیفندر که بسته‌ی امنیتی آنتی‌ویروس و فایروال قدرتمند ویندوز ۱۰ محسوب می‌شود، Windows Defender Exploit Guard است. اکسپلویت گارد از سوء استفاده‌ی هکرها از حفره‌های امنیتی، جلوگیری می‌کند. در ادامه با این بخش ویندوز دیفندر و تنظیمات آن آشنا می‌شویم.

روش مسدود کردن سایت‌ها در گوگل کروم

چگونه برخی سایت‌ها را در گوگل کروم مسدود کنیم؟

در مرورگر گوگل کروم می‌توان برای کاربرانی مثل کودکان، دسترسی به برخی وب‌سایت‌ها را مسدود کرد. اگر کودک نتواند از سایر مرورگرها استفاده کند و تنها انتخاب موجود، گوگل کروم باشد، راهی برای باز کردن وب‌سایت موردنظر باقی نمی‌ماند. در ادامه به روش مسدود کردن برخی وب‌سایت‌ها در گوگل کروم می‌پردازیم که راهی برای کاهش ترافیک مصرفی و همین‌طور کنترل کردن کودکان است.

آموزش استفاده از ضد باج‌افزار ویندوز دیفندر در ویندوز ۱۰

آموزش استفاده از ضد باج‌افزار Windows Defender در ویندوز ۱۰ و تنظیمات فولدرها و اپ‌های امن

ویندوز ۱۰ آنتی‌ویروس کارآمدی به نام Windows Defender‌ را در خود جای داده که با بروزرسانی‌های امنیتی مختلف، امنیت سیستم ویندوزی را در سطح قابل‌قبولی نگه می‌دارد. یکی از ویژگی‌های بروزرسانی پاییزی ویندوز ۱۰ که با نام Windows 10 Fall Creators Update منتشر شده، مقابله با باج‌افزارهایی است که اطلاعات کاربر را به عنوان گروگان نگه می‌دارند و مشکلات عدیده ایجاد می‌کنند. در ادامه با روش مقابله با باج‌افزارهایی مثل وانا‌کرای و پتیا در ویندوز ۱۰ آشنا می‌شویم.

فراموشی رمز عبور آیفون

آموزش ورود به صفحه اصلی آیفون هنگامی که رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید

با ورود آخرین نسل‌های تکنولوژی (فناوری‌های از جمله Face ID و Touch ID) در تلفن‌های همراه از جمله تلفن‌ّهای آیفون، نیاز به رمز عبور را کاهش به نسبت زیادی کاهش پیدا کرده است. البته خیلی از کاربران همچنان از رمز عبور بعنوان جایگزینی برای حسگر اثرانگشت و تشخیص چهره استفاده می‌کنند و خیلی دیگر نیز به‌جز رمز عبور از هیچ روش دیگری استفاده نمی‌کنند. اگر تنها از رمز عبور استفاده کنید، زمانی کارتان سخت می‌شود که رمز عبور را فراموش کنید؛ در این مقاله چند روز برای بازیابی رمز عبور و ورود به صفحه اصلی بررسی خواهند شد.

چگونه شماره‌های تکراری حساب گوگل را یکی کنیم

چگونه مخاطبین و شماره‌ تلفن‌های تکراری را به کمک Contacts گوگل شناسایی و ترکیب کنیم؟

در محصولات اندرویدی می‌توان به جای ذخیره کردن شماره تماس‌ها و مخاطبین روی حافظه‌ی گوشی یا در سیم کارت، آنها را در حساب گوگل ذخیره کرد. نتیجه روشن است، حتی پس از تغییر گوشی و تغییر شماره، با ورود به جیمیل، مخاطبین در گوشی بارگذاری می‌شوند و اطلاعات از دست نمی‌رود. می‌توان در بخش مخاطبین Google، مخاطبین تکراری که شاید چند ایمیل یا چند شماره دارند را به راحتی شناسایی و با هم ترکیب کرد. در وب‌گرد ۷۲۴ امروز، به روش ترکیب مخاطبین تکراری در Contacts گوگل می‌پردازیم. با ما باشید.

نحوه مشاهده کردن مقدار رم خالی در اندروید

چگونه مقدار RAM گوشی و تبلت اندرویدی و بخش استفاده شده و آزاد رم را ببینیم؟

رم گوشی‌های اندرویدی معمولاً بیش از ۲ گیگابایت است و در گوشی‌های رده‌اول یا میان‌رده نیز بیش از ۴ و ۳ گیگابایت رم استفاده می‌شود. رم بیشتر به این معنی است که می‌توان اپ‌های بیشتری نصب کرد و هم‌زمان اجرا کرد. گاهی رم با حافظه‌ی داخلی که در حقیقت کار آن ذخیره‌سازی فایل‌هاست، اشتباه گرفته می‌شود. در ادامه به روش متوجه شدن مقدار رم گوشی‌ها و تبلت‌های اندرویدی می‌پردازیم.

تغییر رمز اینستاگرام

چگونه رمز عبور اینستاگرام را تغییر دهیم؟ رمز عبور قوی چگونه رمزی است!

اینستاگرام بعنوان یکی از برکاربرترین شبکه‌های اجتماعی بشدت تحت نفوذ هکران نیز قرار دارد؛ اگر یک رمز عبور ضعیف برای حساب کاربری خود انتخاب کرده‌اید حتماً در اولین فرصت این رمز عبور را تغییر دهید؛ رمز عبور ضعیف به یک رمز عبور که تنها شامل اعداد است گفته می‌شود. در این مقاله ابتدا سعی می‌کنیم رمز عبور را تغییر دهیم، سپس یک رمز عبور قوی را تعریف کنیم؛‌ با ما همراه باشید...

اپلیکیشنهای آی‌او‌اس

چگونه همه اپلیکیشن‌هایی که تا کنون در iPhone و iPad خود دانلود کرده‌ایم را مشاهده کنیم؟

خیلی از کسانی که مالک گوشی‌های آیفون و تبلت‌های آیپد هستند، به دلایل مختلف که یکی از این دلایل ظرفیت دستگاه مورد نظر است، اپلیکیشن‌های مختلفی را پاک می‌کنند تا اپلیکیشن جدیدی را جایگزین آنها کنند.

Top