شانس تشخیص بیماری آلزایمر با انجام آزمایش خون

یافته‌های جدید محققان و شانس تشخیص بیماری آلزایمر با انجام آزمایش خون

برخی از بیماری‌ها محصول زندگی  امروزی و شرایط حاکم بر زندگی انسان عصر مدرن هستند؛ آلزایمر یکی از آنها است. آلزایمر جزو گروهی از بیماری‌ها است که از آنها با عنوان دمانس یا زوال عقل نام برده می‌شود. مسلما هیچ چیز ناخوشایندتر از وضعیتی نیست که افراد درگیر این نوع بیماری‌ها با آنها دست به گریبان هستند. شرایطی که هم بیمار و هم خانواده فرد را در شرایط بدی قرار می‌دهد. اما آیا تشخیص زودتر بیماری می‌تواند تغییری در این شرایط ایجاد کند؟

کشف جالب در مورد بازی افسانه زلدا: اشک پادشاهی

نگاهی به کشف جالب در مورد بازی «افسانه زلدا: اشک پادشاهی»

بازی ویدیوی افسانه زلدا، اثری حماسی و خیال‌پردازانه است که به ‌وسیله شرکت نینتندو برای کنسول بازی  «ان‌ای‌اس» (NES: Nintendo Entertainment System) ارائه شده است. «افسانه زلدا: اشک پادشاهی» تازه‌ترین اثر از این مجموعه است که  مورد توجه قرار گرفت. درمرور نکته‌ای جالب در مورد افسانه زلدا با ما همراه باشید؛ نکته‌ای که تاکنون از چشم بسیاری از بازیکنان پنهان مانده بود.

معرفی بازی کاج سرخپوشان، بازی مخصوص عاشقان دایناسورها

معرفی بازی کاج سرخپوشان، بازی مخصوص عاشقان دایناسورها

اگر طرفداران بازی‌های ویدیویی هستید و از نگهداری کردن از یک مزرعه کوچک و جذاب لذت می‌برید، بازی کاج سرخپوشان می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. ضمن آنکه این بازی می‌تواند عنوان مناسب برای  آن دسته از افرادی باشد که عاشق دایناسورها هستند. درادامه این مطلب با ما همراه باشید تا نگاهی به این بازی داشته و حال‌وهوای کلی آن را مرور کنیم.

همکاری مشترک نئوم عربستان و شرکت هلندی برای ساخت گلخانه های مدرن

پروژه نئوم و همکاری مشترک با شرکت معروف هلندی برای ساخت گلخانه‌های مدرن

این روزها شاهد نقشه‌های بزرگ کشور عربستان سعودی برای توسعه این کشور هستیم. از ساخت برج‌های بلند و متفاوت تا نقشه توسعه شهری که گاهی بسیار بلندپروازانه به نظر می‌رسد. پروژه نئوم یکی از بزرگ‌ترین نقشه‌های جاه‌طلبانه شاهزاده سعودی است که ساخت آن همچنان ادامه دارد. دراین راستا پروژه نئوم  و شرکتی هلندی همکاری مشترک را آغاز کردند تا با ساخت گلخانه‌هایی مدرن، امنیت غذایی شهروندان را تأمین کنند. اما چگونه؟

اخبار نسخه جدید بازی شیطان کش برای کنسول نینتندو سوییچ

آخرین اخبار از نسخه جدید بازی شیطان کش برای کنسول نینتندو سوییچ

انیمه شیطان کش از زمان پخش تاکنون، مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. فیلم سینمایی قطار موگن از همین سری هم مورد استقبال فراوانی قرار گرفته و لقب پرفروش‌ترین فیلم انیمه‌ای را به خود اختصاص داد. به‌همین خاطر عجیب نیست که شاهد ارائه بازی ویدیویی از این سری موفق باشیم که برای کنسول‌های خانگی عرضه شد. آخرین اخبار حکایت از آن دارند که شرکت سگا سال آینده نسخه‌ای جدید از شیطان کش را برای کنسول نینتندو سوییچ ارائه خواهد کرد.

رابطه انجام ورزش‌های هوازی و کاهش ریسک بروز سکته و بیماری فیبریلاسیون دهلیزی

رابطه انجام ورزش‌های هوازی و کاهش ریسک بروز سکته مغزی و بیماری فیبریلاسیون دهلیزی

حتما شما هم از این توصیه همیشگی پزشکان آگاه هستید که ورزش کردن می‌تواند نقشی مهم و حیاتی در کاهش ریسک ابتلا به انواع مشکلات سلامتی داشته باشد. درواقع نتایج تازه‌ترین تحقیقات در مورد بروز آریتمی قلبی و فیبریلاسیون دهلیزی درستی این توصیه را یک بار دیگر به اثبات رساندند. درمرور این مطلب و نتایج این پژوهش با ما همراه باشید.

کاربردهای مختلف قارچ در دنیای مد، زیبایی و حفظ محیط زیست

راه‌های عجیب استفاده از قارچ که شاید چیزی در موردشان نشنیده باشید

قارچ یکی از  خوردنی‌های لذیذی است که حضور می‌تواند هر بشقاب غذا را به تجربه‌ای شگفت‌انگیز تبدیل کند. درواقع وقتی صحبت از قارچ می‌شود، بسیاری از ما به استفاده آن در فرهنگ آشپزی فکر می‌کنیم. اما باید بدانید می‌توان از قارچ برای حل برخی از مشکلات مهم زندگی بشر امروزی هم استفاده کرد. دراین مرور با ما همراه باشید.

هوش مصنوعی و کمک به افزایش سرعت تشخیص سرطان سینه

هوش مصنوعی و کمک به افزایش سرعت تشخیص سرطان سینه

سرطان را به‌عنوان بیماری عصر مدرن می‌شناسند که تا همین حالا هم قربانیان زیادی گرفته است، از طرف دیگر بحث هوش مصنوعی هم این روزها داغ است و بسیاری نگران این حضور و خطراتی هستند که ممکن است حیات بشر را در معرض تهدید قرار دهد. اما آیا راهی  وجود دارد که هوش مصنوعی بتواند به بشر در تشخیص و درمان زودهنگام بیماری سرطان، به‌ویژه سرطان سینه کمک کند؟ ظاهرا پاسخ این پرسش مثبت است. درادامه با ما همراه شوید.

ربات تحویل دهنده مواد غذایی و سفارشهای مشتری

فناوری روز: رباتی که تحویل سفارش‌های مواد غذایی را انجام می‌دهد

دنیای فناوری هر روز شاهد پیشرفت‌هایی قابل توجه در زمینه‌های گوناگون است. مبحث استفاده از ربات‌ها هم همسو با این پیشرفت‌های دگرگون شده و امروز شاهد حضور گسترده‌تر آن‌ها در زندگی بشر هستیم. اما ظاهرا راه‌هایی جدید برای استفاده از ربات در زندگی روزمره فراهم شده است، نمونه‌اش رباتی که زحمت خرید کردن را از دوش شما برمی‌دارد.

تولید کفش به وسیله چاپگرهای سه بعدی

تلاش برای کنار زدن محدودیت های فناوری و طراحی با تولید کفش به وسیله چاپگرهای سه بعدی

محققان و دانشمندان همواره به دنبال تغییر مرزهای دانش بشری هستند، نگاهی که ماحصل آن در سال‌های اخیر طیف گسترده‌ای از اختراعات و طرح‌های بلندپروازانه بوده است. چاپگرهای سه بعدی یکی از این دست فناوری‌ها است که هنوز جا برای پیشرفت و توسعه بیشتر دارد. به‌عنوان مثال طراحان با استفاده از این فناوری نوعی کفش طراحی کرده‌اند که مزایا و معایب خاص خود را دارد. درادامه با ۷۲۴پرس همراه باشید.

Top