انویدیا کارت گرافیک جدیدی برای لپ‌تاپ‌ها به نام GeForce MX150 معرفی کرد. این پردازنده‌ی گرافیکی مثل محصولات سری ۱۰ معماری پاسکال دارد و تراشه‌ای با قدرت پردازشی نسبتاً پایین و معمولی برای لپ‌تاپ‌های میان‌رده است. در ادامه به بررسی GeForce MX150 و مقایسه با محصولات موجود می‌پردازیم.

انویدیا مشخصات کامل و دقیق تراشه‌ی جدید را ذکر نکرده اما به نظر می‌رسد که تعداد هسته‌های CUDA آن، ۳۸۴ عدد است، درست مثل 940M سری ۹۰۰. ۱۶ خروجی رندر، ۲۴ واحد بافت و حافظه‌ی GDDR5 با باس ۶۴ بیتی که مقدار آن ۲ گیگابایت یا شاید ۱ گیگابایت باشد، از ویژگی‌های کلیدی این کارت گرافیک است. قدرت پردازشی خام GeForce MX150 حدود ۹۴۲ گیگافلاپس است و توان طراحی حرارتی آن ۳۰ وات. پهنای باند حافظه نیز ۴۸ گیگابایت بر ثانیه است.

این کارت گرافیک احتمالاً از تراشه‌ی مرکزی GP108 استفاده می‌کند و جایگزین خوبی برای مدل 940M نسل پیش است. به علاوه لیتوگرافی تراشه‌ی مرکزی ۱۴ نانومتری است و این یعنی عملکرد آن می‌تواند ۳۳ درصد بهتر از 940MX باشد.

انویدیا GeForce MX150 را برای لپ‌تاپ‌هایی با پردازنده‌های ۱۵ واتی سری U اینتل طراحی کرده که در اجرای بازی‌های سبک یا متوسط، حرف‌هایی برای گفتن دارند. پشتیبانی از دایرکت ایکس ۱۲ با سطح قابلیت‌های FL 12_1 و پورت ویدیویی HDMI 2.0 از مزایای مدل جدید نسبت به 930M و 940M نسل پیشین است.