گروهی از هنرمندان گرد هم جمع شده و به لطف جادوی هنر چشم‌انداز همیشگی و کسل کننده‌ی یک روستا را دگرگون کرده‌اند. این هنرمندان با ارائه آثار هنری متعدد در قالب نقاشی‌های خیابانی، چهره‌ی ساده و سنتی این روستا را تغییر داده و هنر را مهمان ساکنان آن کرده‌اند.

اگر سری به روستای «Er-Ridh» در جزیره‌ی «Djerba» کشور تونس بزنید، با منظره‌ای مجذوب کننده مواجه خواهید شد. در این روستا سرتان را به هر طرف که برگردانید، با جلوه‌ای از هنر روبرو می‌شوید که این گوشه و آن گوشه، روی دیوارهای کوچه‌ها جا خوش کرده‌اند. صد و پنجاه هنرمند خوش ذوق گرد هم جمع شده و گوشه گوشه‌ی این روستای سنتی واقع در شمال آفریقا را مهمان نوعی از هنر کرده‌اند که بی‌شک برای ساکنان محلی، از تازگی شگفت‌انگیز و جادویی برخوردار است. هنر خیابانی که در شکل و شمایلی جدید خود را پیش نگاه بیننده به نمایش گذارده و آفریننده‌ی احساسی خاص است، آن هم در جایی که شاید تاکنون اسم هنر خیابانی به گوش کسی نرسیده باشد.

در این تابستان این روستا شانس این را داشته که به عنوان صحنه‌ی نمایشی باشکوه، اجرای پروژه‌ی هنری خاص، زنده و پویا را برعهده گیرد. سخن کوتاه کرده و از شما دعوت می‌کنیم به تماشای تصاویر گردآوری شده از این روستا بنشینید که توسط «نیکولاس لین» (Nicholas Linn) و «Galerie Itinerance» ثبت و ضبط شده‌اند.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال نظر به عنوان مهمان
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما