این روزها شاهد رونق بازار خالکوبی و تتو در گوشه و کنار جهان هستیم؛ شکلی از نقاشی که در آن از بدن انسان همچون بوم استفاده کرده و با جوهر روی آن نقش و نگار دلخواه انداخته می‌شود. این مسئله موافقان و مخالفان بسیاری دارد. گروهی از این کار انتقاد می‌کنند و گروهی دیگر از انجام دادن حتی بارها و بارها لذت می‌برند. اما گاهی خلاقیت می‌تواند حتی این کار را هم متحول کند. با ۷۲۴پرس در مرور طراحی‌های هنرمندانه روی پوست بدن انسان همراه باشید.

هنرمند خوش ذوق ترک «آیهان کارادا» (Ayhan Karadağ)، از راهی متفاوت دنیای ذهنی شما را به علاقمندان آثار هنری عرضه کرده است. لوازم او برای خلق این آثار هنری نیز منحصربفرد است. قبل از تماشای گوشه‌ای آثار این هنرمند، بد نیست کمی بیشتر با او و دورنمای ایده‌اش برای نمایش هنر در شکلی امروزی‌تر آشنا شویم.

تتو- 724press.com

این هنرمند در مورد پیشینه هنری و فعالیت‌های خود چنین می‌گوید:

علاقه من به طراحی کردن به زمانی بازمی‌گردد که یازده ساله بودم. نگاه و باور من به هنر چیزی فراتر از سرگرمی صرف است؛ این فرهنگ، عشق، آیین و در یک کلام همه چیز من است. به طوری که به خاطر پرداختن به آن از بسیاری چیزهای دیگر دست کشیدم.

در اوقات مختلفی از زندگی، به تجربه جلوه‌های مختلف هنری پرداختم. از ساختن ابزارآلات موسیقی یونان به صورت دست ساز گرفته تا ساخت مجسمه از گل و چوب، از بازی با آبرنگ گرفته تا نقاشی با طراحی با مداد. در این مدت از مواد و ابزار مختلفی برای کار استفاده کردم، اما نکته‌ی جالب اینکه متوجه شدم در نهایت بیش از هر چیز دیگری من دوست دارم آثار خود را روی پوست انسان به تصویر بکشم.

هم اکنون در حال کار روی یک کتاب قصه کودکانه هستم؛ اما هنوز موفق به تمام کردن آن نشدم. چون تمام و فکر و ذکرم معطوف تصاویر جذاب و خیال‌انگیزی است که البته شماری از آنها تا به حال به صورت خالکوبی ارائه شده‌اند.

این هنرمند خلاق در ادامه اشاره می‌کند بدن انسان شاید در دسترس‌ترین چیزی است که برای خلق هنر مناسب است. به گزارش ۷۲۴پرس دات کام، از دید او هربار که مردم مشتاق تماشای آثار هنری او هستند می‌توانند تنها به پوست بدن خود نگاه کنند و این مسئله باعث خوشحالی او می‌شود. از نظر او هیچ چیز شاید جذاب‌تر از داشتن یک طراحی جذاب با دورنمایی از قصه‌های پریان نیست که همیشه و همه جا همراه شما باشد.

مطلب مرتبط: خلاقیت در ساخت حشرات ساخته شده از گلبرگ های گل

در خلال به تصویر کشیدن این تتوهای جذاب، او دوست دارد راوی داستان‌های جن و پری باشد که شاید در رویاهای بسیاری از ما رخ داده‌اند؛ رویاهایی که طبیعت و حیوانات را در برمی‌گیرند. این داستان‌ها شاید مربوط به دوران کودکی افراد به نظر برسند، اما در عین حال منبع انرژی مثبت برای همه حتی بزرگسالان هستند.

تتو- 724press.com

هنرمند خوش فکر ما از عشق و علاقه خود به مادر طبیعت و حیوانات می‌گوید و باور دارد هرچه ما به طبیعت وابستگی یا شاید دلبستگی بیشتری داشته باشیم، از استقلال و آزادی فردی بیشتری بهره می‌بریم.

 در ادامه از شما دعوت می‌کنم به تماشای گوشه‌ای از خالکوبی‌های نقاشی گونه این هنرمند بنشینید. تصاویری که دید شما را نسبت به تتو تا حد زیادی تغییر می‌دهد. همچنین اگر از دیدن این مجموعه لذت بردید، شاید بد نباشید سری هم به صفحه اینستاگرام این هنرمنده زده و از دیگر طراحی‌های خلاقانه او نیز دیدن کنید.

در پایان امیدوارم این مرور کوتاه تصویری بر خلاقیت هنرمندی خوش ذوق برای شما نیز سرگرم کننده بوده باشد. ما همچنان در ۷۲۴پرس دات کام منتظر شنیدن نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال نظر به عنوان مهمان
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما