زمانی بوم نقاشی یا قطعه‌ای سنگ مرمر، تمام آن چیزی بود که هنرمند برای خلق اثر خود به آن احتیاج داشت. ولی دوران مدرن آغازگر فصلی جدید در قلمرو هنر بود. اکنون هنرمندان خود را در هیچ مرز و قالبی محدود نمی‌کنند و آثاری که در ادامه به تماشای‌شان خواهیم نشست، محصول چنین نگاهی هستند.

هنرمند ۲۴ ساله‌ای از کشور استرالیا به نام «جوردن اسپریگ» (Jordan Sprigg) استعداد هنری خود را در عرصه‌ای جدید به نمایش گذاشته است. او که فاقد تحصیلات آکادمیک و به نوعی هنرمندی خود آموخته است، سه سال قبل مدرک دانشگاهی خود را در رشته روانشناسی دریافت کرد. اما وقتی عشق به چیزی در وجودت جریان داشته باشد، مشغول شدن به حرفه‌ای دیگر کاری سخت و تقریبا غیر ممکن است.

این همان چیزی است که برای جوردن نیز اتفاق افتاد. او سرانجام متوجه شد که قلمرو هنر مدت‌هاست که او را به سوی خود فرا می‌خواند و واقعیت این است که از زمانی  که او این دعوت را لبیک گفته، هرگز به پشت سر خود نگاه نکرد و افسوس چیزی را نخورد. او می‌دانست چه می‌خواهد و قدم در چه راهی گذاشته است؛ پس با پشتکار به دنبال اهداف خود رفت. جوردن می‌گوید که از دیرباز حیوانات الهام بخش او بودند و قلمرو گسترده‌ی آنها جایی بود که او برای خلق دنیای ذهنی خود انتخاب کرد.

آثار هنری جوردن همگی از قطعات کار کرده‌ی ماشین و ابزار آلات بی‌مصرف ساخته شده‌ و بعضی از آنها حتی نزدیک به صد سال عمر دارند. اما در نهایت به لطف جادوی پرکشش و مجذوب کننده دستان این هنرمند، این قطعات در کالبدی جدید جانی دوباره گرفته و بیننده را مجذوب خود می‌کنند.

شاید بهتر است سخن را کوتاه کرده و اجازه دهیم خود شما او و هنرش را مورد قضاوت قرار دهید.