زمانی که تاریخ سیاسی و اجتماعی ایران را ورق می‌زنیم و دوره خدمت بزرگ‌مردانی همچون حضرت امام خمینی (ره)، شهیدان رجایی، باهنر، چمران، بهشتی و... را می‌خوانیم شاید برخی اقدامات به ثمر نشسته در فهم ما نگنجد، اما همین شدن‌های ناممکن، ایران را کشور جمهوری اسلامی ایران کرده است.

امروز افرادی تحت مکتب و در دامان مهر پدرانه همین مردان خدایی پرورش‌یافته که نه‌تنها از توطئه‌ها و تهدیدهای دشمن واهمه ندارند، بلکه برای پیشبرد این انقلاب، حرکت‌های جهادی انجام می‌دهند که یکی از همین فرزندان غیور حاج‌قاسم سلیمانی بود و داغ شهادتش هرگز از حافظه قلب یک ایران نه! از قلب یک جهان اسلام نخواهد رفت.

مردان خدا، در این مرزوبوم آن‌قدر تکرار شده‌اند و تکرار خواهند شد تا برخی کوردلان جسارت گمان دست‌درازی به این خاک را هم به خود ندهند؛ باهنرها و رجایی‌هایی که در دامان خمینی (ره) به جمهوری اسلامی خدمت کردند را ما در عبداللهیان و رئیسی که در دامان همین مرد بزرگ و بعد آن زیر سایه بلند حضرت امام خامنه‌ای (حفظه‌الله) به خدمت جهادی پرداختند و شهیدانه زندگی کردند، دیدیم.

محمدعلی رجایی، زمانی که در مردادماه ۱۳۶۰ سکان‌دار ریاست‌جمهوری ایران شد، دشمن گمان نمی‌کرد تنها در ۲۸ روز خدمت، آن‌چنان در قلب یک ایران بدرخشد و امروز یک جهان گمان نمی‌کرد، سید ابراهیم رئیسی مردی از دیار خراسان که در مردادماه ۱۴۰۰ با بیش از ۱۸ میلیون رأی سکان‌دار ریاست‌جمهوری کشور شد، تنها در مدت ۲ سال آن‌چنان جان‌برکف خدمت کند که امروز نه‌تنها یک ایران، بلکه نگاه جهان اسلام به او باشد.

روز گذشته ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ در پی وقوع حادثه برای آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و هیئت همراهش، دیدیم که یک ایران، از هر قوم و نژاد چه بی‌صبرانه منتظر یک خبر بود! و اما شبانه‌روزی که از جان این ملت کاست تا صبح امروز ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ خبر شهادت این مردان خدایی افتخار یک جهان اسلام شد.

رئیسی، رجایی دیگر نبود! او خود برای همیشه رئیسی شد و نه یک ایران، بلکه دنیای اسلام از یاد نخواهند برد که چه کسی مذاکرات سیاسی و اقتصادی با قدرت‌های جهانی را به توافق و ثمر رساند. چه کسی با عضویت در پیمان‌های بزرگ منطقه‌ای به آمریکا و اتحادیه اروپا فهماند که ایران بدون احیای برجام از انزوای سیاسی خارج شده است. چه کسی دولت سیزدهم ایران را، دولتی ماندگار ساخت.

دولت سیزدهم، ناتمام نخواهد ماند! رئیسی دیگری می‌آید و می‌گوید: «برای حل یک مشکل در شهر و روستا، نه یک‌بار، نه دو بار، بلکه ده بار به آنجا سفر خواهد کرد». دولت سیزدهم، دولت مردی است که مقام معظم رهبری او را این‌گونه توصیف می‌کند: «رئیسی عزیز خستگی نمی‌شناخت». ایران زادگاه مردان خستگی‌ناپذیر است، زادگاه سلیمانی‌ها، رجایی‌ها و رئیسی‌ها؛ آری! «ما ملت شهادتیم؛ ما ملت امام حسینیم! ما حوادث سختی را پشت سر گذاشته‌ایم».