• غیر جذاب

  چرا دیگران از شما خوش شان نمی آید؟

  هر کدام از ما ممکن است خواه ناخواه رفتارهایی از خود نشان دهیم که از نظر عموم چندان خوشایند به نظر نیاید. در این مطلب به شماری از این رفتارها اشاره خواهیم داشت.

 • تیپ های کاری

  ۱۴ تیپ رفتاری در محیط کار؛ شما کدام یک هستید؟

  در یک محیط کاری، طبیعی است که افراد رفتارهای متفاوتی با یکدیگر نشان دهند. اما بعضی رفتارها به حدی مرسوم هستند که می‌توان آن‌ها را در گروه‌های مختلف دسته‌بندی کرد. در این مطلب به معرفی این رفتارها می‌پردازیم.

 • بحران یک چهارم عمر

  معرفی ۲۰ فیلم برای افرادی که بحران یک چهارم زندگی را سپری می‌کنند

  وقتی در سنین بین ۲۰ تا ۳۰ سال قرار می‌گیریم با مسئولیت‌های جدیدی مواجه می‌شویم که تا پیش از این با آن‌ها بیگانه بوده‌ایم. شرایطی که از ما می‌خواهند برخیزیم و برای بهتر کردن اوضاع زندگی خود بجنگیم!

 • بحران میان سالی

  چگونه با بحران میان‌ سالی کنار بیاییم؟

  از سن ۳۵ سال به بعد به عنوان نیمه‌ی دوم عمر یاد می‌شود. در این دوران افراد ممکن است با کشمکش‌های درونی مواجه شوند و حسرت اقدامات انجام نشده را بخورند. رابرت الکس جانسون در کتاب «زندگی نزیسته‌ات را زندگی کن» به برسی این موضوع پرداخته است که در این مطلب آن را نقل می‌کنیم.

 • هوش هیجانی

  ۱۵ علامتی که نشان از هوش هیجانی بالای شما دارد

  هوش هیجانی یکی از معیارهایی است که اخیرا بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفته است و در توسعه‌ی فردی افراد، نقش قابل توجهی دارد. در این مطلب به ۱۵ علامتی که نشان ار هوش هیجانی بالای افراد دارد پرداخته‌ایم.

 • قانون 80/20

  با به کاری گیری قانون ۸۰/۲۰ دیگر از کمبود وقت شکایت نخواهید کرد

  سبک زندگی امروز جوامع به شکلی پیش می‌رود که روز به روز بر اهمیت موضوع زمان‌بندی یا مدیریت زمان افزوده می‌شود. قانون ۸۰/۲۰ به افراد کمک می‌کند تا توانمندی بالاتری در اولویت‌بندی امور زندگی خود پیدا کنند.

 • زبان بدن

  ۱۱ زبان بدن اشتباهی که باید آن‌ها را ترک کنید

  بررسی‌ها ثابت کرده است که زبان بدن تنها یک موضوع لوکس روانشناسانه نیست و کاربردهای موثری در گفتگوها و مذاکرات افراد می ‌تواند داشته باشد. در ادامه به ۱۱ زبان بدنی که می‌تواند وجهه‌ی شما را زیر سوال قرار دهد می‌پردازیم.

 • اضطراب اجتماعی

  ۱۱ علامتی که نشان می ‌دهد مبتلا به اضطراب اجتماعی هستید

  افراد مبتلا به اختلال اضطراب اجتماعی از حاضر شدن در جمع‌های مختلف، احساس ناراحتی می‌کنند و نمی‌توانند از بودن با دیگران مانند سایرین لذت ببرند. در این مطلب، شماری از نشانه‌های این مشکل را توضیح می‌دهیم.

 • عادت های غلط

  ۱۰ عادتی که شما را در زندگی ناراضی نگه می دارد

  رضایت از زندگی همیشه تابع شرایط و اتفاقات دنیای بیرون است. بعضی از عادت‌های رفتاری باعث می‌شود که نوعی نارضایتی در ما شکل بگیرد. و از درون حال خوبی نداشته باشیم. در این مطلب به معرفی این عادت‌ها می‌پردازیم.

 • زنان مستقل

  چرا دختران مستقل دیرتر جذب افراد می‌شوند؟

  فارغ از جنسیت، تمام افرادی که روحیه‌ی مستقلی دارند به راحتی وارد رابطه‌ی عاطفی نمی‌شوند؛ اما این مسئله در دختران نمود پر رنگ‌تری پیدا می‌کند. در ادامه به معرفی دلایلی پرداخته‌ایم که باعث می‌شود دختران مستقل دیرتر از سایرین وارد رابطه‌ی عاطفی شوند.

 • دوست داشتن

  ۶ علامتی که نشان می‌دهد احساس دوست داشتن شما کاذب است

  گاهی اوقات ما در تشخیص احساسات به ظاهر صریح خود دچار اشتباه می‌شویم و همین موضوع باعث می‌شود که در پایان کار با نتیجه‌ی دور از انتظاری مواجه شویم. احساس علاقه‌مندی و دوست داشتن نسبت به افراد هم یکی از همین موارد است.

 • افراد منظم

  ۹ عادت افرادی که منظم هستند

  هر چه در زندگی فراتر می‌رویم، بیشتر متوجه اهمیت نظم خواهیم شد. در این مطلب به معرفی ۹ الگوی رفتاری افراد منظم پرداخته‌ایم و این که چطور آن‌ها زمان خود را مدیریت می‌کنند.

 • درون گرایی

  ۱۱ خصلتی که به عنوان یک فرد درون‌ گرا دارید

  طبیعتا افراد درونگرا به علت تمرکز و توجه بیشتری که به دنیای درون خود دارند، کم‌تر وارد انواع گفتگوها می‌شوند و راحت‌تر می‌توانند از تنهایی خود لذت ببرند. در این مطلب به ۱۱ ویژگی افراد درون‌گرا پرداخته‌ایم.

 • افراد موفق

  در رسیدن به موفقیت، سن و سال فقط یک عدد است

  نتایج یکی از تحقیقات علمی اخیر نشان داده است که سن و سال افراد تاثیری در رسیدن آن‌ها به موفقیت ندارد؛ بلکه عوامل دیگری هستند که می‌تواند در موفقیت‌های عمده‌ی آن‌ها ایفای نقش کند.

 • استرس

  با استرس های خود چگونه روبرو شویم؟

  اکثر ما سطحی از استرس را در روز تجربه می‌کنیم. استرس‌ها می‌تواند مربوط به موارد روزمره یا مشکلات شخصی خودمان باشد. در این مطلب به نشانه‌های استرس، تاثیرات آن بر بدن و روش‌های مقابله با آن خواهیم پرداخت.

 • خستگی باراک اوباما

  ۷ علامتی که نشان می‌دهد صحبت با شما خسته کننده است

  هیچ‌کدام از ما تمایل نداریم که وارد یک گفتگوی خسته‌کننده شویم. در این میان حالت بدن و نوع رفتارهای ما یا طرف مقابل می‌تواند نشان دهد که گفتگوی پیش رو، جذابیت لازم را ندارد. در این مطلب شماری از این علامت‌ها را معرفی می‌کنیم.

 • تقویت ذهن

  ۶ فعالیتی که هوش عملی شما را افزایش می‌دهد

  معمولان در مراکز کودکستان و پیش‌دبستانی آموزش‌های لازم را در حین کار با اشیاء و تعامل با ابزار، به کودکان یاد می‌دهند. حال آن که این روش برای یک فرد بالغ و بزرگسال هم نتایج مفیدی به همراه خواهد داشت.

 • مهارت نه گفتن

  چگونه بدون احساس گناه، به دیگران "نه" بگوییم؟

  به طور معمول هزینه های زیادی بابت «نه» گفتن خود متحمل می شویم؛ چرا که دوست داریم در نظر بقیه خوب و مودب جلوه کنیم. در حالی که «نه» گفتن به موقع می‌تواند اثرات مطلوبی در زندگی ما به وجود آورد و فشار روانی ما را کم کند.

در همین رابطه بخوانید:

۷۲۴

پایگاه اطلاع رسانی تخصصی ۷۲۴ (آزمایشی)

پوشش تازه ترین اخبار و مقالات حوزه‌های مختلف ایران و جهان در ۲۴ ساعت شبانه روز و هفت روز هفته

آمار

ما 753 مهمان و 3 عضو آنلاین داریم

کاربران
16
مطالب
1929
بالا