• نجات مغز از سر و صدا

  چرا باید مغز خود را از سر و صدا نجات دهیم؟

  خیلی مواقع پیش می‌آید که با شنیدن صدای اعلان‌های گوشی، زنگ تلفن، صدای یک همکار یا هر عامل دیگری تمرکز ما به هم خورده و کار ما دچار وقفه شود. در محیط غیر کاری هم این مسائل وجود دارد و دائم تکرار می‌شود. در حالی که این موضوع می‌تواند بر روی مغز ما تاثیرات منفی ایجاد کند.

 • مواجهه با افراد منفی

  ۱۰ روش هوشمندانه برای مواجهه با افراد منفی

  بعضی از افراد منفی متوجه نیستند که جو پیرامون خود را مسموم می‌کنند و عده‌ای از آن‌ها هم از این موضوع احساس رضایت دارند! در هر صورت، کار آن‌ها پیچیده کردن شرایط و ایجاد استرس است.

 • دور همی خانوادگی

  چگونه به سوالات آزاردهنده‌ی بستگان در دید و بازدیدها پاسخ دهیم؟

  هیچ چیزی بهتر از دید و باز دیدهای خانوادگی نیست. ما همه رفت و آمد و دیدار با آشنایان و بستگان را دوست داریم ولی گاهی اوقات به خاطر سوالات آزاردهنده‌ای که می‌پرسند از بودن در جمع آن‌ها دوری می‌کنیم.

 • خلاصی از بدخلقی

  ۵ راه خلاصی از بدخلقی در کمتر از ۵ دقیقه

  یکی از نشانه‌های بدخلقی این است که در جواب سوال ساده‌ای پرخاش کنید و از کوره در بروید. این بدخلقی شما می‌تواند روز خودتان و نزدیکان شما را خراب کند. راه‌های ساده‌ای وجود دارد که با صرف زمان کم، خلق بد و منفی خود را عوض کنید و احساس مثبت‌تر و بهتری داشته باشید.

 • حسادت زنانه

  حسادت زنانه با زندگی زناشویی چه می‌کند؟

  حسادت زنانه رفتار تعریف شده‌ای در بین زنان برای حمایت از شریک جنسی خود است که معمولا به روش‌های مختلف اعمال می‌شود و تا اندازه‌ای طبیعی و گریزناپذیر است. ضمن این که این حس در مردان به غیرت تعبیر می‌شود.

 • تقویت اراده

  اراده‌ی خود را در سال جدید تقویت کنید!

  اراده عاملی است که کمک می‌کند در اجرای کارهای خود، نظم و انضباط داشته و رفتارهای خود را هوشمندانه‌تر کنترل کنیم. ضمن این که اراده توانایی مقاومت در برابر ارضای خواسته‌های زودگذر و نادیده گرفتن افکار و احساسات ناخواسته است.

 • تسلیم نشدن

  «اولین‌» های مزخرفی که فقط موفق‌ها آنها را می‌ شناسند

  شاید بارها از خود پرسیده باشید که چرا بعضی افراد از دیگران موفق‌تر هستند؟ ممکن است از نظر شما آن‌ها باهوش‌تر بوده‌اند یا استعداد ذاتی‌شان بیشتر است. شاید هم شانس آن‌ها را به اینجا کشانده است. جواب درست این سوال چیست؟

 • تیپ شخصیتی B

  ۹ واقعیتی که باید در مورد اشخاص تیپ B بدانید

  دقت کرده‌اید که بعضی افراد با هیاهو و سر و صدا کار می‌کنند؟ در نگاه اول تحسین‌برانگیز هستند و اشخاص با هدف و برنامه‌ای به نظر می‌آیند اما افراد دیگری هستند که عملکردشان این طور نیست. با آن‌ها هم آشنا شوید! شاید خودتان هم جزو این دسته باشید.

 • شهود، بالاترین سطح هوش

  قابل توجه افراد حسی: شهود بالاترین سطح از هوش است

  شهود همان درک غریزی بدون حساب و کتاب است که همه‌ی ما در سطوح متفاوت از آن استفاده می‌کنیم. یکی از صاحب‌نظران معروف این عرصه شهود را به عنوان بالاترین سطح هوشمندی معرفی کرده است.

 • روش برخورد با یک دوست افسرده

  ۱۰ چیزی که هیچ گاه نباید به یک فرد افسرده بگویید

  یکی از سخت‌ترین موقعیت‌های زندگی مواجهه با یک فرد افسرده و روحیه دادن به او است! شاید ندانیم که به رفیق افسرده‌ی خود چه بگوییم که حالش بهتر شود؛ اما می‌توانیم بدانیم که گفتن چه حرف‌هایی حال او را بدتر می‌کند.

 • استفاده از کتاب به جای اینترنت

  اینترنت را جایگزین کتاب نکنیم

  یکی از معضلات جامعه‌ی امروزحذف کتاب از سرانه‌ی خانواده‌‌‌‌های ایرانی و جایگزینی این سرانه با خرید حجم داده‌های اینترنتی است. معلومات گوگلی اصطلاحی است که مختص این روزهاست و متاسفانه نسل ما به اینترنت وابسته شده و بیشتر معلومات خود را به جای کتاب از سایت‌ها اخذ می‌کند.

 • ساختن روابط عاطفی

  روابط عاشقانه ساختنی هستند/ با این نکات عاشقانه زیستن را یاد بگیریم

  عشق احساس عجیب و گیج کننده‌ای است که مثل یک اتفاق خوب در سایه‌‌ی امنیت و اعتماد ما نسبت به شخصی دیگر شکل می‌گیرد؛ اما گاهی در تجربه‌های عاطفی خود شکست می‌خوریم، زیرا مهارت عشق ورزیدن را نیاموخته‌ایم.

 • موفق ها و ناموفق ها

  اینفوگرافیک: با ۱۰ تفاوت بین افراد موفق و ناموفق آشنا شوید

  می‌دانیم که موفق بودن بیش از هر چیز ریشه در ذهنیت ما دارد. به عبارت دیگر تفاوت افراد موفق با ناموفق از نوع فکر کردن آن‌ها و نگاه‌شان به وقایع نشات می‌گیرد. در  این تصاویر اشاره‌ی خلاصه‌واری به این تفاوت‌ها خواهیم داشت.

 • همسر خشمگین

  با همسر خشمگین خود چگونه زندگی کنم؟

  اگر همسر شما از افرادی است که بنا به هر دلیلی زود از کوره در می­‌رود و خشمگین و عصبانی می‌شود، این حالت روحی و عدم کنترل احساسات او ممکن است منجر به خشونت‌ها‌ی کلامی یا رفتاری در او شود و اینجاست که شما باید بدانید در این مواقع چه باید بکنید؟

 • قانون 5 ساعت

  با «قانون ۵ ساعت»، از یک فرد معمولی به فردی موفق تبدیل شوید

  هر روز را پس از روز دیگر به سخت کار کردن مشغول هستید اما هیچ بهبود طولانی مدتی را در خود احساس نمی‌کنید. حس می‌کنید در سطح فعلی خود گیر افتاده‌اید و قادر به هیچ‌گونه پیشرفتی نیستید. دوستان و همکلاسی‌هایتان را می‌بینید که کارشان را پیش می‌برند و ارتقا می‌یابند و شما تعجب می‌کنید که چه فرقی بین من و آن‌ها است!اگر چنین حسی دارید لازم است که «قانون ۵ ساعت» را شروع کنید.

 • قصه برای کودکان

  به کتاب داستان ها وابسته نباشید، خودتان برای کودک قصه بگویید

  امروزه با سبک جدید زندگی‌های مدرن و پیچیدگی‌­های کاری و خستگی­‌های روحی والدین از انباشته شدن کار­های انجام نشده، یکی از مناسک قبل از خواب، مورد بی­‌مهری قرار گرفته ­است.

 • دهه 30 زندگی

  اینفوگرافیک: باور کنید دهه ۳۰ زندگی شما می‌تواند جذاب تر از دهه ۲۰ باشد!

  اکثر افراد فکر می‌کنند که دهه‌ی ۲۰ زندگی دهه‌ی رشد و رسیدن به موفقیت است و چنانچه در این دهه اوقات خوبی را تجربه نکرده باشید، شانس موفقیتی در دهه‌ی ۳۰ زندگی نخواهید داشت؛ در حالی که لزوما این‌طور نیست.

 • رانندگی بعد از گواهی نامه

  با رانندگی افتضاح خود در اوایل گرفتن گواهی‌نامه چه کنیم؟

  رانندگی تا زمانی که ملکه‌ی ذهن نشود اعصاب شما و دیگران را به هم می‌ریزد. با این حال این دوران هم باید بگذرد. اما چطور؟

 • افراد موفق

  ۴ عادت افرادی که یک سر و گردن از دیگران موفق‌تر هستند

  اکثر ما در پیرامون خود دوستان یا آشنایانی را داریم که نسبت به ما و دیگران عملکرد درخشان‌تری در بعضی ابعاد زندگی خود داشته‌اند. در این مطلب به بررسی علت موفقیت آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

 • خشم

  خشم و غم آثار مخربی در سلامت جامعه دارد/ پخش حادثه پلاسکو به مدت ۱۰ روز از رسانه، به جامعه استرس وارد کرد

  دبیر علمی همایش و کرسی یونسکو در آموزش سلامت تاکید بر آثار مخرب خشم و غم در جامعه و لزوم ممنوعیت ناامیدی در میان مردم، گفت: «رسانه‌ها نباید ۱۰ روز حادثه پلاسکو را پخش می‌کردند؛ زیرا حوادث ناگوار استرس زیادی به آحاد جامعه وارد می‌سازد».

 • تغییرات ناگهانی

  چرا تغییر و تحولات ناگهانی شکست می‌خورند؟

  چند بار در زندگی خود تصمیم گرفته‌اید که متحول شوید و تغییراتی را ایجاد کنید، اما موفق نشده‌اید و این روند ادامه پیدا نکرده است؟ در این مطلب به بیان یکی از دلایل مهم این ناکامی اشاره کرده‌ایم.

 • تفاوت خودشیفتگی با اعتماد به نفس

  اینفوگرافیک: تفاوت های بین خودشیفتگی و داشتن اعتماد به نفس

  گاهی ممکن است افراد خودشیفته از نظر ما با اعتماد به نفس به نظر بیایند؛ حال آن که این طور نیست و نوع عملکرد این دو گروه با یکدیگر تفاوت بنیادین دارد. اینفوگرافی این مطلب، برخی از این تفاوت‌ها را نشان می‌دهد.

 • معلولان

  روانشناسان به کمک خانواده‌های معلولان بشتابند

  نویسنده فیلم نامه ماجان با اشاره به اینکه قرار بوده بودجه‌ای از سوی وزارت بهداشت برای توان بخشی وکمک به خانواده‌های کودکان معلول تخصیص یابد اما این بودجه به دلایل مختلف معوق مانده است،گفت: «هرگاه برای تحقیق به توان بخشی می‌رفتیم، با التماس از ما درخواست می‌شد تا گوشه‌ای از مشکلات بیان شود و متاسفانه کمک روانشناسی به این خانواده‌ها صورت نمی‌گیرد».

 • الگوهای رفتاری در مذاکره

  با الگوهای رفتاری مذاکره در افراد آشنا شوید

  موقعیت‌های زیادی در زندگی وجود دارد که ما را به مذاکره وادار می‌کند. مذاکره لزوما نشستن پشت یک میز کنفرانس با لباس رسمی نیست. گاهی اوقات در ساده‌ترین موارد نیاز به مذاکره داریم. در این مطلب به بیان صحبت‌های محمدرضا شعبانعلی، مدرس حوزه‌ی مذاکره پرداخته‌ایم.

 • سخنرانی

  ۱۴ اشتباه در سخنرانی که شما نمی‌خواهید مرتکب آن‌ها شوید + راهکارها

  ترس از صحبت کردن در یک جمع، امروزه یکی از مهم‌ترین ترس‌ها در بین جوامع و خصوصاآمریکایی‌ها است. در ادامه مطلب به طرح مهمترین اشتباهات در سخنرانی و راهکارهایی برای جلوگیری و رفع این ایرادات می‌پردازیم.

 • پلاسکو

  سلفی گرفتن در فاجعه پلاسکو از یک مشکل روانشناسی نشات می‌گیرد

  گرفتن عکس سلفی به جای امدادرسانی در شرایط بحران و فاجعه‌ی فروریختن ساختمان پلاسکو، از یک مشکل روانشناسی به نام «اثر تماشاچی» نشات می‌گیرد.

 • الگوی یادگیری

  کندذهن نیستیم، فقط نحوه یادگیری مان متفاوت است!

  گاهی اوقات در نظر داریم که به سراغ یادگیری مهارت خاصی برویم، اما پس از مدتی مایوس می‌شویم و این احساس در ما ایجاد می‌شود که قدرت یادگیری ما پایین است. در صورتی که واقعیت ریشه در متفاوت بودن شیوه‌ی یادگیری ما دارد. در این مطلب به توضیحات محمدرضا شعبانعلی مدرس حوزه‌ی مذاکره و توسعه‌ی مهارت‌های فردی در این خصوص می‌پردازیم.

 • حس کار نداشتن

  چگونه خود را به مجبور به انجام کارهای غیر دل خواه اما ضروری کنیم؟

  کارهای ناتمام و ضروری مشکلی نیست که فقط گریبانگیر عده‌ی محدودی باشد و متاسفانه اکثر ما با آن سر و کار داریم. در این مطلب به معرفی سه راهکار واقع‌گرایانه می‌پردازیم که پیشنهاد می‌دهند چطور کارهایی که دوست نداریم را به پایان برسانیم.

 • غیر جذاب

  چرا دیگران از شما خوش شان نمی آید؟

  هر کدام از ما ممکن است خواه ناخواه رفتارهایی از خود نشان دهیم که از نظر عموم چندان خوشایند به نظر نیاید. در این مطلب به شماری از این رفتارها اشاره خواهیم داشت.

 • تیپ های کاری

  ۱۴ تیپ رفتاری در محیط کار؛ شما کدام یک هستید؟

  در یک محیط کاری، طبیعی است که افراد رفتارهای متفاوتی با یکدیگر نشان دهند. اما بعضی رفتارها به حدی مرسوم هستند که می‌توان آن‌ها را در گروه‌های مختلف دسته‌بندی کرد. در این مطلب به معرفی این رفتارها می‌پردازیم.

در همین رابطه بخوانید:

۷۲۴

پایگاه اطلاع رسانی تخصصی ۷۲۴

پوشش تازه ترین اخبار و مقالات حوزه‌های مختلف ایران و جهان در ۲۴ ساعت شبانه روز و هفت روز هفته

آمار

ما 5071 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کاربران
23
مطالب
4291
بالا