امروزه شرکت کاروانا قوی‌ترین و نامدارترین شرکت فعال در حوزه خرید و فروش ماشین‌های کارشناسی‌شده در جهان است؛ اما شرکت‌های مشابه متعددی در حوزه معاملات ماشین فعال هستند. با پیشرفت تکنولوژی، روش‌های خرید و فروش ماشین نیز از روش‌های سنتی همچون نمایشگاه‌ها و بازارهای هفتگی خرید و فروش ماشین تغییر کرده و به روش‌های مدرن اینترنتی تبدیل شده‌اند. تغییر و تحولات روش‌های خرید و فروش ماشین به این محدود نشد و در نسل‌های بعدی روش‌های کامل‌تری برای معاملات ماشین ایجاد شده اند که نسبت به روش‌های گذشته بسیار راحت‌تر، سریع‌تر و حرفه‌ای‌تر هستند.

مطالب مرتبط با کرونا در ۷۲۴پرس

نوسانات قیمت ماشین طی چند سال اخیر در ایران باعث شده تا بازار خرید و فروش ماشین دست دوم رونق بیشتری بگیرد و البته این مساله فرصتی در اختیار کلاهبرداران قرارداده تا از نوسانات این بازار مانند هرجای دیگر سواستفاده کنند و متاسفانه حتی افراد باتجربه را هم در دام خود گرفتار ‌کنند. آمار افرادی که در راهروهای دادگاه‌ها برای احقاق حق خود سرگردان هستند نشان‌دهنده آنست که فروش ماشین آنقدرها هم که فکر می‌کنیم ساده و بی دردسر نیست.

همین مسئله باعث شده تا در کشورهای پیشرفته جهان و البته ایران روش‌‌های جدیدی برای ارائه خدمات خرید و فروش ماشین ایجاد شود. این روش‌ها ضمن ایجاد ارزش برای خریداران و فروشندگان ماشین و کاهش ریسک آن ها، راه را بر سواستفاده کلاهبرداران بسته‌اند.

روش نوین فروش ماشین در جهان

شرکت‌هایی که به هریک از ماشینهای موجود در نمایشگاه ماشینهای کارشناسی شده خود یک مشاور فروش اختصاص می‌دهند که خدمات فروش ماشین، مذاکره با خریدارن و پیدا کردن خریدار نهایی بر عهده آنهاست. گزارش کارشناسی ۱۰۹ نقطه‌ای، گارانتی ۲ هفته ای و وارانتی ۶ ماهه نیز سایر خدمات ارائه شده توسط این شرکت‌ها است که باعث اعتماد و اطمینان خریداران می‌شود.

اما این گونه خدمات تنها به کشورهای خارجی منتهی نمی‌شود و در داخل کشور نیز کسب و کار موفقی همچون همراه مکانیک وجود دارد که چند سالی است به صورت حرفه‌ای و تخصصی به ارائه خدمات خرید و فروش ماشین‌های دست دوم می‌پردازد. همراه مکانیک در این راه توانسته به بزرگترین نمایشگاه ماشین‌های کارشناسی شده تبدیل شود. در خدمت فروش ماشین همراه مکانیک، مشتریان می‌توانند تنها با ۱ تماس، به صورت کاملا رایگان و در کمترین زمان ممکن ماشین دست دوم خود را بفروشند.

شاید بهتر باشد تجربه یکی فروشندگان ماشین را بخوانیم و ببینیم چطور استفاده از خدمات همراه­ مکانیک تجربه شیرین و البته جدیدی را رقم زد.

 

فروش ماشین از تبریز به اصفهان با یک تماس!

بنده ساکن تبریز هستم و چندسالی است که در زمینه خرید و فروش ماشین فعالیت می‌کنم. همواره سعی می‌کنم بازار خرید و فروش خود را به ماشینهای رایج و بورس محدود کنم تا ریسک کار را کاهش دهم. چند ماه قبل به پیشنهاد یکی از دوستان یک ماشینی لنسر ۲۰۱۸ را با قیمت بسیار مناسب خریداری کردم اما مشکل از زمانی شروع شد که به دنبال فروش ماشین رفتم. ماشینیی که با وجود کیفیت بسیار بالا، از بازار خرید و فروش بسیار ضعیفی برخوردار است؛ آنهم در شهری مانند تبریز.

متاسفانه پس از چند هفته فعالیت نتوانستم ماشین را بفروشم. خواب سرمایه و ترس از فروخته نشدن ماشین با قیمت مناسب من را نگران کرده بود که از طریق یکی از دوستان با شرکت همراه مکانیک آشنا شدم و با شرکت تماس گرفتم. اگرچه امیدوار نبودم که این راهکار هم جوابگو باشد، اما در نهایت تعجب بعد از تماس من کارشناس همراه مکانیک در شهر تبریز برای کارشناسی ماشین مراجعه کرد. پس از پایان کارشناسی و مشخص شدن قیمت ماشین، یک مشاور اختصاصی با من تماس گرفت و روند کار را توضیح داد و از این پس تمامی فرآیند فروش اعم از آگهی کردن ماشین، پاسخ به تماس‌ها، ارزیابی مشتری و هماهنگی جهت بازدید بر عهده مشاور قرار گرفت.

مشاور همراه مکانیک در بازه‌های زمانی مشخص با من تماس می‌گرفت و گزارش پیشرفت کار را می‌داد. چند روز پس از آگهی کردن ماشین، مشاور با بنده تماس گرفت که یک مشتری در شهر اصفهان برای ماشینی من وجود دارد! اگرچه من امیدی به فروش ماشین از تبریز به اصفهان نداشتم اما در کمال ناباوری پس از توافقات اولیه کارشناس دوم همراه مکانیک از شعبه تهران به همراه قولنامه و وکالت از خریدار به تبریز مراجعه کرد و ماشین مجدد کارشناسی شد. در روز تعویض پلاک نیز کل پول به حساب بنده واریز شده و لنسر ۲۰۱۸ با ماشین‌بر به شهر اصفهان منتقل شد. با فروختن ماشین توانستم نفس راحتی بکشم. تا به امروز اینچنین تجربه دلچسبی از دریافت خدمات در ایران نداشتم و بسیار خوشحال شدم که چنین شرکت‌هایی در ایران وجود دارد که ضمن اینجاد اعتماد برای خریداران و فروشندگان ماشین خدمات خود را نیز به بهترین شکل ممکن ارائه می‌کنند.

خرید و فروش ماشین بدون دغدغه با همراه مکانیک

شرکت همراه مکانیک فعالیت خود را از ابتدای سال ۱۳۹۲ به عنوان یک شرکت کارشناسی تخصصی ماشین آغار کرد و امروزه به بزرگترین نمایشگاه فروش ماشین‌های کارشناسی شده تبدیل شده است. این شرکت با تجربه شرکت در ۱۵۰هزار معامله ماشینی تنها در ماه قبل توانست ۱۴۰ میلیارد تومان ماشین را با استفاده از طرح فروش سفارشی، بفروشد.

مزایای استفاده از خدمت فروش ماشین همراه مکانیک:

  • فروشنده هیچ پولی پرداخت نمی کند
  • فروشنده به هیچ تماسی از سمت خریداران پاسخ نمی‌دهد
  • فروشنده با دلالان ماشین روبرو نمی‌شود
  • زمان فروشنده صرف بازدیدهای غیرضروری نمی‌شود
  • فروشنده در زمان بستن قولنامه از مشاوره کامل حقوقی برخوردار است

با همراه مکانیک مطمئن بخرید، آسان بفروشید

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی ۷۲۴پرس در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.