یکی از جشن‌ و مراسم‌های سنتی ما ایرانیان شب یلدا یا «شب چله» است که هر سال در آخرین شب فصل پاییز که عنوان بلندترین شب سال را یدک می‌کشد، برگزار می‌شود. این مراسم یکی از اعیاد باستانی ما است که فرصتی مناسب برای جمع شدن اعضای خانواده و دوستان را در کنار هم فراهم می‌کند. اما برای آماده شدن برای این جشن کهن بد نیست از المان‌های اصلی آن در پوشش یا تزئین استفاده کنیم. با ۷۲۴پرس در مرور مدل لاک و طراحی ناخن ویژه شب یلدا همراه شوید.

 آخرین شب پاییز، به عنوان بلندترین شب سال شناخته می‌شود؛ شبی که ایرانیان باستان از آن با نام شب یلدا یاد می‌کردند. آنها در این شب دور هم جمع شده و به جشن و شادمانی مشغول می‌شدند.

شب یلدا- (724press.com)

این مراسم هم مثل هرجشن و مراسم دیگری دارای یک سری آداب مخصوص به خود بوده که تا به امروز برای ما به یادگار باقی مانده است. در این شب معمولاً افراد خانواده در منزل بزرگان فامیل همچون پدربزرگ و مادربزرگ‌ها جمع شده و وقت خود را در کنار یکدیگر می‌گذارنند. از جمله اسباب پذیرایی شب یلدا میوه‌هایی همچون انار و هندوانه است که در این میان انار جایگاهی خاص در نزد ایرانیان داشته و از آن به عنوان مایه برکت یاد می‌کردند. 

 مطلب مرتبط: خلاقیت شب یلدا: مدل لاک ناخن با طرح هندوانه

اما یلدا هم مثل هر مراسم دیگری می‌تواند محلی مناسب برای نمایش خلاقیت‌های شما باشد؛ فرقی نمی‌کند که از این خلاقیت برای چیدن سفره‌ای زیبا و درخور این مراسم استفاده کنید یا با الهام از آن تزئینات جالبی انجام دهید، به هر حال یلدا با نوآوری‌های شما جذابیتی دوچندان پیدا می‌کند. یکی از راه‌های برای استقبال از یلدا طراحی ناخن با تم شب یلدا است.

شب یلدا- (724press.com)

شما می‌توانید از رنگ‌های غالب این شب همچون قرمز که نمادی سرخی دانه‌های انار و هندوانه است یا سبز استفاده کنید یا از طرح این میوه‌ها برای تزئین ناخن خود استفاده کنید. به هرحال اجازه ندهید چیزی سد راه شما شود تا ایده‌های ذهنی خود را به زیباترین شکل ممکن روی ناخن‌هایتان پیاده کنید.

مطلب مرتبط: خلاقیت شب یلدا: پذیرایی متفاوت با هندوانه

در ادامه با ما همراه شوید تا به شما نشان دهیم چگونه می‌توان از رنگ‌ها به صورت مجزا یا تلفیق با یکدیگر نقش و نگاری جذاب به وجود آورد.

 در پایان این مطلب، نظر شما در مورد این ایده‌ها چیست؟ آیا شما هم برای استقبال از یلدا به ایده‌های جالب زیبایی و آرایش توجه می‌کنید؟ در مجموع شما چگونه به استقبال شب یلدا، این جشن باستانی و کهن ایرانی می‌روید؟ فراموش نکنید نظرات و ایده‌های جالب و مبتکرانه خود را با ما و دیگر دوستان‌تان در ۷۲۴پرس دات کام در میان بگذارید. 

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال نظر به عنوان مهمان
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما