اگرچه بسیاری از ما بیش از ظاهر، به طعم و کیفیت مواد خوراکی اهمیت می‌دهیم، اما هنر به هرحال رد پای خود را در این جهان طعم و مزه نیز به جا گذاشته است. بسیاری از سرآشپزهای معروف بشقاب‌های غذا را همچون تابلویی در نظر گرفته و از آنها برای نمایش نقاشی‌های زیبا و خوردنی استفاده می‌کنند. دنیای دسرهای رنگارنگ هم از این نگاه بی‌نصیب نمانده است. نمونه‌اش هنر ژله تزریقی است که این روزها بسیار مورد اقبال عمومی قرار گرفته است.

هنر ژله سه بعدی این روزها بسیار مورد توجه قرار گرفته است. هنرمند امروز ما نیز در این زمینه فعالیت دارد و به خصوص در زمینه «ژله تزریقی» (Jelly Alchemy) مهارت پیدا کرده است. او برای نخستین بار سه سال قبل و درست زمانی که این هنر در آسیا مورد استقبالی گسترده قرار گرفته بود، با آن آشنا شد. از اینجا بود که سفر «سیو بون» (Siew Boon) برای کشف این جهان خوشمزه، خوش رنگ و لعاب و البته هنرمندانه آغاز شد.

ژله تزریقی- (724press.com)

او کار خود را ابتدا با تزئین گل‌های ساده شروع کرد و با تمرین مداوم بر مهارت‌های خود افزود؛ به طوری که این روزها شاهد کارهای حرفه‌ای و پیچیده‌تری از او هستیم. این هنرمند خوش ذوق اکنون در کنار گل‌های رنگارنگ ژله‌ای به ساخت حوضچه‌های ماهی و حتی شخصیت‌های دیگر نیز می‌پردازد.

مطلب مرتبط: خلاقیت شب یلدا: حکاکی روی هندوانه

از دید او این هنر و ساخت ژله‌های سه بعدی هنری بسیار سرگرم‌کننده و جذاب است. او همچون یک نقاش به خلق تابلویی بی‌نظیر می‌پردازد که بومش از ژله شفاف طعم دار (بعضی از افراد از ژلاتین استفاده می‌کنند) ساخته شده است. در ادامه او از رنگ‌های ژله‌ای مخصوص و مایع استفاده کرده و آنها را با استفاده از سرنگ‌های مخصوص این کار به داخل ژله تزریق و نقش و نگار مد نظر خود را ایجاد می‌کند.

ژله تزریقی- (724press.com)

هر گل زیبای این تابلو، گلبرگ به گلبرگ جان گرفته است. این مسئله در مورد پرندگان نیز صدق کرده و او پر به پر به پرنده زندگی بخشیده است.

مطلب مرتبط: هنر آشپزی: خلاقیت در پخت کیک‌ های مرمری

به گفته این هنرمند ساخت هرکدام از این قطعات هنری قابل خوردن بسته به پیچیدگی طرح و نقش و نگار ایجاد شده ممکن است تا ۵ ساعت هم طول بکشد. بنابراین در همان نگاه اول باید پذیرفت که این کاری زمان بر است و نیازمند بردباری و صبر هنرمند دارد. اما او معتقد است این بردباری پاداش مخصوص به خود را هم دارد، وقتی که قطعه هنری و شاهکار پایان خود را تماشا کرده و از ظرافت و زیبایی آن غرق لذت می‌شوید.

ژله تزریقی- (724press.com)

در ادامه با ۷۲۴پرس دات کام همراه باشید تا نگاهی به گوشه‌ای از آثار هنری ژله‌ای این هنرمند داشته باشیم که در گذشته ساخته شده‌اند. بار دیگر یادآوری می‌کنیم که تمامی آنها قابل خوردن و البته بسیار خوشمزه هستند. 

در پایان نظر شما در مورد این دسرهای جذاب، رنگارنگ و هنرمندانه چیست؟ آیا شما هم تابه‌حال ژله تزریقی درست کرده‌اید؟ اگر از کارهای این هنرمند لذت بردید بد نیست سری هم به صفحه اینستاگرام او زده و از دیگر آثار هنری‌اش نیز دیدن کنید.

امیدوارم این مرور تصویری توجه شما خوانندگان عزیز ۷۲۴پرس را جلب کرده باشد. فراموش نکنید نظرات و ایده‌های خود را با ما و دیگر دوستان‌تان در میان بگذارید.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال نظر به عنوان مهمان
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما