با پیشرفت تکنولوژی و فناوری‌های روز در سال‌های اخیر، شاهد جلوه‌های جدید و جذابی در این حوزه‌ها بودیم که نتیجه‌اش اغلب علاوه بر بهره‌وری بیشتر، کارایی قابل توجهی داشته است. یکی از این پیشرفت‌های جالب توجه با گسترش نسل جدید پرینترهای سه بعدی حاصل شد. محصولی از دنیای فناوری مدرن که توانسته به خوبی جای خود را در میان دیگر تکنولوژی‌های امروزی باز کرده و حتی نجات بخش ظاهر شود.

 اگرچه نام پرینتر سه بعدی در سال‌های اخیر بیش از گذشته به گوش می‌رسد، اما واقعیت این است که این تکنولوژی پرکابرد آنقدرها هم امروزی و جدید نیست. در واقع تقریبا معرفی این وسیله به چهل سال قبل بازمی‌گردد. اما در سال‌های اخیر و در سایه‌ی تغییرات شگفت‌انگیزی که در حوزه‌ی نرم افزارهای مدرن، تغییرات ساختاری نوین و البته متریال‌های به کار برده شده رخ داده است، شاهد حضور پررنگ‌تر آن در حوزه‌های گوناگون هستیم؛ به طوری که این روزها با پرینتر سه بعدی می‌توان تقریبا هر چیزی ساخت.

در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا به تماشای تصاویری تماشایی از وسایلی بنشینیم که مردمی خلاق و خوش ذوق با استفاده از پرینتر سه بعدی به آنها جانی دوباره بخشیده‌اند. اندازه و ابعاد بعضی از آنها حقیقتاً شما را شگفت‌زده خواهد کرد؛ چون کمتر کسی تصور می‌کرد که روزی با استفاده از این پرینترها بتوان پل، خانه و حتی ماشین ساخت.

مطلب مرتبط: نارنجک‌اندازی که با پرینتر سه‌بعدی تولید شده

کاربردهای این وسیله به لطف نبوغ افراد حتی فراتر رفته و گاهی به حیوانات نیز زندگی دوباره بخشیده است؛ از ساخت نوک برای توکانی که نوکش را در حادثه‌ای از دست داده تا لاکپشتی که به لطف ای فناوری صاحب لاکی جدید شده است. همچنین با استفاده از پرینتر سه بعدی می‌توان آتل‌های مخصوص شکسته بندی یا حتی اعضای مصنوعی ساخت. بگذریم که در این میان عده‌ای خوش قریحه بودن خود را با ساخت اسباب بازی و حتی نمونه‌های جالب از زره مرد آهنی به رخ کشیده‌اند.

 

پس سخن کوتاه کرده و از شما دعوت می‌کنیم به تماشای این تصاویر تماشایی بنشینید.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال نظر به عنوان مهمان
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما