شیک‌پوشی در هر فرهنگی مفهوم متفاوتی دارد و بر اساس الگوهای مختلفی ارزیابی می‌شود. در این مطلب به معرفی شماری از شیک‌پوش‌ترین چهره‌های معروف دنیا پرداخته شده است که بر مبنای معیاری خاصی انتخاب شده‌اند.

شیک‌پوشی ذاتا یک مفهوم ذهنی است. چه کسی شیک‌پوش‌تر است؟ در پاسخ به چنین سوالی، نیمی از استدلال‌ها بر پایه‌ی اصول و نیم دیگر هم سلیقه و نظر شخصی است. با این حال، در این مطلب بیزینس ایسایدر فهرستی از ۱۶ مرد خوش‌پوش دنیا فراهم کرده است که بر اساس سبک خاص پوشش خود انتخاب شده‌اند. ضمن این که آراستگی و اصول دوخت لباس‌های آن‌ها هم در نظر گرفته شده است.

هر چند که این فهرست چندان جامع نیست، با این حال بر پایه‌ی معیارهایی این ۱۶ نفر جزو شیک‌پوش‌ترین‌های جهان هستند:

۱۶. کام نیوتن (Cam Newton)

تعجبی ندارد که نام شیک‌پوش ترین مرد لیگ ملی فوتبال آمریکا در این فهرست قرار داشته باشد. هر چند که لباس‌های او در مصاحبه‌های مطبوعاتی‌اش گاهی طرح‌دار بوده و پاشنه‌ی پایش هم بیرون است!

۱۵. مایکل بی. جردن

این بار مایکل جردن با نوع پوشش خود در فرش قرمز کولاک زیادی به پا کرده است. لباس پوشیدن او نمونه‌ای طبیعی از سبک پوشش مردانه است که به اندازه‌ی کافی صلاحیت قرار گرفتن در این فهرست را به او می‌دهد.

۱۴. لاکی بلو اسمیت (Lucky Blue Smith)

لاکی اسمیت هم در نوع خودش یک پدیده است. سال گذشته این مدل ۱۷ ساله حضور چشمگیری در کمپین‌های تبلیغاتی مد داشت و در برندهایی مثل H&M و ورساچه حضور پیدا کرد. قطعا موهای بلوند و سفید رنگ اسمیت در انتخاب او برای قرار گرفتن در این فهرست بی‌تاثیر نبوده است.

۱۳. کیت هارینگتون (Kit Harington)

هارینگتون را هم که امروزه اکثر ما با نام "جان اسنو" در سریال گیم آو ترونز می‌شناسیم. قرار گرفتن او در این فهرست نه فقط به دلیل بوت‌های چلسی و سبک راه رفتنش است، بلکه بیشتر به دلیل شکل موهایش انتخاب شده است.

۱۲. جیمز له برون (LeBron James)

عمده‌ی بازیکنان لیگ حرفه‌ای بسکتبال آمریکا (NBA) شیک‌پوش و اتو کشیده هستند. در این میان کسی مثل له برون انتخاب خوبی برای قرار گرفتن در این فهرست است. طبیعتا انتخاب لباس برای هیکلی به قد ۶ فوت و ۸ اینچ کار ساده‌ای نیست.

۱۱. دیوید بکهام

بکهام در سراسر جهان نه تنها به عنوان یک افسانه‌ی فوتبال شناخته شده، بلکه نمادی از دنیای مد هم تلقی می‌شود. دلیلش هم ساده است: بکهام فقط لباسی را می‌پوشد که دقیقا برای تن او دوخته شده است. او بر روی جلد مجله‌های زیادی ظاهر شد؛ ضمن این که در تبلیغات مد هم حضور فعالی داشته است. بکهام به تازگی همکاری خود را با شرکت H&M آغاز کرده است. به نظر می‌رسد، پسر او یعنی بروکلین بکهام هم پا، جای پای پدر گذاشته است؛ چرا که به عنوان یکی از ۵۰ مرد شیک‌پوش سال شناخته شده است.

۱۰. جف گلدبلام (Jeff Goldblum)

گلدبلام با وجود رسیدن به ۶۳ سالگی، خود را از تک و تا نینداخته است و هنوز هم در عرصه‌ی مد فعالیت دارد. عینک‌هایی با فریم‌های ضخیم، کروات‌های باریک و کت و شلوارهای خوش دوخت به این بازیگر ظاهری جوان بخشیده است.

۹. جاستین ثرو (Justin Theroux)

جاستین ثرو از پوشیدن هر چیز غیر از کت و شلوار اندامی و کروات باریک استقبال می‌کند. در صورتی که کت و شلوار خیلی هم به او می‌آید! این بازیگر ۴۵ ساله در طی چند سال گذشته فیلم‌های پرفروشی را بازی کرده و یکی از اعضای ثابت مراسم‌های فرش قرمز بوده است.

۸. رایان گاسلینگ (Ryan Gosling)

گاسلینگ آن قدر خوش‌پوش است که بتواند جایگاه هشتم این فهرست را تصاحب کند. اما این به آن معنا نیست که این بازیگر همیشه شیک و رسمی لباس می‌پوشد. از آنجا که او میل شدیدی به تنوع دارد، گاهی انتخاب‌های عجیب و غریبی می‌کند. برای مثال لباس‌های یقه شل می‌پوشد یا لباسی می‌پوشد که فقط با بیژامه هماهنگ می‌شود!

۷. نیک ووستر (Nick Wooster)

نیک ووستر نامی نیست که با چهره‌اش شناخته شده باشد. بلکه سبکی از پوشش خیابانی است که در سال‌های اخیر موج زیادی به راه انداخته است. موهای خاکستری و خال‌کوبی تقریبا قانون‌شکنانه‌ی او به ترکیب جالبی ختم می‌شود. وی با برندهای مختلفی مثل نیمان مارکوس و پولو رالف لورن کار کرده است و تاثیربرانگیزی او باعث شده است تا در این فهرست جای پیدا کند.

۶. هری استایلز (Harry Styles)

در مورد سبک لباس پوشیدن "هری استایلز" تنها یک عبارت می‌توان به کار برد: «اعتماد به نفس». وی که بیشتر شبیه مدل‌های سن لوران به نظر می‌رسد، کاپشن‌هایی به سبک اعضای تیم‌های دانشگایی به تن می‌کند و بوت‌های چلسی سیاه و سفید می‌پوشد. اخیرا او به علت بازی در فیلم جدید نولان به نام «دونکرک» موهای خود را کوتاه کرده است.

۵. کانیه وست (Kanye West)

تعداد افرادی که بتوانند مانند وست تاثیرگذار باشند خیلی کم هستند. جدا از بحث مد، وست می‌داند که چه نوع لباسی به او می‌آید. خوانندگان GQ در سال ۲۰۱۵ به او عنوان شیک‌پوش ترین مرد سال را دادند؛ اما در این فهرست رتبه‌ی پنجم برای او کفایت می‌کند.

۴. رامی ملک (Rami Malek)

به احتمال زیاد رامی ملک را نمی شناسید، اما او را در دور و بر خود دیده‌اید. بازیگر «مستر ربات» سلیقه‌ی ممتازی در انتخاب لباس‌های رسمی دارد. او بهترین نمونه برای استناد به مرد بلند قامتی است که قصد شرکت در یک مهمانی رسمی را دارد.

۳. دنیل کریگ (Daniel Craig)

قبل از این که دنیل کریگ، جیمز باند شود پیراهن‌های گشاد و شلوارهای شلخته‌وار جین می‌پوشید! از آن زمان به بعد، کریگ یک متخصص لباس مردانه شد تا کمی با شخصیت جیمز باند هماهنگ شود.

۲. تام فورد (Tom Ford)

بعضی نام تام فورد را مترادف با سبکی از لباس مردانه می‌شناسند. این طراح لباس، به وسواسی بودن در جزئیات معروف است و این موضوع در تمام چیزهایی که می‌پوشد، از عینک آفتابی گرفته تا کت و شلوار، خود را نشان می‌دهد.

۱. ادی ردماین (Eddie Redmayne)

هیچ مرد زنده یا مرده‌ای در دنیا وجود ندارد که بهتر از ادی ردماین کت و شلور بپوشد. کت و شلوارهایی که این مدل ۳۴ ساله می‌پوشد، طوری به چشم می‌آیند که انگار به تن او دوخته شده‌اند و گاهی مانند پوست دوم به نظر می‌رسند. به همین دلیل، وی استحقاق این را دارد که عنوان شیک‌پوش ترین مرد جهان را به خود اختصاص دهد.