مادر طبیعت هنرهای بسیاری دارد، از جمله فراهم کردن تمام آن چیزهایی که برای حفظ سلامت جسمانی خود به آنها نیازمندیم. امروز با طرز تهیه نوعی نوشیدنی خوشمزه آشنا می‌شویم که علاوه بر طعم دلپذیر، سالم و نیروبخش است. در ادامه و با معرفی این نوشیدنی با ۷۲۴پرس همراه باشید.

در این روزهای سرد پاییزی، بدن نیازمند دریافت ویتامین و مواد مغذی بیشتری است که به نوعی سیستم ایمنی بدن را تقویت کنند. میوه‌هایی که هر فصل به بازار می‌آیند، دقیقاً حاوی همان ویتامین و موادی هستند که شرایط آب و هوایی ایجاب می‌کند.

مقاله مرتبط: آشنایی با ۲۱ خاصیت لبو یا چغندر قرمز

برای تهیه یک نوشیدنی دلپذیر ویژه ایام سرد سال به لبو، نارنگی، گریپ فروت و کمی تمشک نیازمندیم. این نوشیدنی صورتی رنگ هم به دلیل استفاده از زنجبیل بدن شما را گرم می‌کند و هم در عین حال نیروبخش است. از سوی دیگر طعم ترش تمشک و نارنگی، شیرینی لبو را متعادل کرده و در مجموع باعث ایجاد مزه‌ای دلپذیر و فرح بخش می‌شود.

مواد لازم برای ۴ نفر:

  • ۸ عدد نارنگی (می‌توانید از پرتقال کوچک هم استفاده کنید)
  • ۲ عدد گریپ فروت بزرگ (قرمز یا صورتی)
  • در حدود هشت عدد لبوی کوچک (چیزی در حدود ۲۵۰ گرم)
  • مقداری تمشک
  • یک تکه بزرگ زنجبیل 
  • عسل یا شربت افرا برای طعم بخشیدن به نوشیدنی

طرز تهیه:

آب نارنگی و گریپ فروت‌ها را گرفته و کناری بگذارید. لبو، تمشک و زنجبیل را داخل آبمیوه‌گیری ریخته و مخلوط حاصل را با آب مرکبات مخلوط کنید.

مطلب مرتبط: مغز سالم تر با نوشیدن «آب چغندر»

اگر طعم نوشیدنی را به دلیل ترشی بسیار دوست ندارید، می‌توانید یک قاشق غذاخوری عسل یا شربت افرا به آن اضافه کنید. برای استفاده بهینه از ویتامین سی موجود در نوشیدنی، پیشنهاد می‌کنیم که بلافاصله آن را سرو کرده و میل کنید.