دستگاه‌های غیر اصیل خالکوبی و تاتو، هشداری برای زیبایی شما هستند

تاتو

معاون فنی اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو ضمن هشدار به افراد علاقه مند به خالکوبی و تاتو، گفت: قاطبه دستگاه های تاتو و متصدیان آن قابل اعتماد نیستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی 724، علیرضا سلیمانی با اشاره به چالش پیش روی تجهیزات پزشکی ،اظهار کرد: این چالش وجود دارد که آیا تجهیزات و دستگاه های مربوط به تاتو آرایشی هستند یا بهداشتی.

وی ادامه داد: در حال حاضر اداره کل تجهیزات پزشکی مسئولیت نظارت بر دستگاه های خالکوبی و تاتو را بر عهده دارد.

معاون فنی اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو افزود: قاطبه افراد فعال در زمینه خالکوبی و تاتو به صورت غیر رسمی به فعالیت های خود ادامه می‌دهند و همچنین دستگاه های آنها نیز  از ایمنی پایینی برخوردار است.

سلیمانی با اشاره به رکود بازار آرایشگاه ها در ماه های رمضان، محرم و سفر، گفت: متاسفانه این آرایشگاه برای خروج از رکود دست به تخفیف های برای مشتریان دست می‌زنند و کار با کیفیت پایین و ایمنی کمتر را برای آنها در نظر می‌گیرند.

وی با بیان اینکه هم اکنون تعداد زیادی از افراد از خالکوبی و تاتو استفاده می کنند، گفت: این در صورتی است که استفاده از دستگاه‌های غیر اصیل آن هم توسط افراد غیر متخصص، می‌تواند عوارضی را برای افراد ایجاد کند.

سلیمانی به علاقه مندان زیبایی تقلیدی هشدار داد و گفت: تولید کنندگان چنین دستگاه‌هایی در دنیا هم بسیار اندک هستند؛ لذا استفاده از این نوع دستگاه ها تهدیدی برای زیبایی انسان به شمار می‌رود.

وی توصیه کرد: مردم باید بدانند که جز موارد ضروری، از انجام اقداماتی مانند تاتو و خالکوبی اجتناب کنند؛ چرا که این زیبایی تقلیدی عوارضی مانند سرطان پوست را به دنبال دارد.

 

مطالب مرتبط:

دستگاه‌های غیر اصیل خالکوبی و تاتو، هشداری برای زیبایی شما هستند

زیبایی دنیای قورباغه ها در تصاویر ثبت شده عکاس اندونزیایی

تیم ریاست جمهوری دونالد ترامپ به دنبال تحریم غیر هسته ای ایران

معاینه چشم قبل از عمل جراحی زیبایی ضرورت دارد

Top

۷۲۴پرس در شبکه‌های اجتماعی

Close

برای اطلاع از آخرین اخبار و مقالات سایت، ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید