بوي پا در واقع يک مشکل نا اميد کننده است؛ مخصوصاً برای کسانی که مدت زيادی قدم می‌زنند و مدت طولانی از کفش استفاده می‌کنند که خوشبختانه با اقدامات ساده‌ای مانند استفاده از پودربچه، چای کیسه ای و فریزکردن می‌توان بوی بد کفش را برطرف کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی 724، چای سیاه حاوی ماده تانین است و سم زدایی مناسب برای نابودکردن باکتری ها محسوب می‌شود.

برای ازبین بردن بوی کفش یک عدد چای کیسه ای را در آب جوش قرار داده و پس از چنددقیقه از ظرف خارج کرده و میگذاریم به زمان ۵ دقیقه مایع آن کاملا خنک شود.

سپس ظرفی را که دارای مایع است در داخل کفش می‌گذاریم تا بوی بدآن رفع شود.

راه دیگر برطرف کردن بوی بد کفش شستشوی پاها است که این عمل سبب کاهش روند رشد باکتری ها می‌شود و بهتر است پس از هر بار پوشیدن کفش پاها را با آب و صابون بشوئید.

هیچ گاه با پای مرطوب و خیس کفش نپوشید؛ چون باعث سرعت بخشی تکثیر باکتری‌ها می‌گردد.

همچنین برای رفع نگرانی از بوجود آمدن بوی پا می‌وانید یک عدد ورقه رطوبت دار را داخل کفش قرار دهید و پس از هردفعه پوشیدن کفش آن را عوض کنید.

پودر بچه نیز همانند موارد گفته شده فوق می‌تواند در رفع بوی بد کفش بسیار موثر باشد؛ برای این منظور قبل از هر بار پوشیدن کفش روی پاهای خود از این پودر بریزید و در صورت عرق بسیار پا، هر چند ساعت دوباره ریختن این پودر را انجام دهید.

و اما آخرین راهکار ما رای رفع بوی بد کفش؛ قرار دادن کفش ها در پاکت و گذاشتن آن در فریزر طی هر شب باعث نابود سازی باکتری‌ها و نیز رفع بوی پاها می‌شود. برای استفاده از کفش های فریز شده، پس از خارج کردن آن از فریزر باید صبر کنید تا یخ آن کامل باز شود و سپس از کفش‌های بدون بو استفاده کنید.