در میان حیوانات، سگ به وفاداری شهره است و اکنون وفاداری و عشق یک سگ به صاحبش، مورد توجه جهانیان قرار گرفته است. ویدیویی تأثیر برانگیز که به سرعت در فضای مجازی منتشر شد، آخرین خداحافظی یک سگ از صاحبش را به تصویر کشیده که قلب‌های بسیاری را تحت تأثیر خود قرار داده است.

هنگامی که مرد جوان ۳۳ ساله‌ای به نام «رایان جسن» (Ryan Jessen) به دلیل خونریزی مغزی در بیمارستان بستری شده و پزشکان تشخیص دادند که امیدی به زنده ماندنش نیست، کارکنان بیمارستان در اقدامی غیر قابل انتظار، مروّج رفتاری انسان دوستانه شدند.

خواهر رایان، «میشل» در مورد این اقدام در صفحه فیسبوک خود چنین نوشت:

"بیمارستان یکی از شیرین‌ترین کارهای ممکن را انجام داده و به ما اجازه داده شد تا سگ برادرم را برای آخرین خداحافظی به بیمارستان بیاوریم تا حیوان بیچاره متوجه شود که صاحبش دیگر هرگز به خانه باز نخواهد گشت. کسانی که با برادر من از نزدیک آشنایی دارند، می‌دانند که رایان حقیقتاً سگش را از صمیم قلب دوست داشت."

ویدیویی که این لحظات سراسر احساس و تأثر را به نمایش گذاشته است، وایرال شده و به صورت جهانی مورد توجه قرار گرفته است. میشل می‌گوید که در این مدت شنونده‌ی داستان‌های زیادی شده، مردمی که غم‌های مشترک‌شان را با او به اشتراک گذاشته‌اند و همچنین کسانی که مهر و محبت خود را نثار این خانواده کرده و با آنها همدردی نشان دادند.

او در پایان اضافه کرد که اکنون آنها سرپرستی این سگ را پذیرفته و از او مراقبت خواهند کرد. میشل در ادامه اشاره کرد که درست در نزدیکی ایام کریسمس قلب اهدایی رایان نجات بخش جان فردی ۱۷ ساله شد.

در همین زمینه جا دارد ما ایرانیان از خود سوال کنیم چه شده است که دستورات دینی و فرموده‌های پیامبرمان در مورد نیکی کردن به حیوانات را به بوته‌ی فراموشی سپردیم؟ چگونه به خود اجازه می‌دهیم دیگر مخلوقات خداوندی را که به ما هم همچون آنها حق زندگی کردن بخشیده است را مورد آزار و اذیت قرار دهیم؟ حیوانات نیز حق دارند در کنار ما و روی این سیاره زندگی کنند و این وظیفه‌ی انسانی و دینی ماست که به این حق آنها احترام بگذاریم.