یخ در بهشت توت فرنگی، یکی از بهترین نوشیدنی ها برای رفع عطش پس از افطار است که کمتر از ۱۵ دقیقه آماده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی 724، در این مطلب می‌خواهیم شما را با یک نوشیدنی رویایی که با توت فرنگی درست می‌شود، آشنا کنیم. فقط کافیست مواد لازم را آماده کرده باشید. شما می‌توانید در کمتر از ۱۵ دقیقه یک یخ دربهشت فوق العاده خوشمزه درست کنید و برای رفع تشنگی و خنک شدن در افطار از آن استفاده کنید.

شاید همه ما انواع آب میوه و نوشیدنی‌های خنک با  طعم‌های مختلف را تجربه کرده‌ایم. به خصوص برای رهایی از عطش حاصل از روزهای گرم به انواع بستنی‌ها، یخمک‌ها و دیگر نوشیدنی‌های خنک رو آورده‌ایم. در این مطلب می‌خواهیم شما را با یک نوشیدنی رویایی که با توت فرنگی درست می‌شود، آشنا کنیم. فقط کافیست مواد لازم را آماده کرده باشید. شما می‌توانید در کمتر از ۱۵ دقیقه یک یخ دربهشت فوق العاده خوشمزه درست کنید و برای رفع تشنگی و خنک شدن در افطار از آن استفاده کنید.

مواد لازم برای درست کردن یخ در بهشت توت فرنگی

۱. ماشین مخصوص مخلوط کردن

۲. توت فرنگی منجمد شده به مقدار لازم منجمد

۳. اب گریپ فروت شیرین نشده 

۴. مایع شیرین کننده

۵. آب گاز دار (در صورت تمایل)

۶. عسل و یا شکر

۷. به تعداد لازم لیوان بستنی خوری

نکته: برای تهیه این نوشیدنی لازم است مقداری توت فرنگی را از شب قبل، خوب شسته و پاک کرده درون فریزر یخچال قرار داده باشید.

مرحله اول

ابتدا توت فرنگی‌های منجمد را تکه تکه کرده و درون مخلوط کن می‌ریزیم و سپس مقداری مایع (آب گازدار) و آب گریپ فروت را به آن اضافه می‌کنیم. در نظر داشته باشید تقریبا هر یک فنجان توت فرنگی برای یک نفر کفایت می‌کند.

مرحله دوم

در این مرحله درپوش مخلوط کن را می‌بندیم و دستگاه را روشن می‌کنیم تا مایع و توت فرنگی با هم بطور یکنواخت مخلوط شوند. توجه داشته باشید این اسموتی باید کمی سفت و یخ زده باشد. اگر یخ توت فرنگی آب شده باشد، شما می‌توانید مقداری توت فرنگی یخ زده یا به مقدار کم تکه‌های یخ خرد شده به آن اضافه کنید تا مایع بدست آمده کمی غلیظ بوده و حالت برفکی خود را حفظ کرده باشد.

مرحله سوم

در این مرحله شما می‌توانید به محلول توت فرنگی مواد شیرین کننده مثل عسل و یا حتی شکر و دیگر شیرین کننده‌ها اضافه کنید. توجه داشته باشید مقدار شیرین کردن این نوشیدنی اختیاری بوده بنا به سلیقه خود می‌توانید آن را کم شیرین و یا مقدارشیرینی‌بودنش را  زیاد کنید. 

مرحله چهارم

لیوانی را که از قبل آماده کرده‌اید می‌توانید با رگه‌های عسل تزئیین کنید. این کار نه تنها زیبایی خاصی به لیوان شما می‌دهد، بلکه طعم و مزه نوشیدنی‌تان را بهتر می‌کند. بعد از این مرحله لبه لیوان را مرطوب کنید و طبق شکل بالا روی ظرفی که درون آن شکر است بچسبانید تا شکر به لبه لیوان بچسبد. البته چسباندن شکر بیشتر جنبه تزئینی دارد. اگر شما میلی به این کار ندارید می‌توانید از انجام این کار صرف نظر کنید.

 

مرحله آخر

در این مرحله یخ در بهشت آماده شده را درون لیوان می‌ریزید و برای تزئین آن می‌توانید از یک عدد توت فرنگی یخ نزده استفاده کنید. در این مرحله بسته به سلیقه خودتان می‌توانید از چاشنی‌های مختلفی استفاده کنید. حال یخ در بهشت شما آماده مصرف است. می‌توانید پس از افطار از آن بنوشید. نوش جان.