علاقه‌مندان به پیوند اعضا می‌توانند با استفاده از تلگرام در کوتاه ترین زمان ممکن «کارت اهداء عضو» بگیرند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی 724، می‌دانید در حال حاضر ۲۷هزار و ۸۱ نفر در انتظار پیوند هستند و هر روز بالغ بر ۱۰ بیمار در کشورمان به‌دلیل طولانی‌بودن صف انتظار پیوند فوت می‌کنند.

انجمن اهدای عضو ایرانیان برای سهولت مردم و داوطلبان در جهت گرفتن کارت اهدای عضو؛ شرایطی را فراهم کرده است تا علاقه‌مندان برای این کار خیر بتوانند از طریق ربات تلگرامی ehdayeozv_bot@ در کمترین زمان ممکن کارت خود را دریافت کنند.

همچنین داوطلبانی که در سامانه‌های دیگر ثبت نام کردند و از طریق این سامانه‌ها و یا از طریق مراجعه به هر یک از  واحدهای فراهم‌آوری کشور یا ارگان‌های دیگر کارت دریافت کردند می‌توانند برای ثبت اطلاعات خود در سامانه www.ehda.center نیز اقدام کرده تا اطلاعات آنها در سامانه مرکزی نیز ثبت شده و از تمام کشور قابل دسترسی باشد.

در صورتی که علاوه بر ثبت اطلاعاتتان در سامانه مرکزی اهدای عضو تمایل دارید کارت اهدای عضو را نیز دریافت کنید، می‌توانید کارت خود را بلافاصله پس از تکمیل اطلاعات پرینت گرفته و کارت پرینت‌شده را پرس کرده و استفاده کنید، البته کارت اهدای عضو صرفاً نشان دهنده رضایت قلبی هر شخص برای اهدای عضو در زمان مرگ است و جنبه‌‌ قانونی ندارد.

در این رابطه کتایون نجفی‌زاده ــ مدیر عامل انجمن اهداء عضو ایرانیان نیز با اعلام اینکه "روزانه بالغ بر 10 بیمار در کشورمان به‌دلیل طولانی بودن صف انتظار برای پیوند فوت می‌کنند"، اظهار داشت: هم‌اکنون از جمعیت 80 میلیونی کشور فقط 4 میلیون نفر دارای کارت اهدای عضو هستند، درحالی که در کشورهای موفق بالغ بر نیمی از جمعیت آنها دارای کارت اهدای عضو هستند و اگر فرهنگ اهدای عضو در ایران نهادینه شود، مطمئن هستیم که تعداد ثبت نام در ایران به‌دلیل روحیه ایثار مردم ما از دیگر کشورها نیز بیشتر خواهد شد.