یک فوق تخصص جراحی شبکیه درخصوص نشانه‌های اولیه ضعیف شدن چشم، گفت: «نشانه‌های اولیه‌ای مانند سردردهای طولانی مدت پس از هر دفعه مطالعه و تماشای تلویزیون از جمله نشانه‌های ضعف بینایی هستندکه درصورت توجه به  آن‌ها می‌توان سبب جلوگیری از نیاز افراد به عینک شد».

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی 724، چشم پزشکی مهرداد محمدی راد گفت: ضعیفی چشم، نشانه هایی دارد که اگر به آن نشان‌ها توجه شود می‌توان در مدت زمانی محدودی جلو افزایش ضعیف شدن را گرفت. 

وی افزود: افراد در صورت مشاهده هر یک از نشانه‌ها باید موضوع را جدی گرفته و به چشم پزشک مراجعه کنند. 

این فوق تخصص جراحی شبکیه در خصوص مشهود‌ترین علائم ضعیفی چشم اظهارکرد: یکی از اولی‌ترین نشانه‌ها برای ضعیفی چشم، تاری دید است، زیرا این تاری ارتباط مستقیمی با ضعیف بودن چشم‌ها دارد. 

محمدی راد سردرد را یکی از نشانه‌های ضعیف بودن چشم دانست و تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین علائم ضعیف شدن چشم ها، سردردهای طولانی مدت پس از هر بار مطالعه و یا تماشای تلویزیون است. 

وی در رابطه با روش‌های جراحی چشم برای جلوگیری از مشکل بینایی افراد خاطرنشان کرد: از جمله اصلی‌ترین عمل‌های چشم می‌توان از لیزیک، پی. ار. کی و لازک نام برد. این عمل‌ها با تجویز پزشک می‌تواند مفید بوده و به نیاز افراد به عینک خاتمه دهد.