یکی از مواردی که می‌تواند تجربه‌ی متفاوتی از یک سفر دور و دراز هوایی برای ما فراهم آورد، تجربه‌ی پروازهای فرست کلاس است. هر چند که هزینه‌ی این پروازها بیش از آن است که از عهده‌ی همگان بر بیاید. در این مطلب لوکس‌ترین پروازهای فرست کلاس دنیا را معرفی خواهیم کرد.

یکی از لذت بخش‌ترین راه‌های خرج کردن پول‌های اضافه(!) استفاده از پروازهای فرست کلاس است. سفر هوایی به خودی خود مسیری خسته‌کننده است؛ به خصوص اگر مقصد هم کشور دیگری باشد. با این حال وجود یک تختخواب جادار به همراه دوش شخصی و پیشخدمت، می‌تواند تجربه‌ی دیگری از سفر را برای شما رقم بزند.

در ادامه به معرفی ۱۰ پروازی که لوکس‌ترین کابین‌های فرست کلاس را به مسافران خود ارائه می‌دهند خواهیم پرداخت:

۱۰. پرواز فرست کلاس بریتانیایی بویینگ ۷۸۷

 کابین فرست کلاس مسیر هوایی بریتانیا در هواپیمای بویینگ ۷۸۷ دریم‌لاینر، یک صفحه‌نمایش ۲۳ اینچی دارد که ریموت لمسی آن واقع بر روی صندلی است.

ضمن این که هر صندلی دو پورت یو‌اس‌بی و یک صندوقچه به همراه آینه دارد. از آنجا که خدمات خوب قیمت‌های خوبی هم دارند، هزینه‌ی یک بلیت یک طرفه از لندن به دهلی نو با این پرواز حدود ۵۰۰۰ دلار است!

۹. پرواز فرست کلاس اسکای سوییت

کابین فرست کلاس خط هوایی ژاپنی اسکای سوییت ۷۷۷ دارای دکوراسیون داخلی چوبی بوده و حریم خصوصی نسبت به بخش‌های دیگر دارد. برای تجربه‌ی چنین پروازی لازم است از یک ماه قبل اقدام به خرید بلیت کنید؛ هر چند که تا آخرین لحظه اسمی از قیمت آورده نمی‌شود.

این سوییت خصوصی نه تنها قابلیت تبدیل به یک تختخواب راحت را دارد، بلکه دارای یک مانیتور ال‌سی‌دی ۲۳ اینچی است. ضمن این که فضا برای وسایل و پریز برق هم فراهم است تا دستگاه‌های الکترونیکی خود را شارژ کنید.

۸. پرواز فرست کلاس شرکت ایرفرانس

شرکت هواپیمایی ایرفرانس پرواز فرست کلاسی به قیمت ۱۰۰۰۰ دلار را ارائه می‌دهد. این پرواز شامل یک سوییت خصوصی است که صندلی شما در آن، قابلیت تبدیل به تختخواب را دارد.

علاوه بر این می‌توانید از فضای اضافی برای تماشای تلویزیون یا مطالعه بهره ببرید.

۷. پرواز فرست کلاس قطر

صندلی‌های پرواز فرست کلاس قطر هزینه‌ای معادل ۵۰۰۰ دلار دارند که می‌توانند به حالت یک تختخواب مخملی نرم و راحت دربیایند.

این هواپیما دارای یک سالن استراحت است که علاوه بر مسافران بخش فرست کلاس، مسافران قسمت اقتصادی هم می‌توانند برای صرف نوشیدنی و تنقلات از آن استفاده کنند.

۶. پرواز فرست کلاس کانتاس

بلیت پرواز فرست کلاس استرالیای کانتاس هزینه‌ای معادل ۱۵۰۰۰ دلار دارد و فضای خصوصی اضافی برای صندلی‌های راحتی، از از جمله خدماتی است که ارائه می‌دهد. ضمن این که در هنگام پرواز به مسافران، کرم دور چشم و لباس خواب راحت هم داده می‌شود.

علاوه بر این مسافران بخش فرست کلاس می‌توانند قبل از پرواز، از امکان ماساژ آب گرم در صورت رزرو قبلی استفاده کنند.

۵. پرواز فرست کلاس تایلند

پرواز فرست کلاس سلطنتی تایلند هم دارای پادهایی به عرض ۲۱ اینچ و صفحه‌نمایش تخت است. بلیت یک طرفه‌ی این پرواز ۶۰۰۰ دلار قیمت دارد.

۴. پرواز فرست کلاس کاتای پاسیفیک

مسافران پرواز فرست کلاس کاتای پاسیفیک هزینه‌ای معادل ۲۸۰۰۰ دلار برای یک پرواز رفت و برگشت می‌پردازند. ضمن این که می‌توانند با تبلت خود در داخل تختخواب کار کنند.

علاوه بر این، مسافران این پرواز از خدماتی چون تلویزیون شخصی، لباس خواب راحتی و صفحه‌نمایش لمسی برای کنترل نور برخوردار هستند.

۳. پرواز فرست کلاس شرکت امارات

پرواز فرست کلاس شرکت هواپیمایی امارات دارای یک سوییت خصوصی و دوش مخصوص است. (بیشتر از این چه می‌خواهید؟) یک مسیر ۱۸ ساعته‌ی یک طرفه از دوبی به نیویورک در این پرواز ۹۰,۰۰۰ دلار هزینه دارد.

ضمن این که در سرویس حمام این پرواز می‌توانید از لوازم آرایشی بولگاری و اسپا هم استفاده کنید.

ضمن این که پس از دوش هم با آبمیوه تازه از شما پذیرایی خواهد شد.

۲. پرواز فرست کلاس شرکت سنگاپور

هر چند که هیچ جا تختخواب داخل خانه نمی شود، اما تختخواب شرکت هواپیمایی سنگاپور واقعا بهتر از تشک‌های منزل هستند. تختخواب این پرواز دارای ۳۵ اینچ عرض و ۸۲ اینچ طول است و تشک‌های اضافی، آن را به محلی فوق‌العاده راحت برای خواب تبدیل کرده است.

اگر هم که قصد خواب ندارید می‌توانید از صندلی‌های عریض این بخش استفاده کنید.

ضمن این که می‌توانید در بخش فرست کلاس این پرواز دارای سوییت خصوصی باشید. هزینه‌ی برخورداری از این سوییت در یک پرواز رفت و برگشتی۱۸,۴۰۰ دلار است.

۱. پرواز فرست کلاس شرکت اتحاد

شرکت هواپیمایی اتحاد کشور امارات، گزینه‌های متنوعی برای پروازهای مجلل دارد. افرادی که گزینه‌ی «آپارتمان» را رزرو می‌کنند می‌توانند از امکاناتی چون صندلی راحتی، تخت خواب و دوش شخصی برخوردار شوند. البته برای استفاده از این خدمات لازم است که در یک پرواز رفت و برگشت، ۱۱,۰۰۰ دلار هزینه کنند.

حمام پرواز اتحاد دارای لوازم آرایشی و حوله‌ی حمام است.

ضمن این که کابین‌های پروازهای این شرکت به معنای واقعی کلمه لوکس هستند.