همسر رییس جمهور، در ایالات متحده جایگاهی است که مورد توجه اکثر عموم قرار دارد. ملانیا ترامپ به عنوان بانوی اول جدید آمریکا ویژگی‌های کاملا متمایزی نسبت به دیگر همسران روسای جمهور پیشین دارد که در این مطلب به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

انتخابات تاریخی ۲۰۱۶ ایالات متحده، اولین‌های زیادی را به همراه خود داشت که یکی از آن‌ها «ملانیا ترامپ» است. بنا به گواهی تاریخ، ملانیا را نمی توان با دیگر بانوهای اول این کشور مانند النور روزولت، هیلاری کلینتون یا میشل اوباما مقایسه کرد.

«ژان وال هریس» که در زمینه‌‌ی اهمیت نقش بانوی اول در دانشگاه اسکرانتون مطالعه می‌کند، در این خصوص می‌گوید:

از نظر روند تکامل نقش بانوی اول، در دوران ترامپ یک حرکت رو به عقب وجود دارد که نقشی سنتی به این جایگاه می‌دهد. به نظر من شخصیتی مثل ملانیا در میزبانی یک جمع سنتی مناسب‌تر خواهد بود.

با این حال از ملانیا ترامپ انتظار می‌رود که خجالتی و گوشه‌گیر نباشد و بتواند همانند «بس ترومن» همتای دهه‌ی ۱۹۴۰ خود در عرصه‌ی سیاست حضور داشته باشد. اما چه ویژگی‌هایی باعث می‌شود که قرار گرفتن ملانیا در این موقعیت، عجیب و ناهماهنگ جلوه کند؟

هریس می‌گوید:

آمریکایی‌ها انتظار دارند که بانوی اول کشورشان بیشتر از این که یک هنرمند معروف باشد، از همسر خود حمایت کرده و در منافع ملی سهیم باشد.

در ادامه خواهیم گفت که چه ویژگی‌هایی ملانیا را ترامپ را به یک پدیده‌ی بی‌سابقه تبدیل کرده است!

اولین بانوی اولی که غیرآمریکایی است

ملانیا در سال ۱۹۷۰ در اسلوونی (اروپای شرقی) متولد شد. قبل از او «لوییزا آدامز» همسر «جان آدامز» در سال ۱۷۷۵ در انگلستان متولد شده بود. زمانی که هنوز ایالات متحده مستعمره‌ی انگلیس بود.

اولین بانویی که سومین همسر است

 البته روسای جمهور قبلی مانند ریگان، فورد، ویلسون و تئودور روزولت هم سابقه‌ی بیش از یک ازدواج را داشتند، اما هیچ‌کدام از آن‌ها مانند دونالد ترامپ قبل از ازدواج فعلی، دو بار طلاق نگرفته بودند.

اولین بانوی اولی که مدل است

 ملانیا کناوس قبل از این که ملانیا ترامپ شود به عنوان یک مدل زندگی حرفه‌ای خود را شروع کرد و پس از ورود به ایالات متحده، با دونالد ترامپ در یک مهمانی مد آشنا شد. آن‌ها در سال ۲۰۰۵ با یکدیگر ازدواج کردند و یک پسر به نام «بارون» دارند.

اولین بانوی اولی که عکس برهنه‌ی خود را منتشر کرده است

 او تا کنون دو بار در برابر دوربین‌ها برهنه ظاهر شده است. نخستین تصویر برهنه‌ی او در نیویورک پست منتشر شده که در تولد ۲۵ سالگی او بوده است. دومین تصویر عریان او هم در بریتیش جی کیو چاپ شده است.

اولین بانوی اولی که زبان مادری او انگلیسی نیست

 زبان مادری ملانیا اسلونیایی است؛ با این حال او می‌تواند به چهار زبان انگلیسی، فرانسوی، صربی و آلمانی صحبت کند.

گمانه‌ها حاکی از آن است که ملانیا ترامپ هم رویه‌ی ژاکلین کندی را در پیش بگیرد. ژاکلین هم تمایلی به حضور در انظارعمومی نداشت و بیشتر می‌خواست که از خود و فرزندانش محافظت کند. ضمن این که ملانیا یک مدل است و مد هم ارتباطی با سیاست ندارد.