انتظامی و قضایی - 724پرس

 • دانستنی های مهریه

  تمام آنچه که باید درباره‌ مهریه بدانیم

  اغلب افراد بدون آن که اطلاعات کافی از مهریه داشته باشند اقدام به عقد ازدواج می‌کنند و این نداشتن آگاهی می‌تواند سرآغاز مشکلات و مخاطرات متعددی در زندگی مشترک آن‌ها شود. در این مطلب از جهات مختلف به بررسی موضوع مهریه خواهیم پرداخت.

 • قانون کار و حقوق کارگر

  نکات طلایی درباره حقوق کارگر و قانون کار

  بدیهی است همه‌ی ما به منظور تأمین مخارج زندگی، نیازمند کار و شغل هستیم.  بنابراین آگاهی از قوانین و مقررات کار و عوارض احتمالی ناشی از آن ضروری به نظر می‌رسد. به خصوص در شرایطی که بازار کار به دلیل مشکلات اقتصادی، آغوش بازی برای کارگران ندارد و گاهاً کارگران مورد بی‌مهری کارفرمایان قرار می‌گیرند، لزوم آگاهی از قوانین و مقررات کار بیشتر آشکار می‌‌گردد.

 • تفاوت سند رسمی با سند غیر رسمی

  تفاوت سند رسمی با سند غیر رسمی چیست؟

  برای این که تفاوت سند رسمی با سند غیر رسمی را بدانیم، ابتدا باید مفهوم هر یک را بطور جداگانه بررسی کنیم. در این مطلب به معرفی تفاوت‌های اسناد رسمی و غیر رسمی پرداخته‌ایم.

 • واقعیت هایی درباره بیمه شخص ثالث

  واقعیت‌هایی درباره بیمه‌ی شخص ثالث خودرو که شاید ندانید

  احتمالا شما هم تا کنون با بدعهدی شرکت‌های بیمه مواجه شده‌اید یا دست کم درباره‌ی آن از دیگران شنیده‌اید. متأسفانه در مواقعی صنعت بیمه در راستای منافع خود تمایل به انجام تعهدات به هنگام وقوع حادثه ندارد. در این بین یکی از مهم‌ترین انواع بیمه‌ها که از اهمیت بسزایی برخوردار است، بیمه‌ی «شخص ثالث» خوردروها است.

 • خطرناک‌ترین جاده‌ها و بدترین رانندگی‌ها

  ۱۰ کشور دنیا که بدترین رانندگی‌ها و خطرناک‌ترین جاده‌ها را دارد

  هنگام سفر به یک کشور خارجی، بررسی ایمنی جاده‌ها، چیزی نیست که خیلی از ما در موردش فکر کنیم. در حالی که باید این موضوع را مد نظر قرار دهیم. در این مقاله، به معرفی ۱۰ کشوری خواهیم پرداخت که بدترین جاده‌ها و رانندگی‌ها را دارد.

 • قانون

  ودیعه اجاره منزل توسط فرد طلبکار قابل توقیف است؟/ شرایط توقیف پول ودیعه اجاره مسکن چیست؟

  شرایط توقیف ودیعه اجاره منزل توسط طلبکار از جمله مسائل حقوقی و قضایی است که می‌توان براساس قانون دادگاه به آن رسیدگی کرد.

 • اقامت خانم تنها در هتل

  لزومی ندارد یک خانم تنها یا مجرد برای اقامت در هتل از اماکن نامه بگیرد

  شاید شما هم شنیده باشید که یک خانم تنها چنانچه بخواهد در هتل یا مسافرخانه‌ اقامت داشته باشد باید به اماکن نیروی انتظامی مراجعه کرده و درخواست اجازه‌ی مکتوب کند. در حالی که مسئولان امر می‌گویند چنین قانونی ۲۰ سال پیش ملغی شده است!

 • مردم

  راهکارهای نجات جان در هنگام حمله افراد مهاجم

  حمله افراد مهاجم ممکن است در هرجایی از مکان های عمومی و پررفت و آمد اتفاق بیفتد و این مردم هستند که باید بدانند چگونه و چطورجان خود را نجات دهند.

 • جرم

  مجازات روزه‌خواری در ملأ عام

  در قانون، انجام هر عمل حرام در جمع مردم، جرم محسوب شده و روزه‌خوارى نیز تحت همین عنوان، قابل تعقیب است.

 • خرید آنلاین

  نکات امنیتی در خریدهای اینترنتی

  هنگام خرید آنلاین در فضای مجازی، با توجه به حضور هکرها باید نکات امنیتی را رعایت کرد تا فرصت سوءاستفاده برای آن ها فراهم نشود.

 • تفاوت چک حقوقی و کیفری

  مراحل شکایت از چک برگشتی چیست؟

  ارائه‌ی چک یکی از روش‌های مرسوم در داد و ستد است که کمک می‌کند جریان معاملات بازار برقرار باشد. با این حال، قبول چک مشکلات مربوط به خود را دارد. خیلی مواقع افرادی را پیرامون خود می‌بینیم که تمام امیدشان به دریافت مبلغ چکی که در دست دارند، است؛ اما زمانی که برای نقد کردن چک به بانک می‌روند، متوجه می‌شوند که موجودی صاحب حساب کافی نیست و تمام آنچه که دارند یک «چک برگشتی» است.

 • بازار

  «موارد استحقاق» و «تکالیف حق‌العمل‌کار» در حقوق ایران

  عقدی که بر اساس آن شخصی در برابر شخصی دیگر متعهد می‌شود معاملاتی را به اسم خود اما به حساب او انجام دهد، حق‌العمل‌کاری نام دارد که در ازای این عمل اجرتی تحت عنوان حق‌العمل دریافت می‌شود.

 • زندان

  هزینه نگهداری سالیانه زندانیان ایران مساوی با نصف بودجه آموزش و پرورش

   محمد صادق خسروی علیا اشاره به هزینه‌ی ۴.۵ میلیون تومانی هر زندانی در ماه، گفت: «هزینه هر سال زندانیان کشور معادل نصف بودجه آموزش و پرورش است».

 • جریمه

  جریمه دودی کردن شیشه خودرو

  رئیس مرکز اجراییات پلیس راهور ناجا از جریمه ۵۰۰ هزار ریالی برای دودی کردن شیشه خودرو خبر داد.

 • سفته

  چگونه سفته های به ضمانت گذاشته را پس بگیریم؟

  موضوعات حقوقی و پیچیدگی‌های متنوع آن نیازمند آموزش و روشن شدن هرچه بهتر هستند. یکی از سوالات متداول مردم، مراحل بازپس‌گیری سفته‌هایی است که به عنوان ضمانت استفاده شده‌اند.

 • سند

  در صورت مفقود شدن سند مالکیت چه اقداماتی می‌توان انجام داد؟

  درصورتی که مالک، سند مالکیت خود را گم کرده، باید به صورت کتبی تقاضای صدور سند کند و استشهادیه‌ای را تنظیم و به امضای حداقل ۳ نفر برساند وبه اداره ثبت اسناد برای انجام پیگیری های لازم تحویل دهد.

 • سفته

  آنچه که باید در مورد سفته سفید امضا بدانید

   سفته سفید امضاء امکان واگذاری و انتقال به غیر را دارد؛ بنابراین برای جلوگیری از  سوء استفاده هرگز سفته سفید امضا ندهید.

 • چک برگشتی

  نحوه رسیدگی به دعاوی چک

  هر چند رسیدگی به دعاوی چک فوری و خارج از نوبت است، اما باید بدانیم که برخی چک ها بلامحل بوده و قابلیت تعقیب کیفری ندارد.

 • چک

  اقدامات لازم پس از مفقود شدن دسته چک

  در صورتیکه برگه چک یا دسته چک شما گم شد یا به سرقت رفت، می‌توان به کمک ماده 14 قانون صدور چک، راه حلی قانونی برای این مشکل داشت.

 • دریافت خسارت از بیمه بدنه

  چگونه برای دریافت خسارت بیمه بدنه اقدام کنیم؟

  بیمه‌ی بدنه یکی از بیمه‌های اختیاری است که دارندگان اتومبیل می‌توانند نسبت به خرید آن اقدام کنند. پوشش‌های کلی این بیمه شامل خسارت‌های اصلی چون آتش‌سوزی، حادثه و سرقت هستند و در صورت پرداخت حق بیمه‌ی اضافی می‌توان مواردی چون شکستن شیشه، خراش بدنه، پاشیده شدن مایعات شیمیایی بر روی خودرو، بلایای طبیعی مانند افتادن شی سنگین در اثر وزش باد بر روی خودرو، سرقت لوازم جانبی و دیگر موارد را تحت پوشش قرار داد.

Top

۷۲۴پرس در شبکه‌های اجتماعی

Close

برای اطلاع از آخرین اخبار و مقالات سایت، ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید