انتخابات چهاردهمین دور ریاست‌جمهوری در خراسان جنوبی با مشارکت بالای مردمی آغاز شده و با گذر زمان، حضور در پای صندوق‌ها افزایش می‌یابد.

به گزارش ۷۲۴پرس؛ هنوز دقایقی از ساعت ۸ صبح جمعه ۱۵ تیرماه ۱۴۰۳ نگذشته است؛ اما حضور مردم در پای صندوق‌های اخذ رأی وصف‌ناشدنی است. حضور پیرمرد و پیرزن‌های سالخورده در میان جوانان در شعب اخذ رأی دلت را گرم می‌کند؛ چراکه همه‌وهمه برای حمایت از نظام و ولایت آمده‌اند.

آمده‌اند تا بنا به گفته خودشان نه‌تنها در سرنوشت کشورشان ایفای سهم کنند؛ بلکه به فراخوان رهبری برای حضور در انتخابات لبیک بگویند.

گویی این مردم هم کلمه کلمه از سخنان رهبر انقلاب را به گوش سپرده‌اند که فرمودند: در مرحله دوم انتخابات مردم باید همتشان بیشتر باشد تا کار را تمام کنند و فردا رئیس‌جمهورمان را داشته باشیم.

بنا به تأکید رهبری، مردم باید تنبلی نکنند، بی‌اعتنائی نکنند، دستِ‌کم نگیرند؛ در همه گوشه‌های کشور در انتخابات شرکت کنند.

آنچه در هیاهوی انتخابات حائز اهمیت است، انتخابی شایسته از سوی مردم بوده که سرنوشت چهارساله کشور را می‌سازد.

اهمیت حضور در انتخابات

یکی از شهروندان در گفت‌وگو با ۷۲۴پرس با اشاره به اهمیت مشارکت در انتخابات بیان کرد: «باتوجه‌به شرایط حساس پیش‌رو نیاز است تمام مردم در انتخابات شرکت کنند».

محمد موسوی که همان ساعات اولیه رأی‌گیری، رأی خود را به صندوق انداخته است، افزود: «از هم‌استانی‌ها خواستارم برای شرکت در این صحنه مهم سیاسی اندکی هم درنگ نکنند».

وی با اشاره به تأکیدات رهبری پیرامون انتخاب اصلح و حضور در انتخابات، گفت: «بنا به فرمایش رهبری، اگر در این انتخابات مشارکت خوب مردم مشاهده شود، مایه‌ی سرافرازی جمهوری اسلامی است».

وی ادامه داد: «همچنین بنا به فرمایش رهبر فرزانه انقلاب، در هر انتخاباتی که مشارکت کم بوده زبان ملامت دشمنان و حسودان جمهوری اسلامی دراز شده است».

مشارکت در انتخابات، برگی از اقتدار نظام است

یکی دیگر از شهروندان هم در گفت‌وگو با خبرنگار ما، با بیان اینکه مشارکت مردم در انتخابات برگی بر اقتدار نظام خواهد بود، گفت: «از هم‌وطنان خواستارم انتظار می‌رود به‌موقع پای صندوق‌های رأی حضور یافته و در انتخابات شرکت کنند».

زهرا فرهنگی ادامه داد: «هر چند دشمنان ایران برای دلسردی و ناامیدی مردم از صندوق رأی تمام تلاش خود را بکار گرفته‌اند، اما مردم خراسان جنوبی همچنان پای آرمان‌های نظام و انقلاب و کشورشان ایستاده‌اند».

وی با بیان اینکه مردم ایران تا پای جان برای کشورشان می‌مانند و عشق به ایران را با حضورشان در پای صندوق‌های رأی نشان خواهند داد، گفت: «امروز همه می‌آیند تا سرنوشت خود را رقم بزنند و بار دیگر عظمت این شکوه را نشان دهند».

آغاز فرایند رأی‌گیری در تمام شعب اخذ رأی خراسان جنوبی رأس ساعت ۸

سید محمدرضا طالبی رئیس ستاد انتخابات استان خراسان جنوبی هم دراین‌خصوص، گفت: «فرایند رأی‌گیری در تمام شعب اخذ رأی استان بدون تأخیر و رأس ساعت ۸ صبح آغاز شده است».

وی ادامه داد: «بدون شک مردم ولایتی خراسان جنوبی به تأسی از مقام معظم رهبری در این مرحله انتخابات هم حضور باشکوه و حماسی خواهند داشت».

طالبی با بیان اینکه تمام صندوق‌ها ساعت ۶ صبح در محل شعبه‌های اخذ رأی مستقر و دستگاه‌های احراز هویت هم قبل از ساعت هفت روشن شدند، بیان کرد: «طبق قانون اخذ رأی در انتخابات ریاست‌جمهوری با شناسنامه یا کارت ملی انجام می‌شود؛ اما اگر در شناسنامه کد ملی درج نیست به‌همراه‌داشتن کد ملی الزامی است».