مردم خراسان جنوبی از دقایق اولیه امروز صبح، با حضور در پای صندوق‌های اخذ رأی، باری دیگر بر ولایت‌مداری‌شان صحه گذاشتند.

به گزارش ۷۲۴پرس؛ امروز هشتم تیرماه ۱۴۰۳ و اینجا خراسان جنوبی است. نقطه‌ای کویری در مرز شرقی خراسان جنوبی که مردمانش همواره در مسیر ولایت‌مداری گام‌های ارزنده‌ای برداشته‌اند.

اینجا مردمانش در تمام صحنه‌های انقلابی حضوری پررنگ داشته و با مشارکت در مراسم‌هایی اعم از راهپیمایی، انتخابات و غیره پرچم این استان را بالا نگه داشته‌اند.

امروز در چهاردهمین دور از انتخابات ریاست‌جمهوری هم آمده‌اند تا بگویند برای تداوم راه شهید رئیسی از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنند؛ چراکه این مردم خوب می‌دانند مشارکت حداکثری همراه با انتخاب اصلح می‌تواند گزینه‌ای مناسب را برای کشور برگزیند.

مردم در جای‌جای خراسان جنوبی از همان دقایق اولیه صبح فارغ از تعطیلات آخر هفته و کارهای روزمره‌شان در پای صندوق‌های اخذ رأی حضور یافته‌اند و با لبخندهایی از جنس رضایت برگ ای رأی به صندوق‌ها می‌اندازند.

مسئولان رئیسی‌وار در مکتب اسلام خدمت کنند

یکی از شهروندان در گفت‌وگو با خبرنگار ما با بیان اینکه انتخابات نعمتی است که به برکت خون شهیدان و ایثارگری‌های امام (ره) به ما رسیده است، افزود: «خراسان جنوبی همیشه در همه انتخابات از نظر میزان مشارکت جزو استان‌های اول بوده است و امیدوارم این بار هم برگ دیگری از افتخار را در تاریخ ایران رقم بزنیم».

حلیمه محمدی با بیان اینکه از ۱۸ سالگی تاکنون در تمام انتخابات‌های کشور شرکت کردم، گفت: «در زمانی که در برهه حساس تاریخی هستیم، باید مردم همچون گذشته پشت نظام و رهبری بایستند».

وی با بیان اینکه این کشور حاصل خون شهدای زیادی است که باید گرامی نگه داشته شود، ادامه داد: «مسئولان باید همچون رئیسی و سلیمانی در مکتب اسلام گام بردارند تا کشور همچنان در مسیر پیشرفت و آبادانی به جلو رود».

حضور در انتخابات وظیفه شرعی است

یکی دیگر از شهروندان هم با بیان اینکه من رأی‌دادن را یک وظیفه بر گردن خودم می‌دانم و از این جهت در ساعات اولیه رأی پای صندوق رأی حاضر شدم، افزود: «مردم ما مردم مؤمن و انقلابی هستند و در همه صحنه‌های مرتبط با نظام جمهوری اسلامی حضور دارند».

محمد رحمتی با بیان اینکه برای دفاع از رهبرم و حفظ تمامیت ارزی کشور در این انتخابات شرکت کرده‌ام، گفت: «مردم امیدوارند مسئولان مانند شهید رئیسی در راه خدمت به جامعه تلاش کنند و هدفشان را به پشت‌میزنشینی خلاصه نکنند».

وی با بیان اینکه حضور در انتخابات وظیفه شرعی است، اظهار کرد: «این کشور برای رسیدن به موفقیت خون‌های زیادی داده؛ بنابراین نباید با نادیده‌گرفتن این‌گونه از حمایت‌های سرنوشت‌ساز، خونشان را پایمال کنیم».

آنچه دراین‌بین قابل تأکید است، مشارکت حداکثری مردم در انتخابات است که می‌طلبد تمام شهروندان با انداختن برگ رأی خود به صندوق‌ها، باری دیگر به رهبرشان لبیک بگویند.