اگرچه مشارکت حداکثری اهمیت بسیار ویژه‌ای دارد، اما با انتخابی اصلح می‌توان اقتدار و عزت ایران را حفظ کرد که باید در این مسیر دقت نظر داشت.

به گزارش ۷۲۴پرس، امروزه اهمیت انتخابات بر کسی پوشیده نیست. آنچه مسلم است حضور مردم در انتخابات و مشارکت بالا جایگاه ایران و نظام اسلامی را در جهان ارتقا می‌دهد و موجب خوشحالی و امیدواری دوستداران جمهوری اسلامی می‌شود.

بدیهی است، همه مردم باید نسبت به وضعیت و سرنوشت کشور احساس مسئولیت کرده و با انتخاب گزینه اصلح، زمینه پیشرفت کشور را پدید آورند.

انتخابات ریاست‌جمهوری چهاردهم در حالی فرایند اجرایی خود را طی می‌کند که رقابت بین نامزدهای انتخاباتی بسیار بالا است.

در این مرحله از انتخابات از سلایق و گرایش‌های گوناگون حضور دارند و عملاً زمینه حضور هواداران همه سلیقه‌ها و جریان‌های سیاسی و اجتماعی پدید آمده و قطعاً نظر اکثریت جامعه ملاک عمل خواهد بود.

مردم همواره صحبت‌ها و توصیه‌های رهبری را سرلوحه گام‌هایشان قرار می‌دهند و در این انتخابات هم توصیه‌های رهبر فرزانه انقلاب نسبت به انتخاب اصلح را فراموش نمی‌کنند.

انتخابات، امانتی الهی در بین مردم

یکی از شهروندان بیرجندی در گفت‌وگو با خبرنگار ما بیان کرد: «انتخابات یک امانت الهی در دست مردم بوده و هر کدام از ما باید این امانت را به اهلش بسپاریم».

حکیمه پوراحمدی ادامه داد: «باید رئیس‌جمهوری کاربلد، ولایت‌مدار انتخاب کنیم تا مثل شهید رئیسی پرتلاش، بااخلاص و صادقانه به مردم خدمت کند».

وی با بیان اینکه انتخابات دولت چهاردهم یعنی انتخابات ریاست‌جمهوری که امروز برگزار می‌شود، بسیار بااهمیت و حائز جایگاه است، افزود: «مشارکت و حضور پرشور و حداکثری ما و انتخاب فرد اصلح در این انتخابات می‌تواند زمینه تحولات بسیاری باشد».

پوراحمدی با بیان اینکه این حضور پرشور نشان عظمت و اقتدار کشور است، گفت: «مقام معظم رهبری فرمودند اگر در این انتخابات مشارکت خوب مردم مشاهده شود، این مایه سرافرازی جمهوری اسلامی ایران است؛ بنابراین در پای صندوق‌های رأی حضور می‌یابیم تا با انتخابی شایسته، راه شهید رئیسی ادامه یابد».

وی با اشاره به شاخص‌های انتخاب اصلح، اظهار کرد: «به نظر من نامزد اصلح باید معتقد به مبانی نظام جمهوری اسلامی مانند استکبارستیزی و ولایت‌مداری باشد».

دانش‌آموزان پای کار انتخابات

یک دانش‌آموز بیرجندی که برای دومین بار در انتخابات مشارکت می‌کند، در گفت‌وگو با ۷۲۴پرس بیان کرد: «رهبری در صحبت‌های اخیر خود همواره مردم را برای حضور به پای صندوق‌های اخذ رأی دعوت کرده‌اند».

فاطمه زهرا عابدینی ادامه داد: «قطعاً در این دوره از انتخابات هم شرکت می‌کنم تا به گفته رهبرم، دشمن باری دیگر ناامید شود».

وی با اشاره به ویژگی‌های آیت‌الله شهید رئیسی، گفت: «از هر کسی که برنده این انتخابات باشد، خواستاریم مانند این شهید بزرگ، با مردم صادق باشد و خالصانه خدمت کند».

عابدینی با بیان اینکه ما دانش‌آموزان برای خدمت به نظام و رهبری همواره آماده هستیم، ادامه داد: «حضور در این انتخابات برای دانش‌آموزان واجد شرایط مصداقی برای خدمت به نظام است».

اهداف شهید رئیسی دنبال شود

یکی دیگر از شهروندان هم با بیان اینکه ایران به گزینه‌هایی قوی نیاز دارد، افزود: «مردم پایه و اساس هر دولت هستند؛ بنابراین برای قوی شدن رجال سیاسی باید مانند گذشته متحد باشیم».

رضا موسوی با بیان اینکه حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های اخذ رأی، دشمن را ناامید و شهدا را شادمان می‌کند، افزود: «نباید اجازه دهیم بیگانه برای ما تصمیم بگیرد؛ بلکه خودمان باید سرنوشت کشورمان را تعیین کنیم».

وی صداقت، عدالت، یک‌رنگی و ولایت‌مداری را از ویژگی‌های یک نماینده اصلح دانست و افزود: «قطعاً فرد منتخب مردم باید اهداف و برنامه‌های شهید رئیسی را دنبال کند».

امید است مردم نه‌تنها مشارکت بالایی در انتخابات امروز داشته باشند، بلکه با درنظرگرفتن شاخص‌ها و ملاک‌های مدنظر رهبری، بتوانند گزینه‌ای صالح و شایسته را بر کرسی ریاست‌جمهوری بفرستند تا کاروان نظام را در مسیر رشد و پیشرفت هدایت کند.