به جوشش خون آیت‌الله شهید رئیسی، مردم کشور ایران پرشورتر از گذشته در چهاردهمین دور از انتخابات ریاست‌جمهوری حضور می‌یابند تا با انتخاب اصلح راه این شهید خدمت، ادامه یابد.

به گزارش ۷۲۴پرس؛ انتخابات در تاریخ جمهوری اسلامی ایران همواره از یک اصل برخوردار بوده که نقش تعیین‌کننده‌ای در سرنوشت کشور دارد. هرچند ایران تاکنون انتخابات‌های زیادی به خود دیده و در مسیر مردم‌سالاری دینی نیز گام برداشته است؛ اما چهاردهمین دور از انتخابات ریاست‌جمهوری متفاوت‌تر از قبل پیش روی این کشور است.

انتخاباتی که امروز جمعه، ۸ تیرماه ۱۴۰۳ رقم می‌خورد و باری دیگر بر عشق ایرانیان به وطنشان صحه می‌گذارد. انتخاباتی که به جوشش خون شهید رئیسی پررنگ‌تر از دیگر سال‌ها برگزار شده و طلوعی دیگر برای وطن رقم زده است.

شهادت ناگهانی آیت‌الله رئیسی در ۳۰ اردیبهشت‌ماه سال جاری به دنبال حادثه بالگرد بر کسی پوشیده نیست. حادثه‌ای که نه‌تنها یک کشور بلکه جهان را در اندوه فرو برد و رسالت این شهید جمهور را ناتمام گذاشت.

حالا مردم برای عزت و اقتدار ایران باز هم پای صندوق‌های رأی می‌آیند تا با انتخابی اصلح، نگذارند کوله خدمتی شهید جمهور بر زمین بماند. به گفته رهبر فرزانه انقلاب، قطعاً حضور پرشور مردم ایرانی قوی‌تر خواهد ساخت.

رهبر معظم انقلاب در سخنرانی عید غدیر در توصیه‌ای به مردم ایران فرمودند: «ما گفتیم ایران قوی و سرافراز، این شد شعار. ایران قوی طرف‌دار خیلی دارد، قوی‌بودن ایران فقط به این نیست که انواع و اقسام موشک را داشته باشیم که الحمدلله داریم».

«قوی‌شدن ابعاد گوناگونی دارد؛ یکی از ابعادش همین بعد حضور مردم در میدان سیاست و میدان انتخابات است،  این هم نشانه‌ی قوت است».

بنا به تأکیدات رهبری، هرکسی که علاقه‌مند به ایران قوی است باید در این انتخابات شرکت کند و هرکسی معتقد به لزوم حمایت از نظام جمهوری اسلامی است، بایستی به‌صورت مضاعف اهتمام داشته باشد.

بدون شک مردم ایران حماسه‌ای دیگر خلق می‌کنند. حماسه‌ای که دشمن را زبور خواهد کرد و قدرت پوشالی‌اش را در هم خواهد شکست.

ما مردم ایران پشت نظام و رهبری می‌ایستیم تا به تعبیر رهبر عزیزمان دشمن‌شاد نشویم و زبان بد از سر کشورمان کوتاه باشد. ایران تنها نیست؛ بلکه میلیون‌ها ایرانی که هر کدام عشق سلیمانی، رئیسی و دیگر شهدا را در سر دارند، برای حمایت از کشور دژ بسته‌اند تا راه ورود بر بیگانه سد باشد.

قطعاً حضور در این گونه از صحنه‌ها خشتی دیگر بر دژ مستحکم ملت خواهد بود تا دست استکبار برای تخریب آرمان‌های انقلاب کوتاه و کوتاه‌تر شود.

بنا به بررسی‌های خبرنگار ۷۲۴پرس، کشیده‌شدن این دوره از انتخابات ریاست‌جمهوری به‌دور دوم دور از انتظار نیست؛ چراکه رقابت‌ها در این ماراتن سیاسی نفس‌گیر است.

اولین‌بار دومرحله‌ای شدن در انتخابات سال ۸۴ رخ داد. انتخاباتی که در مرحله اول آن اکبر هاشمی رفسنجانی با ۲۱ درصد آرا و محمود احمدی‌نژاد با ۱۹ و نیم درصد آرا به مرحله دوم راه‌یافته و نهایتاً در سوم تیر آن سال، احمدی‌نژاد پیروز انتخابات شد.

 به جز احمدی‌نژاد و هاشمی رفسنجانی، در آن انتخابات محمدباقر قالیباف، علی لاریجانی، محسن مهرعلیزاده، مهدی کروبی، و مصطفی معین هم حضور داشتند.

در رقابت دور دوم علی‌اکبر هاشمی رفسنجانی ۱۰٬۰۴۶٬۷۰۱ رأی و ۳۵٫۹۳ درصد آرای کل را به دست آورد و محمود احمدی‌نژاد ۱۷٬۲۸۴٬۷۸۲ رأی و ۶۱٫۶۹ درصد آرای کل را به دست آورد و به‌عنوان نهمین رئیس‌جمهور کشور برگزیده شود.

قطعاً قصه انتخابات ریاست‌جمهور چهاردهم با انتخاب‌هایی شایسته از سوی مردم، پایان خوشی به خود خواهد گرفت و سرنوشت چهارساله کشور همان خط‌مشی آیت‌الله رئیسی خواهد بود.