برای جابجایی فایل بین دو سیستم می‌توان از روش معمول یعنی شبکه کردن و به اشتراک‌گذاری پوشه‌ها استفاده کرد. راه دیگر استفاده از پروتکل P2P و سایتی مثل Take A File است که فایل را به واسطه‌ی مرورگرها جابجا می‌کند و سروری برای آپلود فایل در کار نیست. در ادامه به این روش جالب می‌پردازیم.

پروتکل P2P یا نقطه به نقطه، پروتکلی جالب است که برای انتقال داده بین نقاط شبکه به کار می‌رود. سروری برای آپلود وجود ندارد و تنها سرور موجود برای  این است که کامپیوترها و در حالت کلی‌تر گره‌های شبکه را به هم معرفی کند.

Take A File سرویس تحت وبی است که از روش P2P برای مربوط کردن کامپیوترها استفاده کرده و فایل را منتقل می‌کند. تنها ابزار موردنیاز، مرورگری برای بازدید از این سایت است.

برای استفاده از Take A File به وب‌سایت takeafile.com مراجعه کنید. روی دکمه‌ی Drag and drop a file to start کلیک کنید و سپس یک یا چند فایل را انتخاب نمایید. پس از نهایی شدن انتخاب، لینک یکتای برای به اشتراک‌گذاری فایل‌های انتخاب شده ایجاد می‌شود.

اکنون می‌توانید از لینک ایجاد شده در کامپیوتر دیگر استفاده کنید. کافی است به کمک یکی از مرورگرها نظیر فایرفاکس و کروم، به آدرس اشاره شده سری بزنید. انتقال فایل‌ها آغاز می‌شود و پیشرفت فرآیند انتقال داده را در مرورگر رویت می‌کند.

یادتان باشد که باید مرورگر را حین انتقال فایل باز بگذارید و علاوه بر این تبی که در آن لینک یکتا را باز کرده‌اید هم می‌بایست باز بماند.

محدودیتی از نظر حجم فایل وجود ندارد و فایل‌ها به صورت یک فایل زیپ جابجا می‌شوند.