بازی‌هایی که از قابلیت‌های واسط برنامه‌نویسی دایرکت ایکس ۱۲ بهره می‌گیرند، اجرای روان‌تری دارند؛ به خصوص توسط کارت گرافیک‌های ای‌ام‌دی. این بار بروزرسانی بازی Tom Clancy's The Division است که این گمانه‌زنی را حقیقی جلوه می‌دهد. با ما باشید تا مقایسه‌ای بین RX 480‌ ای‌ام‌دی و گرافیک GTX 1060 انویدیا در اجرای بازی تام کلنسی د دیویژن داشته باشیم.

بله، همان‌طور که گفتیم ای‌ام‌دی در مقال دایرکت ایکس ۱۲ عملکرد بهتری دارد و در حقیقت این انویدیاست که نمی‌تواند مثل قبل با بروزرسانی و بهینه کردن درایور و البته معماری بهینه برای فرآیندهای خاص پردازش گرافیک بازی‌ها، قدرت‌نمایی سابق را داشته باشد.

کارت گرافیک RX 480 و GTX 1060 چه به لحاظ قیمت و چه از نظر عملکرد تقریباً در یک سطح قرار دارند، اما وقتی از بازی‌های خاص صحبت شود، یکی برتر است. در بازی‌های مبتنی بر دایرکت ایکس ۱۲ معمولاً محصولات ای‌ام‌دی پیشتاز رقابت هستند. در بازی Tom Clancy's The Division اگر از RX 480‌ استفاده کنیم، سرعت اجرای بازی حدود ۱۶ درصد بیشتر خواهد شد و به خاطر داشته باشید که ۱۶ درصد در قیاس با نسخه‌ی ۶ گیگابایتی GTX 1060‌ مطرح شده است. در این مقایسه از درایور کاملاً بروز برای هر دو کارت گرافیک استفاده شده است. نمودارهای زیر سرعت اجرای بازی توسط دیگر کارت گرافیک‌ها را نیز به تصویر می‌کشند. توجه داشته باشید که سرعت بالاتر از ۵۰ فریم بر ثانیه، عالی و کافی است.