ال‌جی مانیتورهای 4K جدید خود را با پشتیبانی از HDR‌ و همین‌طور عمق رنگ ۱۰ بیت معرفی کرد. سه مدل 34UM79M و 34UC99 و 32UD99 برای حرفه‌ای‌ها طراحی شده‌اند. در ادامه به مشخصات این سه مانیتور جالب می‌پردازیم.

هر سه مانیتور جدید ال‌جی رزولوشن 4K دارند و هر سه برای کارکرد حرفه‌ای طراحی شده‌اند. به همین علت است که مدل ۳۲ اینچی 32UD99 از گستره‌ی رنگ DCI-P3 پشتیبانی می‌کند و البته پوشش این گستره ۹۵ درصد است. لذا نمی‌توان گفت که بهترین مانیتور برای کاربرد حرفه‌ای و گرافیست‌ها و سینماگران است.

در این مدل از پورت USB Type C استفاده شده تا داده و همین‌طور توان الکتریکی با سرعت بالا منتقل شود. ال‌جی اسپیکر داخلی در این مدل تعبیه کرده و با عبارت LG Rich Bass به این نکته اشاره می‌کند که صدای بیس آن عمیق و قوی است.

مانیتور دوم یک مدل اولتراواید است که در حقیقت نسبت عرض به ارتفاع ۲۱ به ۹ دارد. 34UM79M پنلی به قطر ۳۴ اینچ دارد و مثل دو مدل دیگر از کروم‌کست برای اتصال بی‌سیم به وسایل همراه و نمایش تصویر پشتیبانی می‌کند. می‌توان در عین حال از مانیتور برای کار با کامپیوتر و وسایل همراه استفاده کرد.

مدل آخر 34UC99 است که پنل ۳۴ اینچی دارد. با توجه به زمان پاسخ‌گویی ۲ میلی‌ثانیه قطعاً متوجه کاربرد آن می‌شوید. بله، این مانیتور برای گیمرها طراحی شده است. از تکنولوژی فری‌سینک AMD نیز پشتیبانی می‌کند تا بریدگی و وقفه حداقل شود.

متأسفانه ال‌جی به قیمت و زمان عرضه‌ی مانیتورها در بازارهای مختلف اشاره نکرده است و این سؤال اساسی در ذهن باقی می‌ماند که آیا مانیتورهای جدید و خوش‌قیمتی نظیر AOC Agon AG251FZ بهتر هستند یا محصولات جدید ال‌جی و دقیق‌تر بگوییم، مدل 34UC99 که برای گیمرها طراحی شده است.