پاوربانک خوب پاوربانکی است که ظرفیت بالایی داشته باشد؛ اما سرعت شارژ هم مهم است! شیائومی پاوربانک ۲۰۰۰۰ میلی‌آمپرساعتی با تکنولوژی Quick Charge 3.0 معرفی کرده که به سرعت شارژ می‌شود. در ادامه با این پاوربانک بیشتر آشنا می‌شویم.

شیائومی پاوربانک‌های ۲۰ هزار میلی‌آمپرساعتی را قبلاً در لیست محصولات متنوعش قرار داده بود. اکنون نوبت مدلی جدید است که کارایی بهتری دارد. این بار پاوربانک شیائومی نه تنها گوشی‌ها را سریع شارژ می‌کند، بلکه خود نیز زودتر شارژ می‌شود. قبلاً مدل‌هایی با پشتیبانی از شارژ سریع ۲.۰ رونمایی شده بود؛ این بار شارژ سریع ۳.۰ که در حقیقت وسایل را با ولتاژ ۵.۱ ولت و جریان ۲.۴ آمپر شارژ می‌کند، در پاوربانک پیاده‌سازی شده است. اگر از هر دو پورت USB‌ استفاده کنیم، جریان الکتریکی ۳.۶ آمپر بین دو پورت تقسیم می‌شود.

در حالت تک‌پورتی، حالت‌های دیگر یعنی ۹ ولت با ۲ آمپر جریان و ۱۲ ولت با ۱.۵ آمپر جریان الکتریکی نیز پشتیبانی می‌شوند. در هر دو صورت توان الکتریکی منتقل شده به وسیله‌ی همراه، ۱۸ وات است که عددی بسیار عالی است. با شارژرها و پاوربانک‌های معمولی مقایسه کنید که ۵ ولت و ۱.۵ الی ۲ آمپر و به عبارت دیگر ۷ الی ۱۰ وات توان الکتریکی به گوشی شما می‌رسانند!

شیائومی قیمت این پاوربانک بزرگ و سریع را حدود ۲۱ دلار در نظر گرفته که مثل نمونه‌ی قبلی است و از روز ۱۹ دسامبر آن را روانه‌ی بازار می‌کند. احتمالاً قیمتی که برای سایر بازارها در نظر گرفته شده، کمی بالاتر از بازار چینی‌ها است.