بهترین صفحه کلید اندروید و احتمالا iOS کدام است؟ سوال سختی است؛ چرا که اپ‌های خوب و متفاوتی معرفی شده، ولیکن یکی از بهترین گزینه‌ها Google Keyboard است که ازین پس با نام Gboard استفاده می‌شود. در ادامه با جی‌بورد بیشتر آشنا می‌شویم.

اپلیکیشن کیبورد گوگل برای سیستم‌عامل اندروید و iOS، یکی از بهترین اپ‌های کیبورد است که تاکنون معرفی شده است. Google Keyboard اکنون با نامی متفاوت معرفی می‌شود: Gboard. جی‌بورد با بروز کردن اپ گوگل کیبورد روی گوشی شما نصب شده و در حقیقت یک اپلیکیشن جداگانه و متفاوت نیست.

از امکانات و توانمندی‌های جی‌بورد می‌توان به تایپ کردن هم‌زمان به دو یا چند زبان مختلف اشاره کرد. تایپ کردن از طریق تشخیص گفتار، پشتیبانی از emoji (اسمایلی یا صورتک‌ها) و جست‌وجوی GIF از جمله ویژگی‌های جی‌بورد است. گوگل دکمه‌ی G را به کیبورد خود اضافه کرده تا کاربر در صورت نیاز، به سرعت در مورد رستوران‌ها، ویدیوها و فیلم‌ها، تصاویر، اخبار و مقالات و نتیجه‌ی مسابقات جست‌وجو کند. نیازی به خارج شدن از اپلیکیشن نیست؛ به راحتی و با فشار دادن دکمه‌ی جادویی G می‌توانید اطلاعات موردنیاز خود را به دست آورید.

می‌توان تصاویر متحرکی با فرمت GIF‌ را به کیبورد اضافه کرد و در اپلیکیشن‌های خاصی که از تصاویر کیبوردی پشتیبانی می‌کنند، به سرعت از تصاویر استفاده کرد. اپلیکشن Allo و Hangout گوگل پیشاپیش از این قابلیت جالب پشتیبانی می‌کنند.

جی‌بورد مثل اغلب اپلیکیشن‌های بروز گوگل، هوشمند است. کافی است واژه‌ای مثل اسم یک شخص را برای اولین بار تایپ کنید. از آن پس این واژه در لیست پیشنهادات جی‌بورد قرار می‌گیرد و حتی می‌توانید با حرکات جاروبی روی کلیدها، به سرعت آن را تایپ کنید! نیازی به وارد کردن دستی کلمات خاص و پرکاربرد در فهرست واژگان شخصی نیست. جی‌بورد از عادات رفتاری شما درس می‌گیرد و خودکار این کار را انجام می‌دهد. می‌توان با فعال کردن قابلیت همگام‌سازی، لغات را بین وسایل مختلف سینک کرد.

جی‌بورد برای گوشی‌هایی با نمایشگر بزرگ طراحی شده است و در صورت نیاز می‌توان حالت تک‌دستی را فعال کرد تا جی‌بورد به یک سمت صفحه نمایش بچسبد و کمی کوچک شود. تم‌های مختلفی برای جی‌بورد ارائه شده و می‌توان طرح و رنگ مطلوب خود را انتخاب کرد.

جی‌بورد از زبان شیرین پارسی پشتیبانی می‌کند و یکی از بهترین و کامل‌ترین کیبوردهای معرفی شده برای محصولات اندرویدی و البته کاربران iOS است.

نسخه اندرویدی این برنامه را از اینجا و نسخه‌ی مخصوص IOS جی بورد را از اینجا دانلود کنید.