همه دوست دارند بدون اینکه زحمتی به خود بدهند صحبت کرده و حرف‌هایشان توسط نرم‌افزارهای مجهز به هوش مصنوعی برای تبدیل صدا به متن، تایپ شود. مایکروسافت در این زمینه، سورپرایز ویژه‌ای برای کاربران دارد و با ابزار کاربردی خود به این نیاز پاسخ داده است. برای آموزش تایپ صوتی با Microsoft Dictate همراه ۷۲۴پرس باشید.

Microsoft Dictate یک برنامه کاربردی جدید از Microsoft Garage است که صدا را به فایل‌های ویندوزی Outlook،  Word و یا PowerPoint تبدیل می‌کند. کافی است شما برای شروع یک فایل کم حجم ۲ مگابایتی را برای Ribbon دانلود کنید.

بدون دخالت دست با Outlook ، Word و PowerPoint کار کنید

Microsoft Dictate از یک پروژه hackathon کلید خورد. من حدس می‌زنم که افراد Redmond خیال داشتند زمان خود را هنگام نوشتن ایمیل‌ها، متن‌های طولانی و همچنین پاورپوینت‌ها ذخیره کنند. با این وجود، این جالب نیست که همیشه برای حفظ موارد مختلفی به کیبورد وابسته بود.

این برنامه کارآمد که توسط تب مخصوصش در Ribbon شروع به کار می‌کند را نصب کنید.

تب Dictation را در Ribbon معلوم کنید. روی آیکون میکروفون کلیک کرده تا قابلیت تشخیص صدا را فعال کنید.

نرم افزار از صدای شما الگوبرداری کرده و آن را به متنی بر روی صفحه تبدیل می‌کند.

مقاله مرتبط: ۹ ترفند برای تایپ سریع‌تر در اندروید: تایپ صوتی، انواع صفحه کلید و ... 

اگر می‌خواهید چیزی را به زبانی دیگر بیان کنید، می‌توانید به سرعت از گزینه‌های تغییر زبان استفاده کنید. Dictate تعداد ۲۰ زبان را در تبدیل به متن پوشش داده و قابلیت ترجمه بی‌وقفه ۶۰ زبان را دارد.

تعداد ۹ دستور مخصوص صدا به شما کمک می‌کنند که به ساخت خط جدید، پاک کردن، افزودن علائم نگارشی و تعیین فرمت متن بپردازید.

به منظور کنترل بهتر، بین نشان‌گذاری دستی و نشان‌گذاری اتوماتیک تعویض انجام دهید.

Microsoft Dictate در ورژن‌های ۸.۱ و بالاتر ویندوز، آفیس ۲۰۱۳ به بعد و با استفاده از NET Framework ۴.۵.۰ و ورژن‌های بعدی، پشتیبانی می‌شود. این ابزار از زیرساختی مشابه زیرساخت موفق Cortana استفاده کرده است. قابلیت تشخیص مکالمه‌ی پیشرفته و هوش مصنوعی که در سرویس‌های شناختی مایکروسافت به کار رفته است، شال Bing Speech API و مترجم مایکروسافت است.