یک رکورد جدید در دنیای بازی‌ها و اپ‌های موبایل ثبت شده است. بازی Super Mario Run از سری پرطرفدار ماریو (قارچ‌خور) اخیراً برای پلتفرم iOS‌ و در حقیقت آیفون‌ها و آیپدها معرفی شده و تنها در یک روز، بیش از یک میلیون بار دانلود شده است! در ادامه به آمار جالب سوپر ماریو ران اشاره می‌کنیم.

شرکت تحلیل اپلیکشن‌ها، Apptopia، می‌گوید اولین بازی نینتدو از سری محبوب قارچ‌خور برای پلتفرم‌های موبایل که در حقیقت همان بازی Super Mario Run است، در اولین روز انتشار حدود ۲.۸۵ میلیون بار دانلود شده است! به نظر می‌رسد که سوپر ماریو ران می‌خواهد رکورد هفته‌ی اول پوکمون گو محبوب را بشکند و رکوردهای جالبی در تاریخ بازی‌های اپ استور ثبت کند.

جالب است بدانید که این شرکت آمار دانلود روز اول پوکمون گو را حدود ۹۰۰ هزار نسخه تخمین زده بود و این یعنی استقبال از سوپر ماریو ران، بی‌نظیر است. البته سوپر ماریو ران در روز اول در ۱۵۰ ناحیه‌ی جغرافیایی قابل دانلود بوده؛ حال آنکه پوکمون گو محدودیت‌هایی داشته است.

اپل با درک محبوبیت ماریو در مراسم معرفی آیفون‌های جدید از اولین بازی سری ماریو برای وسایل همراه خبر داده بود و حال به نظر می‌رسد که این بازی پرفروش واقعاً می‌تواند به فروش بهتر آیفون کمک کند. قیمت نسخه‌ی پولی و شامل مراحل کامل بازی ۱۰ دلار است و البته نسخه‌ی رایگان هم بدون هیچ تبلیغ مزاحمی عرضه شده است. با توجه به کیفیت بازی‌های شرکت نینتندو و به خصوص سری موفق قارچ‌خور، این رقم چندان بالا به نظر نمی‌رسد.