الجی با فاصله‌ی کمی از سامسونگ در عرصه‌ی تولید پنل‌های خم‌شدنی فعالیت می‌کند و دیر یا زود شاهد معرفی گوشی‌ها و تبلت‌های تاشو یا خم‌شدنی خواهیم بود. در ادامه به آخرین شایعات مطرح شده در عرصه‌ی OLEDهای خم‌شدنی می‌پردازیم.

ال‌جی یکی از دو غول کره‌ای است که از مدت‌ها پیش مشغول مطالعه و تحقیق روی OLEDهای خم‌شدنی است. اکنون ال‌جی تنها نیست! گزارشات حاکی از آن است که بخش نمایشگرهای این کمپانی با اپل و گوگل و مایکروسافت همکاری می‌کند تا هر چه زودتر پنل‌های خم‌شدنی رنگ واقعیت به خود بگیرند. اپل، گوگل و مایکروسافت در دنیای وسایل همراه سه نام مطرح هستند و البته بیش از سخت‌افزار، در عرصه‌ی نرم‌افزار و سیستم‌عامل فعالیت می‌کنند. روشن است که این همکاری تنها برای تولید پنل OLED‌ خم‌شدنی آغاز نشده؛ بلکه در کنار تولید پنل، کاربری‌های متفاوت آن مدنظر است. قرار نیست یک تکنولوژی جنجالی و متفاوت بدون کاربری‌هایی در سطح سیستم‌عامل و همین‌طور اپلیکیشن‌ها وارد محصولات شود؛ در کنار تکنولوژی جدید سخت‌افزاری، نرم‌افزار هم می‌بایست آمادگی پذیرایی از خم‌شدنی‌ها را داشته باشد.

به این ترتیب تولید انبوه پنل‌های OLED‌ نزدیک‌تر از قبل به نظر می‌رسد. سامسونگ از نظر سخت‌افزاری جلوتر از ال‌جی است و به احتمال قوی سامسونگ اولین تولیدکننده‌ی خم‌شدنی‌ها خواهد بود. شایعاتی در مورد کاربرد پنل‌های خم‌شدنی در آیفون سال آتی اپل طرح شده است، اما به نظر می‌رسد که اپل صرفاً به دنبال پنل‌های خمیده است که از مدت‌ها پیش در محصولات سامسونگ به کار رفته. گام بعدی پنلی است که واقعاً انعطاف‌پذیر است. لذا باید صبر کنیم و ببینیم تلاش LG‌ و همکاران بلندآوازه‌اش زودتر و بهتر به ثمر می‌نشیند یا سامسونگ است که حداقل از نظر سخت‌افزاری پیش‌دستی می‌کند.

نظر شما چیست؟ آیا پنل خم‌شدنی می‌تواند در بهبود تعامل با محصولات موبایل انقلابی ظاهر شود یا صرفاً جاذبه‌ای زودگذر است که برای تبلیغات کاربرد دارد؟