سریع‌ترین راه برای انتقال فایل بین مک‌بوک‌ و آی‌مک و آیپد و آیفون، استفاده از AirDrop اپل است. ایردراپ مبتنی بر اتصال وای-فای است و این به معنی انتقال بی‌سیم فایل‌ها با سرعت نسبتاً‌ بالاست. اگر شما هم از کاربران مک‌بوک و در عین حال، آیپد و آیفون هستید، بهتر است آیکون اپلیکیشن AirDrop را روی داک سیستم عامل مکینتاش قرار دهید تا دسترسی به آن سریع‌تر و ساده‌تر شود. در این مقاله روش اضافه کردن آیکون ایردراپ به داک macOS را بررسی می‌کنیم. با ما باشید.

برای اضافه کردن آیکون ایردراپ به داک، ابتدا اپلیکیشن Finder مک‌او‌اس را اجرا کنید و سپس در نوار منو، Go و Go To Folder را انتخاب کنید.

فولدر مقصد /System/Library/CoreServices/Finder.app/Contents/Applications/ است، بنابراین این آدرس را در پنجره‌ی Go To Folder پیست کنید و سپس روی Go کلیک کنید یا از کلید Enter استفاده کنید.

اپل این فولدر خاص را برای ذخیره کردن اپلیکیشن‌های تحت فایندر در نظر گرفته است. بنابراین برخی از اپ‌های موجود در این فولدر را در نوار کنار نرم‌افزار Finder نیز مشاهده می‌کنیم.

اپلیکیشن موردنظر ما، AirDrop است اما می‌توان آیکون هر اپ دیگری که در این فولدر قرار دارد را روی Dock پایین صفحه قرار داد تا دسترسی به آن سریع شود. بنابراین روی آیکون AirDrop کلیک کرده و آن را درگ کنید و روی Dock در محل دلخواه رها کنید.

از این پس با کلیک کردن روی آیکون ایردراپ قرار گرفته در داک، پنجره‌ی نرم‌افزار Finder باز شده و بخش مربوط به ایردراپ نمایان می‌شود. به این ترتیب می‌توان هر فایلی که لازم است به دیگر محصولات اپل ارسال شود را درگ و روی این پنجره رها کرد.

توجه کنید که با AirDrop می‌توان فایل‌ها را به آیپدها، آیفون‌ها و مک‌بوک‌ها یا آی‌مک‌های اطراف ارسال کرد اما برای ارسال فایل به محصولات اندرویدی و ویندوزی، نمی‌توان از ایردراپ استفاده کرد.