گوگل و اپل همیشه در زمینه‌های مختلف، مخصوصا در زمینه سیستم‌عامل‌هایشان با هم درحال جنگ و ستیز بوده‌اند. این دو شرکت بزرگ، اکثر اوقات در مراسم‌های خود اندروید و ios را با هم مقایسه می‌کنند و هر کدام سعی می‌کند سیستم‌عامل خود را برتر از دیگری نشان دهند. یکی از این تلاش‌ها مقایسه‌ی امنیت اندروید و ios است که چندی پیش توسط گوگل انجام شده بود. با 724پرس همراه باشید تا از نتیجه‌ی این مقایسه‌ی گوگل آگاه شوید.

درمیان عامه‌ی مردم و متخصصان امنیت و هکرها، معروف است که ios نسبت به اندروید از امنیت بیشتری برخوردار است و اگر امنیت برای شما در اولویت است بهتر است که یک آیفون بخرید؛ اما مثل اینکه تیم امنیت اندروید نظر دیگری دارد. آدریان لودویگ، مدیر تیم امنیت اندروید می‌گوید: «امنیت اندروید و ios در یک سطح است!».

در یک مصاحبه‌ی کوتاه بعد از کنفرانس امنیت اندروید در منهتن، لودویگ گفت: «هیچ شکی نیست که یک گوشی پیکسل و یک آیفون از نظر امنیت در یک سطح هستند؛ چه بسی در آینده اندروید امنیت بیشتری داشته باشد». او می‌گوید که ««Safety Net نرم‌افزار امنیتی داخلی اندروید روزانه از بیش از ۴۰۰ میلیون دستگاه اندرویدی محافظت می‌کند و ۶ میلیارد اپ اندرویدی را اسکن می‌کند.

نتیجه‌ی این اسکن‌ها نشان‌دهنده‌ی این است که فقط نزدیک به ۱% از دستگاه‌های اندرویدی به نرم‌افزار‌های مخرب آلوده‌اند. به عنوان مثال لودویگ با اشاره به باگ Stagefright که سال گذشته کشف شده بود گفت: «با اینکه این باگ برای تمامی دستگاه‌های اندرویدی خطرآفرین بود، حتی یک دستگاه آندرویدی به وسیله‌ی این باگ هک نشده است».

او افزود: «اندروید تا به امروز در زمینه‌ی امنیت به پیشرفت‌های زیادی دست یافته است؛ اما سازندگان گوشی‌های اندرویدی باید چرخه‌ی بروزرسانی سریع‌تر و منظم‌تری داشته باشند. خوشبختانه اکوسیستم اندروید به سطحی از امنیت رسیده است که دستگاه‌های اندرویدی به صورت دسته جمعی به بدافزار‌ها آلوده نمی‌شوند». لودویگ می‌گوید: «شاید هیچگاه دستگاه‌های اندرویدی به صورت همگانی و دسته جمعی هک نشوند».

دیدگاه شما درباره‌ی ادعای جدید گوگل چیست؟ شما استفاده از اندروید را ترجیح می‌دهید یا ios ؟ حتماً دیدگاه ارزشمندتان را با ما به اشتراک بگذارید.