اغلب اوقات ترکیب موجود در صفحه‌کلید پیش‌فرض ویندوز، کار راه‌انداز خواهد بود؛ اما برای کسانی‌ که علاقه‌ی خاصی به کار با زبان‌های مختلف و نیاز به ترکیب‌چینی خاص خودشان در کیبورد دارند، شاید این حالت پیش‌فرض ایده‌آل نباشد. اما چگونه می‌توان این پیکربندی را در ویندوز ۱۰ تغییر داد و به شکل دلخواه درآورد؟ برای بررسی این موضوع با ما در این آموزش کوتاه همراه باشید.

چگونه یک طرح‌بندی و زبان جدید به صفحه کلید اضافه کنیم؟

برای این کار کافی است مراحل زیر را دنبال کنید:

۱. روی آیکون ویندوز که در پایین صفحه قرار دارد کلیک کنید.

۲. به سراغ گزینه Setting بروید.

۳. در صفحه تنظیمات گزینه Time & Language را انتخاب کنید.

۴. سپس در گزینه‌های موجود به سراغ Region & Language بروید.

۵. زبانی که مدنظرتان است را به زبان‌های موجود اضافه کنید.

۶. در همین صفحه روی گزینه Option کلیک کنید.

۷. روی گزینه Add a keyboard کلیک کنید.

۸. در نهایت روی کیبوردی که دلخواهتان است کلیک کنید.

چگونه زبان‌های موجود را تغییر دهیم؟

توجه داشته باشید که برای تغییر زبان موجود ابتدا باید چندین زبان در ویندوز خود انتخاب کرده باشید و از حالت تک زبانه خارج شده باشید، به همین دلیل ما گزینه اضافه کرد زبان را دنبال کردیم؛ زیرا در این حالت امکان تغییر زبان توسط ابزار پیش‌فرض ویندوز در پایین صفحه فراهم می‌شود. اما علاوه‌بر تغییر بوسیله ماوس، می‌توانید از کلید‌های ترکیبی موجود در خود صفحه کلید نیز برای تغییر زبان مورد استفاده اقدام نمایید.

مطلب مرتبط: چگونه زبان ویندوز ۱۰ را تغییر دهیم و زبان فارسی را بعنوان زبان سیستم انتخاب کنیم؟

کلید‌های ترکیبی Shift + Alt برای تغییر بین دو زبان مرسوم است؛ اگر تعداد بیشتری زبان در سیستم اضافه کرده باشید می‌توانید به‌راحتی با کلید‌های ترکیبی Win + Space برای جابجایی و تغییر زبان‌ها استفاده کنید.

بدین‌ترتیب که دکمه ویندوز را نگه می‌دارید و با زدن دکمه اسپیس در بین زبان‌های موجود برای انتخاب زبان موردنظر جابجا می‌شوید.