بالاخره مشخصات بلوتوث ۵ هم نهایی شده است و تدریجاً باید محصولات اندرویدی و iOSی را با بلوتوثی کم‌مصرف‌تر، سریع‌تر و دارای برد بلندتر تجربه کنیم. بنابر شایعات فعلی، گلکسی اس۸ اولین گوشی مجهز به بلوتوث ۵ خواهد بود. در ادامه به مشخصات احتمالی گلکسی اس۸ می‌پردازیم.

سامسونگ در Galaxy S8 احتمالاً بلوتوث ۵ را پیاده‌سازی می‌کند. سه ماه بیشتر تا معرفی گلکسی اس۸ باقی نمانده و به زودی این خبر در کنگره‌ی جهانی موبایل یا همان MWC 2017 رد یا تأیید می‌شود.

بلوتوث ۵.۰ از نظر سرعت، دو برابر سریع‌تر از نسل قبلی است و از نظر برد آنتن‌دهی، چهار برابر بهتر است! در حقیقت یکی از معضلات اصلی بلوتوث این است که با وجود دو دیوار ضخیم، حتی در فاصله‌ی کم هم نمی‌توان رابطه‌ی بی‌سیم برقرار کرد و به همین علت در تدوین استاندارد نسل بعدی بلوتوث، برد، بیش از سرعت موردتوجه قرار گرفته است.

تراشه‌ی مرکزی گلکسی اس ۸ بنابر شایعات موجود دو گونه است. Snapdragon 835 محصول کوالکام و یکی از تراشه‌های جدید سامسونگ که طبق معمول اکسینوس در ابتدای نام آن جا خوش می‌کند، در نسخه‌های مختلف این گوشی برای بازارهای متفاوت قرار می‌گیرد. توجه کنید که عملکرد کلی دو نسخه مشابه است؛ ولیکن از نظر قدرت پردازشی پردازنده‌ی اصلی و گرافیکی و همین‌طور کم و کیف عملکرد مودم مخابراتی (مودم 4G) و نیز توان مصرفی، تفاوت‌هایی وجود دارد.

پورت شارژ و تبادل داده احتمالاً USB C است. انتظار می‌رود که باتری بزرگ‌تر شده و حتی نمایشگر هم اندکی بزرگ‌تر باشد. حتی ممکن است کلید فیزیکی خانه هم حذف شود و منافذ عبور فشار صوتی که لازمه‌ی اسپیکر سمت پایین است هم به لبه‌ها منتقل شود. ناگفته نماند که در شایعات از اسپیکر استریو صحبت شده است. به این ترتیب سطح جلوی گوشی تقریباً به طور کامل در اختیار نمایشگر خواهد بود.

تصویر احتمالی گلکسی اس8

شاید مهم‌ترین بخش گوشی جدید سامسونگ مثل نسل‌های قبلی، نمایشگر باشد. در حقیقت نمایشگر گلکسی اس‌ها و گلکسی نوت‌ها بهترین نمایشگرهای دنیای موبایل بوده و گلکسی اس۸ هم از این قاعده مستثنی نیست. پنل این بار هم AMOLED است و از نظر دقت رنگ، گستره‌ی رنگ، روشنایی و کنتراست و همین‌طور تکنولوژی نمایشگر همیشه روشن با مصرف انرژی اندک، پیشرفت‌هایی صورت گرفته است.