اخیراً باگ مهمی در نسخه‌ی ۱۱ سیستم عامل iOS کشف شده که کاربران بسیاری را گرفتار کرده است. اگر آیفون یا آیپد شما هم مشکل داغ شدن شدید و سپس ریست شدن پیدا کرده است، ادامه‌ی این مقاله را مطالعه کنید.

روی دوم دسامبر سال ۲۰۱۷ روز عجیبی برای کاربران آیفون و آیپد بوده چرا که باگ موجود در نسخه‌ی جدید iOS در این روز خاص آثار خود را نشان داده است. معمولاً حین نمایش نوتیفیکیشن‌هایی که به نوعی تاریخ و زمان‌بندی در آن نقش دارد، باگ موجود موجب استفاده‌ی شدید از پردازنده شده و گوشی پس از مدتی کوتاه کاملاً داغ می‌شود و در نهایت برای جلوگیری از خرابی سخت‌افزاری، ریست می‌شود.

به عنوان مثال اگر اپی مثل بازی‌ها را روی سیستم خود نصب کرده‌اید و قرار است نوتیفیکیشنی با مضمون: مدتی است به ما سر نزده‌اید، دریافت کنید، بهتر است در انتظار داغ شدن و ریست شدن آیفون باشید! اما نوتیفیکیشنی مثل: دوست شما عکس جدیدتان را لایک کرده است، به تاریخ مربوط نیست و مشکلی ایجاد نمی‌شود.

اما ببینیم Apple برای حل این مشکل بزرگ و جدی چه پیشنهادی کرده است:

  • وسایل خود را به iOS 11.2‌ آپدیت کنید. بعد از تپ کردن روی گزینه‌ی Download and Install، دانلود ادامه پیدا می‌کند و حتی اگر بدنه‌ی گوشی کمی داغ شده و قرار است ری‌استارت شود هم مشکلی وجود ندارد چرا که پس از ری‌استارت، می‌توانید دانلود را ادامه دهید و از سر گرفته نمی‌شود.

به این ترتیب با دو یا چند بار ری‌استارت شدن می‌توان آپدیت جدید را دانلود و نصب کرد. اما اگر مشکل فوق‌العاده جدی است می‌توان یک راهکار دیگر را نیز در دستور کار قرار داد:

  • روی Settings تپ کنید و گزینه‌ی Notification را در تنظیمات انتخاب کنید.
  • روی اپ‌هایی که نوتیفیکیشن نشان می‌دهند و در ادامه گوشی داغ می‌شود، تپ کنید و سوییچ Allow Notifications را در حالت غیرفعال قرار دهید. این کار را برای تک‌تک اپ‌ها انجام دهید تا موقتاً نمایش نوتیفیکیشن متوقف شود.
  • گوشی یا تبلت را به iOS 11.2 بروز کنید.
  • قدم آخر این است که پس از بروزرسانی، وضعیت نمایش نوتیفیکشن‌ها را به حالت قبل برگردانیم تا نوتیفیکشن‌ها مجدداً فعال شوند.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال نظر به عنوان مهمان
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما