اندروید 7.1 ویژگی جدیدی به نام App Shortcuts یا میانبر اپ‌ها دارد که در صورت بروزرسانی نرم‌افزار گوشی، قابل استفاده خواهد بود. در ادامه با میانبر اپ‌ها، مزیت و روش استفاده از آن در خدمت شما هم‌میهنان هستیم.

اندروید هم مثل iOS اپل، گاهی ویژگی‌های دیگر سیستم‌عامل‌های رقیب را عاریه می‌گیرد تا تجربه‌ی کاربری بهتر شود. App Shortcuts چیزی شبیه به تاچ سه‌بعدی است که در iOS کاربردهای خاص خود را دارد. در iOS با لمس محکم شرت‌کات یک اپ، می‌توان به برخی تنظیمات کاربردی آن دسترسی پیدا کرد. مثلاً می‌توان موقعیت سریع در اپ گوگل مپس را بدون باز کردن اپ و طی کردن مراحل بعدی، سریعاً انتخاب کرد.

App Shortcuts در اندروید 7.1 بتا (آزمایشی) فعال شده و هم‌اکنون برخی اپ‌ها مثل گوگل مپس و یوتیوب از آن بهره‌مند شده‌اند. در سایر اپ‌ها بسته به نظر سازنده‌ی اپ می‌توان از این ویژگی جالب استفاده کرد و البته ممکن است سازنده‌ی اپ، تمایلی به استفاده از این ویژگی نداشته باشد.

برای استفاده از اپ شرت‌کاتس کافی است روی یک آیکن تپ کرده و کمی مکث کنید تا شرت‌کات‌ها نمایان شوند. هر اپ ممکن است چند میانبر به بخش‌هایی از خود داشته باشد. بخش مورد نظر را انتخاب کنید. مثلاً در مورد اپ یوتیوب، سه شرت‌کات برای دسترسی سریع به بخش ویدیوهای پربازدید روز، کانال‌هایی که در آن ثبت نام کرده‌اید و بخش جست‌وجو دارد.

میانبرهای اپ در اندروید 7.1