آیفون X اپل از نظر طراحی شبیه هیچ یک از آیفون‌ها نیست اما روش استفاده از آن و اغلب نکته‌ها و ترفندهایی که در مورد سایر آیفون‌ها مطرح می‌شود، در مورد iPhone X نیز کاربرد دارد. یکی از سوالاتی که در روزهای آغاز استفاده از آیفون جدید اپل مطرح می‌شود، نحوه‌ خاموش کردن آن است. در ادامه به ۲ روش خاموش کردن آیفون ۱۰ اپل می‌پردازیم که یکی با استفاده از دکمه‌های سخت‌افزاری است و دیگری با استفاده از تنظیمات است.

نحوه خاموش کردن آیفون ۱۰ بدون استفاده از دکمه‌‌ها سخت‌افزاری

قبلاً در مقاله‌ای به روش خاموش و روشن کردن آیفونی که دکمه‌ی پاور آن خراب شده، پرداختیم:

مطلب مرتبط: نحوه روشن و خاموش کردن آیفون بدون دکمه پاور (با دکمه پاور خراب)

در آیفون ۱۰ اپل می‌توان از طریق Settings و در بخش General، به گزینه‌ی Shut Down دسترسی پیدا کرد. بنابراین خاموش کردن گوشی با مراجعه به اپلیکیشن ستینگس، همیشه و حتی بدون دکمه‌های فیزیکی سالم، امکان‌پذیر است.

با تپ کردن روی این گزینه، اسلایدر خاموش کردن آیفون نمایان می‌شود و کافی است آن را با به سمت راست بکشیم تا گوشی به صورت کامل خاموش شود.

چگونه آیفون ۱۰ را با دکمه‌های کنار گوشی خاموش کنیم؟

در آیفون‌های قبلی همیشه دکمه‌ای به اسم Power وجود داشت و با نگه داشتن آن، اسلایدر خاموش کردن آیفون روی صفحه پدیدار می‌شد. اما در آیفون ۱۰ دکمه‌ی پاور وجود ندارد بلکه این دکمه با نام جدید دکمه‌ی کناری یا Side Button در سمت چپ بدنه جا خوش کرده است. اگر دکمه‌ی Side را نگه دارید، به جای خاموش شدن آیفون، دستیار صوتی یا Siri فعال می‌شود. اما روش خاموش کردن به کمک این دکمه و دکمه‌های ولوم، ساده است.

زمانی که گوشی روشن است، دکمه‌ی کناری و یکی از دکمه‌های ولوم بالا یا پایین را فشار داده و نگه دارید. پس از کمی مکث کردن، اسلایدر خاموشی آیفون نمایان می‌شود.

طبق معمول اسلایدر را به سمت راست بکشید تا گوشی خاموش شود.