اپل در iOS 11 برای تبلت‌های آیپد، ویژگی‌ها و امکانات زیادی در نظر گرفته تا این تبلت‌ها به وسایلی کاربردی‌تر و مفیدتر تبدیل شوند. به خصوص برای کسانی که از آیپد در جهت تولید محتوا یا ویرایش محتوا و اجرای اپ‌ها در پنجره‌های مختلف، استفاده می‌کنند. یکی از تغییرات مهم در کیبورد اتفاقا افتاده است و می‌توان با سرعت بالاتری از کیبورد استفاده کرد و علائم نوشتاری را تایپ کرد. در ۷۲۴ ترفند امشب، به روش تایپ کردن علایم و نشانه‌ها با استفاده از کیبورد جدید آیپد در iOS 11 می‌پردازیم. با ما باشید.

در iOS 10 کیبورد اپل بسیار ساده طراحی شده بود و برای تایپ کردن علائم و نشانه‌ها می‌بایست ابتدا روی کلید 123 تپ می‌کردیم و اگر علایم و نشانه‌ها در صفحه‌ی جدید کیبورد نیز موجود نبود، روی #+= تپ می‌کردیم. در iOS 11 روال کار ساده‌تر است و صرفاً حروف الفبا را روی حروف کیبورد مجازی نمی‌بینیم بلکه در کنار هر حرف الفبا، علائمی دیده می‌شود و می‌توان سریع‌تر از گذشته، مشغول تایپ کردن شد.

در iOS 11‌ برای تایپ کردن علایمی که با رنگ خاکستری روی کلیدهای حروف دیده می‌شود، کافی است ابتدا روی کلید موردنظر تپ کرده و کمی انگشت را به سمت پایین جابجا کنیم و سپس انگشت را از روی صفحه نمایش آیفون برداریم.

به این ترتیب کیبورد مجازی آیپد در iOS 11، شبیه برخی اپلیکیشن‌های حرفه‌ای کیبورد شده است و طراحی چند صفحه‌ای ندارد و در نتیجه سرعت تایپ کردن و هم‌زمان استفاده از علایم نگارشی، بیشتر شده است. دکمه‌ی ۱۲۳ نیز مثل قبل روی کیبورد دیده می‌شود تا در صورت نیاز به علایم کامل و یا نیاز به تایپ کردن صرفاً علایم نگارشی، از آن استفاده شود.