پردازنده‌های سری 7000 اینتل و مقوله‌ی به صرفه بودن خریدشان، موضوع داغ دنیای کامپیوتر است. در ادامه به بنچ‌مارک‌ها و مقایسه Kaby Lake با Sky lake فعلی می‌پردازیم.

اینتل پردازنده‌های سری 7000 یا همان خانواده‌ی Kaby Lake را پیش‌تر به صورت نمونه‌ی مهندسی در اختیار برخی منتقدین قرار داده بود. اکنون یکی از وب‌سایت‌های چینی نسخه‌ی غیرمهندسی و به عبارتی نسخه‌ی نهایی آن را روی میز آزمایش قرار داده تا مقایسه‌ای بین Core i5-6600K و Core i5-7600K، دو مدل مشابه از دو نسل متفاوت، داشته باشد. هر دو تراشه قیمتی در حد ۲۵۰ دلار دارند و برای سیستم‌های گیمینگ معمولی و حتی رده‌اول، بهترین انتخاب ممکن هستند. چهار هسته با سرعت ۳.۸ گیگاهرتز که به کمک توربو بوست تا ۴.۲ گیگاهرتز افزایش پیدا می‌کند، ۶ مگابایت کش سطح سه و بدون هایپرتردینگ یا همان ۴ هسته‌ی مجازی که Core i7ها از آن بهره می‌گیرند.

همه چیز شبیه مدل سابق است و تنها تغییر افزایش سرعت کلاک از 3.5 به 3.8 گیگاهرتز و اضافه شدن قابلیت‌های بیشتر به گرافیک مجتمع اینتل است. PCOnline در بررسی خود به این نتیجه رسیده که اگر اینتل سرعت کلاک را بیشتر نمی‌کرد، عملکرد تنها ۱ درصد بهتر بود. با سریع‌ترین شدن سرعت کاری تراشه، عملکرد حدود ۹ الی ۱۰ درصد بهتر از مدل مشابه از نسل قبلی است. لذا به این نتیجه می‌رسیم که خرید سری 7000 منطقی است. خوشبختانه با بروزرسانی بایوس اغلب مادربوردهای سری 10، می‌توان تراشه‌های سری 7000 اینتل را نیز رویشان نصب و استفاده کرد. بنابراین هزینه‌ی ارتقا چندان بالا نخواهد بود. تنها پردازنده است که در صورت نیاز از Core i3 یا Core i5های ارزان سری 6000، به یک i5 گران‌تر و سریع از سری 7000، تغییر می‌کند.

به نتایج بنچ‌مارک‌های صورت گرفته توجه فرمایید: