روش روشن کردن وای-فای آیفون بسته به نسخه‌ی iOS متفاوت است. روش عمومی استفاده از اپلیکیشن Settings است اما در نسخه‌های جدید iOS می‌توان وای-فای را به کمک Control Center نیز فعال یا غیرفعال کرد و این روش سریع‌تر است. در ادامه به دو روش فعال کردن وای-فای در آیفون می‌پردازیم.

مطالب مرتبط با کرونا در ۷۲۴پرس

برای دسترسی به اینترنت در آیفون، می‌توان از اینترنت سیم‌کارت یا به عبارت دیگر دیتا استفاده کرد اما راه حل ارزان‌تر و معمولاً سریع‌تر، وای-فای است که سرعت آن بسته به ADSL یا هر نوع اینترنت دیگری که مودم مربوطه را تهیه کرده‌اید، متفاوت خواهد بود.

فعال کردن Wi-Fi آیفون از طریق مرکز کنترل

سریع‌ترین روش فعال کردن وای-فای در آیفون، استفاده از تنظیمات ساده‌ای است که در کنترل سنتر یا مرکز کنترل پیش‌بینی شده است. ابتدا آیفون را آنلاک کنید و سپس انگشت خود را از پایین صفحه به بالا بکشید. Contrl Center به صورت کشویی باز می‌شود.

در کنترل سنتر روی آیکون وای-فای تپ کنید تا وای-فای روشن شود و رنگ آیکون مربوطه تغییر کند.

اگر در اطراف شما شبکه‌ی بی‌سیم وای-فای وجود داشته باشد و آیفون به آن متصل شود، آیکون وای-فای در نوار وضعیت بالای صفحه نیز نمایان می‌شود. اما اگر شبکه‌ی وای-فای موجود نباشد و یا آیفون به هیچ شبکه‌ی شناخته‌شده‌ای دسترسی نداشته باشد، این روش پاسخ‌گو نیست و می‌بایست از طریق منوی تنظیمات به وای-فای‌های جدید اطرافتان متصل شوید و در استفاده‌های بعدی از کنترل سنتر استفاده کنید.

اتصال به وای-فای در تنظیمات آیفون

روش دوم و عمومی، روش استفاده از تنظیمات یا اپلیکیشن معروف Settings است. به این منظور گوشی خود را آنلاک کنید و به صفحه‌ی خانه بروید و روی آیکون Settings تپ کنید.

در تنظیمات روی گزینه‌ی Wi-Fi تپ کنید. 

 در این بخش ابتدا روی سوییچ خاموش و روشن وای-فای تپ کنید و آن را فعال کنید و در قدم بعدی روی یکی از شبکه‌های وای-فایی که قبلاً رمز عبورشان را وارد کرده‌اید، تپ کنید تا اتصال انجام شود. اگر شبکه‌های اطراف ناشناخته هستند و اولین بار است که می‌خواهید به شبکه‌ای وصل شوید، روی نام شبکه تپ کرده و سپس رمز عبور را وارد کنید.

روش‌های حل مشکل وای-فای همیشه خاموش آیفون

ممکن است به دلایل مختلف سوییچ فعال کردن وای-فای خاکستری‌رنگ شده باشد و نتوان وای-فای را خاموش و روشن کرد. در این صورت مشکل احتمالاً نرم‌افزاری است و برای حل مشکل سه راه‌حل زیر پیشنهاد می‌شود. به ترتیب موارد اشاره شده را امتحان کنید.

ری‌استارت کردن سیستم عامل: گوشی خود را ری‌استارت یا خاموش و سپس روشن کنید تا همه‌چیز از نو اجرا شود و اگر مشکلات کوچکی به وجود آمده، حل شود. ممکن است وای-فای به حالت معمولی بازگردد.

بروزرسانی سیستم عامل iOS: ممکن است باگی در نسخه‌ی فعلی سیستم عامل گوشی شما وجود دارد که از روشن کردن وای-فای جلوگیری می‌کند. ساده‌ترین و بهترین روش حل مشکل، بروز کردن سیستم عامل است چرا بدون حذف شدن اطلاعات شخصی و اپ‌ها، ممکن است وضعیت وای-فای به حالت طبیعی برگردد.

ریست کردن تنظیمات شبکه: اگر بروزرسانی نیز پاسخ‌گو نیست، بد نیست تمام تنظیمات مربوط به شبکه را به حالت پیش‌فرض برگردانید. از مسیر زیر اقدام کنید:

 Settings > General > Reset > Reset Network Settings

تنظیمات شامل تنظیمات شبکه و رمز عبورها و APN و VPN به حالت اولیه برمی‌گردد و شاید مشکل وای-فای حل شود.