اپل دو بروزرسانی مهم را در روزهای اخیر منتشر کرده است. macOS 10.12.2 برای مک‌بوک‌ها و ... و همین‌طور سیستم عامل watchOS 3.1.1 برای اپل واچ سری ۱ و ۲ که متأسفانه موجب بروز مشکلات جدی شده و اپل بروزرسانی را متوقف کرده است. در ادامه با جزئیات بیشتر این خبر همراه شوید.

اپل واچ سری ۲ با نصب بروزرسانی watchOS 3.1.1 تغییر خاصی به لحاظ نرم‌افزاری نمی‌کند و صرفاً قرار بوده که برخی باگ‌ها و مشکلات کوچک برطرف شود؛ اما خبر بد این است که برخی از ساعت هوشمندهای اپل و در حقیقت اپل واچ سری ۲ با نصب بروزرسانی آجر شده‌اند! منظور از آجر شدن وسایل الکترونیکی این است که سخت‌افزار کاملاً سالم است و درست عمل می‌کند، اما در نرم‌افزار و سفت‌افزار (بایوس، درایو بوت و ...) مشکلی به وجود آمده و در نتیجه سیستم‌عامل بوت نمی‌شود. به این ترتیب وسیله مثل آجر بلااستفاده می‌شود.

تصویر زیر نمونه‌ای از اپل واچ‌های آجر شده است؛ تنها لینک سایت اپل با علامت تعجب قرمز روی صفحه نمایان است.

متأسفانه اپل واچ مبتنی بر سیاست تعمیرپذیری گران اپل طراحی شده و هیچ پورتی برای دیباگ کردن نرم‌افزار وجود ندارد؛ در حقیقت پورت مربوطه درون ساعت هوشمند پنهان شده و دسترسی به آن دشوار است. لذا اگر با چنین مشکلی مواجه شده‌اید می‌بایست به مراکز خدمات پس از فروش اپل مراجعه فرمایید.

توصیه‌ی جدی این است که از بروز کردن سیستم‌عامل اپل واچ به خصوص مدل سری ۲ خودداری کنید. اپل نیز پیشاپیش انتشار بروزرسانی را متوقف کرده است.